MosfetN - Wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: MosfetN - Wydruki

Post autor: dragonn »

Mi się wydaje że głównie sztywności i masy całej konstrukcji.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: MosfetN - Wydruki

Post autor: morf »

Tak porownujac z corexy moze tez krotsze paski przy tej mechanice :)
Done is better than perfect.
MosfetN
Postów w temacie: 14
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: MosfetN - Wydruki

Post autor: MosfetN »

morf pisze:Czy przy wiekszych predkosciach nie masz efektu echo/ringing? Zdaje sie ze os X masz dosc ciezka - profil, ekstruder + silnik a mimo tego daje rade.Zastanawiam sie czy to zaleta ukladu kinematyki?
Drukuję na tej drukarce już dość długo (ponad rok) i jeszcze nigdy nie zauważyłem żadnego echa na wydrukach. Oś Y faktycznie nie należy do najlżejszych (miałem nawet w planach wymianę korkowca od osi X na pancake,a)- ale po złożeniu drukarki okazało się ,że nie jest to potrzebne ;)
Myślę ,że jest to zasługa pancernej ramy o dużej masie która doskonale tłumi drgania jak i bardzo dobrej mechaniki o b.dużej sztywności (praktycznie wszystko to totalny overkill :D [nawet zasilanie o mocy... 1.2 kW ] ). Prostota układu kartezjańskiego też robi swoje a dodatkowo ciężki stół jeździ w osi Z.
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
MosfetN
Postów w temacie: 14
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: MosfetN - Wydruki

Post autor: MosfetN »

Zgodnie z obietnicą wrzucam link do dokładniejszego opisu mojej konstrukcji (mam nadzieję ,że w miarę sensownie to opisałem :) ) :

https://bytechlab.com/pl/2017/12/raptor-xls-360/
Front_view_render.jpg
Dodatkowo wrzucam jako zajawkę część render,u kolejnego projektu którym aktualnie się zajmuję ( niestety nie mogę więcej pokazać ) ;) :
1.jpg
dragonn
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: MosfetN - Wydruki

Post autor: dragonn »

Normalnie to teraz aż wstyd pokazywać cokolwiek swojego :D :D.
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: MosfetN - Wydruki

Post autor: Domell »

:shock: :shock: :shock: :o :o :o :clap: :clap: :clap: :piwo: :brawo: :brawo: :brawo: :shock: :shock: :shock:

To tak w skrócie bo nie wiem co powiedzieć.

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: MosfetN - Wydruki

Post autor: kapi »

Piękna maszyna. Z głową poukładane.
W nowym projekcie widzę maxona? ;)

Możesz określić ile czasu zajęła ci elektryka (projekt/wykonanie) w Raptorze ?

tapatalk
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: MosfetN - Wydruki

Post autor: morf »

Myślałem że w Wigilię dobije mnie kolejny kawałek serniczka a tu dostałem jak obuchem przez łeb tym projektem.
Rewelacja, przemyślane i pięknie zaplanowane.
MosfetN
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
x3d
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 80
Rejestracja: 01 gru 2017, 20:32
x 4

Re: MosfetN - Wydruki

Post autor: x3d »

MosfetN pisze:Zgodnie z obietnicą wrzucam link do dokładniejszego opisu ...
Wstawiłeś wiatraczek na dole aby wytworzyć prąd wznoszący, ale czy nie lepiej było by zastosować 2 lub trzy w ściankach na dole? chodzi o równomierność temperatury.

w sumie to reszte (niewidoczna) mozna zrobic wlasnie z plexi lub czegos przeźroczystego.

Projest fajny i trudno uwierzyc w jego kompaktowosc. Zazwyczaj takie projekty maja duza roznice miedzy zewnetrznym obrysem a polem roboczym.

Jeszcze ta dysze co studenci z MIT wymyslili i bylby ideał. (chodzi o rozgrzewanie i wtrysk filamentu przed glowica co zwieksza predkosc wydrukow o polowe lub wiecej)
użytkownik zbanowany permanentnie
MosfetN
Postów w temacie: 14
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: MosfetN - Wydruki

Post autor: MosfetN »

kapi pisze:Piękna maszyna. Z głową poukładane.
W nowym projekcie widzę maxona? ;)
Możesz określić ile czasu zajęła ci elektryka (projekt/wykonanie) w Raptorze ?
Na maxon,y na tą chwilę delikatnie to ujmując mnie nie stać :( .
Odnośnie elektryki / prowadzenia przewodów to w sumie nie wiem ile czasu to projektowałem - po prostu po narysowaniu większości części orientacyjnie poprowadziłem wiązki przewodów. Następnie dostosowałem całą resztę projektu tak aby wszystko w miarę możliwości pochować i ładnie poukładać. Samo wykonanie tej elektryki /elektroniki to około dwa dni (trochę było męczenia się z przeciąganiem przewodów przez prowadniki kablowe). I tak jest jeszcze wiele do zrobienia (muszę jeszcze narysować PCB do reszty podsystemów).
Wstawiłeś wiatraczek na dole aby wytworzyć prąd wznoszący, ale czy nie lepiej było by zastosować 2 lub trzy w ściankach na dole? chodzi o równomierność temperatury.

Na dole są dwa wentylatory z przymocowanymi od góry "deflektorami" które będą równomiernie rozprowadzać ciepłe powietrze po komorze.W finalnej wersji będzie taka kanapka [zaczynając od góry] : Deflektor - Blacha - Grzałka z radiatorem - Wentylator . Całość będzie sterowana z osobnej płytki prawdopodobnie. Jak na razie cały system nie jest gotowy ponieważ jeszcze nie miałem wielkiej potrzeby druku czegoś dużo większego z materiałów typu ABS. Teoretycznie rozgrzane powietrze o stałej temperaturze ma ładnie opływać na około platformy i omiatać wydruk (takie jakby kurtyny niczym przy wejściach do sklepu). Od góry ma być taka płyta z plexi z otworem po środku która dodatkowo będzie zawijać tą wstęgę powietrza w kierunku wydruku .
Berg
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”