Kopytkowe wydruki...

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 92
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: Kopytko »

FlameRunner pisze:Trzeba było pokazać mniej charakterystyczne elementy. :ugeek:
No w sumie uchwyt rozrusznika zbyt charakterystyczny:( Ale zapewne Ciebie nakierowało też to co ostatnio wspominałem ,że najpierw jakiś silnik, bokser i dopiero lokomotywka.
Ale rozczarowała mnie w tym modelu jego wielkość. A nie chce zmieniać skali bo bym musiał rzeźbić w lożyskach, prętach, magnesach itp.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: McKee »

Sorry, może głupie trochę pytanie ale: po co ten wydruk?
Tzn fajnie wygląda, ale wydrukujesz i co dalej?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 92
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: Kopytko »

Tak jak pisałem nie raz wczesniej, postawie na półce a kiedyś pójdzie do jakiejś szkoły, kolega z pracy chce też pokazać dzieciakom z klasy córki więc jest też jakaś motywacja. A tak ogólnie po co mi drukarki? To takie hobby, więc drukuje tak żeby drukować , całkowicie bez celu :D Wiem ,ze dla wielu to niezrozumiałe ale to lepsze niż siedzieć pod sklepem i żłopać z chlorami :P
Drukuje jakieś dziwne rzeczy i pokazuje innym, dzięki temu też druk się rozwija w jakimś tam stopniu:) A jakby nikt nic nie drukował niepotrzebnego to nie było by na forach nic prócz , kostek kalibracyjnych i zleceń na wydruk czegoś, jedni na tym zarabiają, inni ( Ja) się tym bawią.
Podejrzewam, ze gdyby nie takie głupki jak Ja , to druk 3d w tej formie aż tak by się nie poszerzał. JA lubie coś składać grzebać, wcześniej robiłem to w autach, później przez brak garażu wkręciłem się w drukarki , chwilowo arduino i projektowanie migającej diody :lol: :lol: :lol: , ale drukarki bardziej wciągnęły. Teraz garaż jest ale już się nie chce wracać do aut:(
A tak poza tym moje KORPO chce otworzyć jakaś świetlice charytatywną dla dzieciaków aby spędzały tam czas i zawsze będę mógł się zaoferować pokazać co i jak, wyciągnąć gdzieś z kartonu jakaś pruse i3 i dać im do złożenia.
FlameRunner
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: McKee »

:piwo: tak trzymaj :piwo:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 92
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: Kopytko »

Jako,że wprowadziłem wiele modyfikacji na mojej CTC , postanowiłem zrobić porównanie wydruków z moją P3S v4 long.
Niestety nie będzie to idealny test bo jeden jest ABS , drugi PLA.
Jako ,ze P3S mam tylko do PLA a w CTC nie mam chłodzenia ( brak czasu) to dlatego takie materiały. Dodatkowo żadna drukarka nie kalibrowana ( za mało czasu na to było- wydruki włączone i jazda do pracy) , wrzucone szpule profile jakieś domyślne dla materiałów i jazda:)
Szary wydruk z Prusy P3S v4 materiał PLA, brązowy na CTC materiał ABS. (szary Wolfix brązowy ABS DD - zwykły ABS)
Prędkosci 40mm/s
Parametry standardowe dla ABS i dla PLA.
w P3S uruchomione Z hop.
Zewnętrzne obrysy 80% standardowej prędkości.
Przejazdy 140mm/s
Wypełnienie 20%

Niestety wyszły kwiatki przez brak kalibracji w P3S zbyt dyża ekstruzja ( pierwsza rolka Wolfixa) , w CTC zbyt mała ekstruzja.
A teraz spam zdjęć, niestety kalkulatorem i gówniane podświetlenie z ledów nad drukarkami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PrzemoS
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: PrzemoS »

Mowilem ze ta twoja Prusa wymiata:))
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 92
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: Kopytko »

Wkońcu użyteczna rzecz:P Zawsze walały słuchawki a teraz pięknie będą miały gdzie wisieć:)
http://www.thingiverse.com/thing:1657541
Wydruk na szybko:
Warstwa 0,3mm
Materiał PLA
Prędkość 60mm/s
3 obrysy infil 25%
20170123_185305 (Large).jpg
20170123_185333 (Large).jpg
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: jestan »

A właśnie , zrobiłem wg Twojego projektu dwa adaptery do szpul od DD. Niestety z jednej strony szpuli nie mieszczą się. Mam dopiero jedną szpulę od DD i nie wiem, czy to przypadek, czy wszystkie tak mają?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 92
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: Kopytko »

Oj mi sie miesci wszystko. Zmniejsz z jakies 2 %calosc.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 2
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: Julian »

Hehe, Panowie odgrzeje kotleta.
Ja to chyba jestem w niebie :D
Żona mi każe testować wszystkie materiały jakie są :D A jak nie kupie czegoś, bo uznaje że od X firmy wystarczą mi 2 szpulki, to zaraz dostaje lanie, że oni mają jeszcze 3 inne fajne materiały :D
To samo z drukarkami :D

A póżniej ogląda wydruki, materiały i mówi co by kupiła i ot, ląduje to w ofercie :D
W sumie jakby sklep prowadziła za mnie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”