jarhead - wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: jarhead - wydruki

Post autor: PrzemoS »

McKee pisze:Patrzę na te wydruki (początkującego / nowicjusza) i dochodzę do wniosku: kawał dobrego sprzętu kupiłeś.
Ludzie tu miesiącami rożne problemy zwalczają i efekty mają dużo gorsze.
ew. pytanie - jeżeli możesz odpowiedzieć(?): Na ile kontakt osobisty i ew. szkolenie (było może jakieś?) lub demonstracja drukarki ci pomogła w osiągnięciu takich rezultatów (zakładam ze wcześniej nie drukowałeś nic).

Ma ciagle kontakt ze sprzedajacym :piwo: :piwo: i szkolenie tez ale ja to mam straszne nerwy do Szkolenia osob :) :D
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: jarhead - wydruki

Post autor: PrzemoS »

corristo25 pisze:Jaki Albert jest wysoki? czemu na dwa razy?

Karta byla zle sformatowana i zakonczylo druk na 80% teraz juz jest ok :) na Karcie pokazywalo 56mb a sam plik mial o 10 mb wiecej . Po sformatowaniu juz jest ok pare GB :) No i zrobil jemu Peruke :D
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
jarhead
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 56
Rejestracja: 03 wrz 2017, 20:45
x 3

Re: jarhead - wydruki

Post autor: jarhead »

morf pisze:Jak juz "dodrukowywales" skalp to trzeba bylo odwrocic, wtedy bez supportow i ladniej by wyszlo
Tylko, że skalp jest drukiem gotowego modelu Alberta, ale obróconego w programie o 180* w osi Y i zatrzymanego w odpowiednim momencie (powiedzmy, że obliczonym przeze mnie)
McKee pisze:Patrzę na te wydruki (początkującego / nowicjusza) i dochodzę do wniosku: kawał dobrego sprzętu kupiłeś.
Ludzie tu miesiącami rożne problemy zwalczają i efekty mają dużo gorsze.
ew. pytanie - jeżeli możesz odpowiedzieć(?): Na ile kontakt osobisty i ew. szkolenie (było może jakieś?) lub demonstracja drukarki ci pomogła w osiągnięciu takich rezultatów (zakładam ze wcześniej nie drukowałeś nic).
Dziękuje miło mi. Tak, wcześniej nie drukowałem i nawet nie miałem do czynienia, a cała geneza wzięła się z przygotowywania pracy inżynierskiej. Podczas zakupu, byłem bardziej w euforii niż skupiony więc mimo demonstracji i tak nic nie pojąłęm. Dopiero potem jak już przygotowałem stanowisko dla drukarki (stół z antywibracyjnym podłożem) powróciłem do rozmowy z Przemkiem i nie ukrywam, że naprawdę dużo mi pomaga i zawsze mogę liczyć na jego wsparcie (ale też w końcu jego cierpliwość się skończy). Rzuciłem się na Alberta, ale po namowach sensei Przemka wracam do podstaw i obecnie chce mieć modele kostek 40x40 o różnych parametrach. Obecnie interesuje mnie tylko druk z PLA. Docelowo chce sam projektować modele - pracowałem troche na programach CAD, a jeszcze dalej drukować z wykorzystaniem skaneru (podobno z Kinectem się fajnie pracuje)
corristo25 pisze:Jaki Albert jest wysoki? czemu na dwa razy?
Albert ma dokładnie 9,5cm. A na dwa razy ze względu na błąd karty SD. Mimo 8GB pamięci była sformatowana na dwie partycje 56mb główna i reszta była ukryta. Albert gotowy do druku ok 10,5h ma 62mb stąd ta konieczność skalpu. Teraz uważam, że całkiem fajnie wygląda i mam zamiar model mózgu wydrukować - wydrążyć otwór w głowie i zrobić anatomiczną postać Einsteina :crazy2:

Jeszcze przed Albertem. Zaprojektowałem w Inventorze taki oto stojak na talerz ozdobny składający się z dwóch elementów - przerobiłem na .stl i wydrukowałem
20171015_164705.jpg
FlameRunner
Mendel90 by PrzemoS
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: jarhead - wydruki

Post autor: Domell »

McKee pisze:Patrzę na te wydruki (początkującego / nowicjusza) i dochodzę do wniosku: kawał dobrego sprzętu kupiłeś.
Ludzie tu miesiącami rożne problemy zwalczają i efekty mają dużo gorsze.
ew. pytanie - jeżeli możesz odpowiedzieć(?): Na ile kontakt osobisty i ew. szkolenie (było może jakieś?) lub demonstracja drukarki ci pomogła w osiągnięciu takich rezultatów (zakładam ze wcześniej nie drukowałeś nic).
Odpowiem za nich, wsparcie Przemos i konsltacje Kopytko :good:

Jeszcze jakieś pytania? :P

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
jarhead
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 56
Rejestracja: 03 wrz 2017, 20:45
x 3

Re: jarhead - wydruki

Post autor: jarhead »

Dzień Dobry, dzisiaj wymierzyłem, zaprojektowałem i wydrukowałem z PLA koło zębate pompy hydraulicznej. Niestety nie wiem dlaczego Simplify zmniejszyło proporcjonalnie? wysokość koła i jest różnica o jakieś 2mm, ale dla samego elementu nie ma to znaczenia.
Sprawdzę jaki efekt przyniesie zamiana materiału, na razie na pewno wiemy, że już jest taniej :D
20180512_150517.jpg
20180512_150839.jpg
Mendel90 by PrzemoS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”