Popieram Protest Lekarzy

Czasem trzeba się pochwalić.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Popieram Protest Lekarzy

Post autor: tig33r »

FlameRunner pisze:O nie... To już 100% polityka...
LOL ten temat od początku to czysta polityka. Widać jak Kali ukraść krowę to dobrze, a jak Kalemu to nie.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Popieram Protest Lekarzy

Post autor: FlameRunner »

Nie mogę się nadziwić - propaganda działa, uwierzyłeś że protest rezydentów jest protestem politycznym...
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Popieram Protest Lekarzy

Post autor: pszczelaszkov »

Ci tu nadal o tych lekarzach, ale wiesz majster ze w demokracji nie unikniesz rozmow o polityce, na tym ona polega ze kazdy jest w nia wplatany :D
Wystarczy 1 punkt zapalny. Ale chyba faktycznie juz starczy.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Popieram Protest Lekarzy

Post autor: McKee »

Mam starą oponę i nie zawacham się jej użyć, tylko powiedzcie gdzie jest ten punkt zapalny. Jeszcze resztki fiamentu gumowego dorzucę - będzie się dymiło jak trzeba.
:yahoo:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Popieram Protest Lekarzy

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze:Nie mogę się nadziwić - propaganda działa, uwierzyłeś że protest rezydentów jest protestem politycznym...
Wszystko jest polityczne:)
Mój kolega na rezydenturze mi powiedział, że nie popiera protestu, bo jest wyłącznie polityczny. Nikt u nich nie protestuje, bo się nie zgadzają z połową postulatów. Wzięli udział tylko w pierwszym dniu protestu.
Ja się tym nie interesuję, zatem ani nie popieram, ani nie nie popieram:)
Pozdrawiam, tych co zamiast głodować oddawali krew.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Popieram Protest Lekarzy

Post autor: Berg »

ciekawe z którą połową się nie zgadza Twój kolega. Może jest za wzrostem nakładów i za zwiększeniem zatrudnienia (pkt 1 i 2) ale to wyczerpuje połowę, to znaczy że jest przeciw pozostałym, czyli jest za dłuższymi kolejkami wzrostem biurokracji i za pogorszeniem warunków pracy.
A może odwrotnie, zali interesujące.
Załączniki
22498898_1776456459313460_2548150971430189257_o.jpg
FlameRunner
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Popieram Protest Lekarzy

Post autor: pszczelaszkov »

2,3 i 5
Przypominaja mi postulaty Kononowicza :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Popieram Protest Lekarzy

Post autor: dziobu »

Tyle że te postulaty nie są oderwane od rzeczywistości. Brzmi jak Kononowicz, ale porównanie burdelu w branży do nazwijmy to "podejścia" Konowicza to był by zaszczyt.

Głównym problemem tu nie jest sam rząd (TEN rząd) tylko twory którymi zarządza. Faktyczną kpiną jest MZ i NFZ. Ale wszystkie protesty do pośredników zawsze kończą się tekstem "to nie my, nam tak kazali". Także protestują w prawidłową stronę a robienie z tego sprawy politycznej jest tak samo głupie jak wypowiedzi macierewicza. Ale trzeba ludziom pokazać wroga, więc ten protest niech będzie próbą puczu ;p
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Popieram Protest Lekarzy

Post autor: McKee »

Od d... strony się za to zabierają jeżeli takie hasła proponują.
Ja poproszę tańsze paliwo i zdrowsze powietrze.
Mniej biurokracji? A co rząd ma do tego? Posadzić sekretarkę, koło lekarza i niech notuje, a lekarz 2 razy tyle pacjentów przyjmie w tym samym czasie (i zarobi na siebie, i na nią).
Zgadzam się, że jest problem ale ten sposób (jak na plakacie powyżej) powoduje, że właśnie stracili moje poparcie.
(tak chcę mniejsze kolejki .... ale co z tego ... organizacja w przychodniach jest zła (przynajmniej to widzę jako pacjent w państwowej i prywatnej służbie zdrowia (a bywałem (jako pacjent/proste przeziębienie, nawet zapalenie płuc) w u lekarzy w EU i USA - inną organizację pracy tam widziałem - lekarz leczył / zajmował się pacjentem, ale od tego jest pracodawca a nie ministerstwo).
Ogólnymi postulatami problemu nie rozwiążą.

