BB8 chronicle...

Czasem trzeba się pochwalić.
MagicMarcus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 29
Rejestracja: 16 cze 2016, 07:59

BB8 chronicle...

Post autor: MagicMarcus »

Witam!
Na początku chciałbym się przywitać. Dołączam do Waszego grona :D
Dzięki uprzejmości właścicieli firmy Devil Design mam możliwość szybszej realizacji moich pasji.
Dostałem 10 kg filamentu na realizację mojego najnowszego projektu, tj. budowa robota BB8 z najnowszej części Gwiezdnych Wojen.
Robot, podobnie jak mój będący już na ukończeniu R2D2 (http://www.mojreprap.pl/viewtopic.php?f=62&t=7435) będzie w całości drukowany w stosunku 0,8 do oryginału - ograniczenia pola drukarki.
Pierwszy wydruk już za mną. Jeszcze raz dziękuję właścicielom firmy Devil Design.
Filament - prezent od Devil Design.
Filament - prezent od Devil Design.
filament.JPG (97.5 KiB) Przejrzano 5170 razy
BB8 head part.
BB8 head part.
bb8-2.JPG (111.83 KiB) Przejrzano 5170 razy
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: BB8 chronicle...

Post autor: Kopytko »

hej, na jakich parametrach drukujesz? Podzielisz się? Nie pękają Tobie takie duze gabarytowo wydruki bez komory ?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
MagicMarcus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 29
Rejestracja: 16 cze 2016, 07:59

Re: BB8 chronicle...

Post autor: MagicMarcus »

Drukuję na warstwie 0,2 lub 0,3 mm. Prędkość 70.
Wydruki nie pękają (albo bardzo sporadycznie, jak zapomnę zamknąć okna i robi się przeciąg) od czasu kiedy ustawiłem ilość obrysów na 6.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: BB8 chronicle...

Post autor: Kopytko »

a jakie temperaturki i dysza?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 7
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: BB8 chronicle...

Post autor: marek91 »

Z niecierpliwością czekam na dalszą relację, BB8 to ambitny projekt :D
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1197
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 424

Re: BB8 chronicle...

Post autor: emartinelli »

Kolejny fajny projekt do oglądania i podziwiania :)
Ja juz od dawana śledzę losy R2D2.
MagicMarcus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 29
Rejestracja: 16 cze 2016, 07:59

Re: BB8 chronicle...

Post autor: MagicMarcus »

Kopytko pisze:a jakie temperaturki i dysza?
Dysza 0,5, temperatura dla PLA 200*C. Temperatura stołu 60*C. Drukuję tylko na Dimafix i nie mam problemów z odklejaniem/podwijaniem się wydruków od stołu.
Dawno nie drukowałem z PLA i zapomniałem, że trzeba wydruki chłodzić. Troszkę mi się pofalowały górne warstwy, oczywiście do zeszlifowania.
Zamontowałem 40mm wentylatorek z tunelem i dzisiaj go przetestuję ale raczej kupię turbinę i dorobię sobie jakiś tunel - niestety w drukarce Mendel90 miejsca pod wózkiem jest bardzo mało więc trzeba będzie się nakombinować.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: BB8 chronicle...

Post autor: Kopytko »

a to PLA? Myślałem ,ze z ABS+ (widoczne pudełka na zdjęciach) drukujesz i nic nie pęka. PLA to jasne , ABS niestety przy takich gabarytach mi pękał :(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
MagicMarcus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 29
Rejestracja: 16 cze 2016, 07:59

Re: BB8 chronicle...

Post autor: MagicMarcus »

Głowa BB8 drukowana jest z PLA aby była jak najlżejsza. PLA bez chłodzenia niestety faluje się u mnie na skosach. Mogłem też przesadzić z prędkością. Dzisiaj test z chłodzeniem i trochę wolniej.
Przy ABS też 6 obrysów, wolniej i nie pęka. Często pomaga też (wg mnie) podniesienie temperatury).
A co do ABS+ - to na razie najlepszy filament na jakim drukowałem (wypowiedź zawierała lokowanie produktu ;-) ). Na nim można troszkę szybciej.
Obudowa R2, którą widać na zdjęciach, była drukowana właśnie z ABS+. Jej grubość to około 3mm, tak, że obrysów przy ścieżce szerokości 0,56mm, wyszło tylko 3. Rozwarstwiło się tylko w jednym miejscu, jak podczas wydruku zwiększyłem prędkość. Cierpliwość, to nas, drukarzy powinna być największa cecha :-)
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 3
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: BB8 chronicle...

Post autor: kaworu »

MagicMarcus pisze:Głowa BB8 drukowana jest z PLA aby była jak najlżejsza.
Nie chce Cie martwić, ale ABS ma mniejszą gęstość niż PLA, aka "jest lżejszy przy tej samej objętości".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”