Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 32
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 340

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: roman »

roman pisze: 10 lut 2023, 20:47Wieszaki na psikadła koło kibla lub...
Sklejone 3x w rastrze podwójnym:
spray-holder-array.png
Załączniki
spray-holder-array.stl
(897.64 KiB) Pobrany 43 razy
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 32
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 340

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: roman »

morf pisze: 11 lut 2023, 14:46 Na szybko rozrysowana półeczka na projektor Xiaomi youth 2 na zagłówek łóżka
A ten projektorek nie ma przypadkiem od spodu dziury z gwintem ? można by to wykorzystać
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 116
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: morf »

Ma, ale nie miałem pod ręką takiej śruby "statywowej" a byla potrzeba na wieczór:-)
Pewnie już zostanie dopóki sprzęt nie wyzionie ducha.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 132
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: cyfron »

Wydruk z serii mam drukarkę więc nie będę kupował. Tak na poważnie to kupny dekielek ktoś mi buchnął na parkingu. Mieszkam na wsi, więc wysyłka lub paliwo do sklepu wyszło by więcej niż wart jest taki gadżet.

Materiał Print-Me R-PETG. Coraz bardziej przekonuję się do tego materiału - warunek konieczny trzeba go porządnie wysuszyć przed pierwszym drukiem.
Załączniki
IMG_20230217_063057.jpg
IMG_20230217_063046~2.jpg
IMG_20230217_062733.jpg
IMG_20230217_062723.jpg
Berg, Abys, Andrzej_W, dziobu, aaannnd
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 29
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: Igor »

cyfron pisze: 17 lut 2023, 17:12Materiał Print-Me R-PETG. Coraz bardziej przekonuję się do tego materiału - warunek konieczny trzeba go porządnie wysuszyć przed pierwszym drukiem.
Zadziwiająco dobry materiał. Deczko sztywniejszy niż Prusa czy mój ulubiony, bardzo elastyczny PETG czyli DD. Można go prawie nie chłodzić, podgrzać do 245, flow podkręcić i wychodzą niemal monolity. Mało nitkuje. Drukowałem z niego prototypy szybkozłączek, element pękał w sposób spodziewany dla odlewu. Z ciekawszycj kolorów w wersji "amelinium". Trochę zbyt przejrzysty ale z dalsza wydruk ujdzie jako element metalowy i nawet lepiej wygląda niż różne "ameliniowe" które próbowałem, przypomina cynkal. Jedyny potencjalny problem to szpula kartonowa, musi być w idealnej kondycji żeby dało się korzystać z podstawek/uchwytów po których szpula się toczy. Ale można z resztek druknąć wkładkę do wnętrza szpuli i używać jak szpulę plastikową.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 116
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: morf »

OT
Ostatnio na szpule papierowe mignely mi takie drukowane opaski na rant, dzięki którym bez problemu się toczy. W sumie w cadzie 10s roboty
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 32
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 340

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: roman »

Hexy już chyba niemodne, ale... w ramach eksperymentów i ćwiczeń zrobiłem trzymadło na rolki worków na śmieci.

Dysza/warstwa 0.8CHT(ta tania z ali)/0.32, 225st, zero chłodzenia, d-z-hop enabled. Model dość trudny dla takiej dyszy, trochę zanitkowało, ale bez "grubych nitek/defektów", także lekki powiew gorącego powietrza poprawił wizualnie wydruk ;)

Byłem ciekaw czy jestem w stanie zrobić ten model w sposób oszczędny w plastiku (ok. 35g/sztuka), czyli duże oczka hexagonalne i cienkie ścianki (thickness 2,4mm, minimalna szerokość ścianki 3,2 mm). Sądziłem, że może być łamliwe, ze względu na to, że cały wzór jest układany z warstw w taki sposób że hexy są prostopadle do płaszczyzny stołu w czasie druku (czyli niejako nieoptymalnie dla wytrzymałości). Ale o dziwno tego się chyba nie da złamać. Jest baaardzo elestyczny, być może byłbym w stanie nawet rozprostować ten łuk na płasko, ale nie próbowałem. Materiał to petg DD czurny jak smoła.


Model 160mm x 100mm (outer 105mm).

PS: STL w zipie, nie wiem dlaczego, ale dostałem błąd przy próbie dodania pliku 1,4Mb (plik za duży)

PS2: W ogóle mam wrażenie, że chyba się myliłem co do wytrzymałości peta, bo mam wrażenie, że przy odpowiednich parametrach druku i jakości plastiku to pet potrafi być zaskakująco wytrzymały.
Zrobiłem taki klocek jako "podkładke" pod uchwyt na monitory przykręcany na rant biurka.Druknąłem prototyp do przymierzenia z dyszą 0.8, 1-obrys, wypełnienie 8% oraz top//bottom 3 warstwy. Sądziłem, że jak skręce "na chama" to strzeli (tak po prostu byłem ciekaw ile wytrzyma przy okazji przymiarki). Nic z tych rzeczy, kręciłem ile pary miałem w rękach, aż się stał 4mm tego uchwytu zaczęła wyginać :o Finalnie, zakończyłem montaż na prototypie.
Ponadto, na rowerze mam jakieś uchwyty porobione, które obecnie zastępują... stalowe, które się wcześniej połamały od wstrząsów (no u mnie sprzęt rowerowy ni ma lekko).
Załączniki
20230218_101530.jpg
20230218_090747.jpg
20230218_090834.jpg
trash-bag-holder.zip
(532.2 KiB) Pobrany 33 razy
Pjoter, majek
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 32
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 340

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: roman »

Wieszak na słuchawki. Nic mi się nie podobało z gotowców, więc zrobiłem swoje: z długą płaszczyzną mocującą umożliwiającą zamocowanie na taśme samoprzylepną zamiast śrub oraz z dodatkową zawieszką/hakiem na cokolwiek.

Tym razem wyszło mi zdecydowanie zbyt siermiężne, więc zrobiłem dodatkową wersje "thin" trochę odchudzoną, ale nadal ...bezsensownie siermiężną ;)
20230218_214035.jpg
Załączniki
headset-hanger.zip
(2.45 MiB) Pobrany 30 razy
emartinelli
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: emartinelli »

Słuchawki muszą wisieć cały czas i wszystko ładnie zasłonią, tylko nie możesz ich ściągać ;)
A tak na poważnie projekt OK, ważne aby był funkcjonalny :)
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 63
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli co dziś pożytecznego wydrukowałeś?

Post autor: Andrzej_W »

Ja wykorzystuję wieszak znaleziony na Thingiverse
IMG_20230219_145921.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”