PS.: Weźcie zamknięcie ten wątek, bo tylko ciśnienie podnosi.
(W trosce o zdrowie przydałoby się włączyć jakąś opcję typu ignoruj/ukryj temat).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Popieram Protest Lekarzy

Post autor: dziobu »

McKee pisze:Od d... strony się za to zabierają jeżeli takie hasła proponują.
Ja poproszę tańsze paliwo i zdrowsze powietrze.
Przypomnę że walczą o zdrowsze powietrze. Efekty są jak rząd - g*wniane. Wymieniają piece zabudowując przy okazji całe miasto.
McKee pisze:Mniej biurokracji? A co rząd ma do tego?
A kto tworzy chore wymagania do świadczeniodawców (lekarz to też świadczeniodawca)? Nie rząd przypadkiem?
McKee pisze:Posadzić sekretarkę, koło lekarza i niech notuje, a lekarz 2 razy tyle pacjentów przyjmie w tym samym czasie (i zarobi na siebie, i na nią).
Jak rozumiem tak to wygląda z boku.
To na samym początku miej świadomość że na dany rodzaj świadczenia są ustalone ramy czasowe i jeśli coś ma trwać 45 minut to NFZ zapłaci za 45 minut. Za odstępstwo od normy są kary i kontrole (tzn kary, bo każda kontrola ma zakończyć się karą *1). Nawet jakby w pokoju było 500 lekarzy, to zakontraktowane jest tyle i tyle porad i koniec. Z tego powodu leżą też np RTG; za komuny ustrojstwa mogły zrobić 1-2 zdjęcia i 45 minut stygły. Dziś mogą zasuwać jak francuska pokojówka w niemieckim burdelu ale co z tego jak urzędas tego nie ogarnia. A Ty przychodzisz i czekając w kolejce widzisz jak technik popija kawę.
McKee pisze: Zgadzam się, że jest problem ale ten sposób (jak na plakacie powyżej) powoduje, że właśnie stracili moje poparcie.
(tak chcę mniejsze kolejki .... ale co z tego ... organizacja w przychodniach jest zła (przynajmniej to widzę jako pacjent w państwowej i prywatnej służbie zdrowia (a bywałem (jako pacjent/proste przeziębienie, nawet zapalenie płuc) w u lekarzy w EU i USA - inną organizację pracy tam widziałem - lekarz leczył / zajmował się pacjentem, ale od tego jest pracodawca a nie ministerstwo).
Ogólnymi postulatami problemu nie rozwiążą.
Dziś w PL pacjent to tylko uzupełnienie do stosu dokumentacji. Pracodawca to przede wszystkim musi spełnić wymogi MZ/NFZ. To determinuje i działania lekarza i choćby prowadzenie dokumentacji. To co może zrobi sekretarka, ale nie da się wszystkiego na nią zrzucić. I NFZ Ci za nią nie zapłaci. Zresztą jak masz umowę z NFZ to są konkretne wytyczne dla każdego ci jak i petent tylko przeszkadza bo ilość wymagań rośnie średnio co 2-3 miesiące (i weź to śledź jeszcze). I żebyś wiedział - 4-5 lat po Twojej wizycie przychodzi kontrola która wystawia karę 500złza brak pieczątki poradni w dokumentacji medycznej na 11 stronie po 6 punktem. Ch*j że taka pieczątka jest 5cm wyżej i 10cm niżej. Jeszcze baba się czepiała że pieczątka miała 5 wierszy a powinna mieć 4. Tak to działa. Nie dziw się że papiery muszą być prowadzone dobrze i musi ich być dużo.

btw. prywatne gabinety czy poradnie korzystają z tego że NFZ daje d*py i powstają jak grzyby po deszczu. Ludzie wyłożą każdą kwotę na zdrowie więc rynek jest. Zaczyna się walka o cenę i klientów. Niestety spora część z nich to po prostu dupki po studiach co im się wydaje że jak już jest lekarzem to już wszystko może i wszystko mu się należy. U takich wyrabiasz sobie zdanie o środowisku, choć przeważnie jest ono błędne.
Przykre ale ta branża jest jedną najbardziej burdelowatych i niezorganizowanych z jakimi miałem styczność.
McKee pisze: PS.: Weźcie zamknięcie ten wątek, bo tylko ciśnienie podnosi.
Zapraszam. Mam świetnych psychiatrów ;p
McKee pisze: (W trosce o zdrowie przydałoby się włączyć jakąś opcję typu ignoruj/ukryj temat).
Ale okulistów nie mam ;p (ikonka z kluczem przy temacie -> Zaprzestań obserwacji tematu; powinno wystarczyć)


(*1) Ostatnia kontrola nie wykazała żadnych uchybień no ale że napisałem że kara musi być...to była: ~16zł kary za brak numeru telefonu w jednej komórce na stronie NFZ ;p (formalnie nie musiałem go podawać no ale to była kontrola ;p)
Zablokowany

Wróć do „Nasze wydruki”