3dbenchy na M200

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Berg »

Blazi pisze: (...)
Benchy faktycznie może pokazać:
jakość chłodzenia, echa, wibracje, równość warstw, dobór temperatury, wyrazistość detali
Połowa z tych rzeczy to podstawy i mechanika które lepiej zobrazuje i pozwoli poprawić zwykły sześcian ale pal to licho, fakt faktem, że
(...)
Jednak się z Tobą nie zgodzę. JEśli w drukarce lata głowica, nie równo pozycjonuje w Z, ma kiepskie chłodzenie. Źle zaprojektowaną głowicę, To choćbyś na rzęsach stawał to nie poprawisz tego profilem.

Jedne konstrukcje są lepsze inne gorsze. Jeśli mimo tuningu dalej nie jest idealnie, to jednak znaczy że różnice są w jakości sprzętu.
I to właśnie mają pokazać testy.
BTW: ja jadę na standardowych profilach z Cury, zmieniam tylko retrakcję, bo domyślnie jest za duża a prędkość za mała, wyłączam infill first, od ostatniej wersji muszę też poprawiać szerokość ścieżki, bo mam wrażenie, że przestał autmatycznie ustawiać do średnicy głowicy.
tyle.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2017, 09:42 przez Berg, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: virgin71 »

Blazi pisze:Jakby technicy Zortraxa (i właściwie każdej innej firmy stawiającej na jakość wydruków) optymalizowali soft i parametry pod modele które aktualnie są na topie w kategorii "stress test" na Thingiverse Benchy wyszłoby perfekcyjnie.
Nie no, bez jaj. Przecież ta łódka, to model jak każdy inny. Tak samo, jak dobrze drukarka drukuje łódkę, tak samo i inne modele. Przecież to nadal jest drukarka FDM. Łódka nie jest jakimś super wyznacznikiem, ale chyba wypadałoby, żeby drukarka ze średniej półki zrobiła ją dobrze...
Tutaje przecież nie mówimy o drukowaniu mostów na 10cm bez podparcia, tylko o małym detalu. Ja tego pokroju detale drukuję dla klientów. Do tego używam drukarki.
dragonn
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Berg »

I jeszcze jedno. Nieco inny, trochę zaczepny punkt widzenia: Jaka jest wartość mojego HeyperCuba w porównaniu z M200, skoro już zeszło w tym wątku na porównania reprapów z seryjnymi, Szacuje, że HC jest 4-5 razy droższy. Do kosztów części doliczam swoje standardowe roboczogodziny. Jeśli miała by być sprzedana, to jeszcze doliczę 40% marży a sprzedawca 20%. Zatem wcale nie umniejsza to niczego M200, że 6-7 razy tańsza drukarka zrobi coś gorzej.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: dziobu »

rafaljot pisze:Jakoś nie specjalnie kupuję argument, że target market Zortraxa to klienci, których nie interesuje jakość wydruków i porównanie z innymi modeli testowych.
Możesz kupić kartę graficzną za 3000zł. Albo gorszą za 1500zł i ją podkręcić, wymienić chłodzenie, podmienić firmware i stuningować zasilanie. W efekcie będzie lepsza i w 3dmarku będziesz miał więcej punktów. To właśnie odpowiednik łódeczki.
A teraz weź pod uwagę że kupa narodu kupuje tą kartę za 3k bo ta zabawa nie interesuje. To użytkownicy m.in Zortraxa.

To oczywiście forum reprapowe i z tego punktu widzenia porównanie jakości jak najbardziej ma tu sens, tylko wypadało by jednak mieć na uwadze że 95% użytkowników M200 nie wie co to 3DBenchy i jakoś żyje i drukuje, a zapłaciła za coś co w "reprapach" nie istnieje czyli prostota obsługi.
Kopytko, robertm
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: kretu »

rafaljot jak już doliczyłeś roboczogodziny to nie doliczaj marży:D Bo przesadzasz w drugą stronę:D

Ale prawda jest taka że jak na urządzenie plug&play do firmy zortrax jest tani on kosztuje raptem jedną średnią pensję (Tylko niestety nie polską a niemiecką:D)
Co innego że trochę przespali z elektroniką bo brak wifi czy dotykowego ekranu to dzisiaj wizerunkowa wtopa. Bo klient nie znający się specjalnie na rzeczy często ocenia po takich bajerach. Wiem to z mojej branży bo dzisiaj dopisek "można sterować z telefonu" to dla niektórych ważniejszy argument lata gwarancji. sic! (Oczywiście w 99% z tej opcji później nie korzysta)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Berg »

dziobu pisze:
rafaljot pisze:Jakoś nie specjalnie kupuję argument, że target market Zortraxa to klienci, których nie interesuje jakość wydruków i porównanie z innymi modeli testowych.
Możesz kupić kartę graficzną za 3000zł. Albo gorszą za 1500zł i ją podkręcić, wymienić chłodzenie, podmienić firmware i stuningować zasilanie. W efekcie będzie lepsza i w 3dmarku będziesz miał więcej punktów. To właśnie odpowiednik łódeczki.
A teraz weź pod uwagę że kupa narodu kupuje tą kartę za 3k bo ta zabawa nie interesuje. To użytkownicy m.in Zortraxa.
Oczywiście, ale nie wiem czemu odnosisz się do tego zdania, też protestuję przed porównywaniem M200 z reprapami. Chodzi generalnie o porównanie drukarek między sobą do czego model benchy moim zdaniem jest OK. I dalej twierdzę, że klientów M200 interesuje jakość ich wydruków i porównanie z innymi. tak samo jak klientów dobrych kart graficznych interesują ich benchmarki, niezależnie, od tego czy zapłacili 3kilo czy 1.5 i podkręcali..
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: FlameRunner »

Mam półkulę z M200 i z typowego starego RepRapa.

W obu przypadkach drukowałem z podporami z (niemal) litym interfejsem.

Warstwa:
- RepRap: 0,2 mm
- Zortrax M200: 0,19 mm

Kąt podpór:
- RepRap: 45 stopni
- M200: 40 stopni
W obu przypadkach zwiększyłem ilość supportu, by nie mieć sytuacji, że nad samym supportem ładnie, a tuż poza nim wiszą luźne nitki.

Materiał:
- RepRap: Devil Design ABS+
- M200: Z-Ultrat

Slicer:
- RepRap: Cura 3.0.3
- M200: Z-Suite 1.12.2, czyli najnowsza wersja nie-beta

I teraz uwaga: w obu przypadkach nie zdołałem usunąć podpór.

Trzecia półkula jeszcze w przygotowaniu. Gdy będzie gotowa, sfotografuję wszystkie (od razu mówię, że będzie niespodzianka przy wydruku z M200) i założę oddzielny wątek o nich.
dragonn
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Kopytko »

Ja robiłem bez podpory:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Berg »

Kopytko pisze:Ja robiłem bez podpory:P
gdzie jest tem model półkul, ślepy jestem?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Kopytko »

rafaljot pisze:
Kopytko pisze:Ja robiłem bez podpory:P
gdzie jest tem model półkul, ślepy jestem?
https://www.thingiverse.com/thing:2184014
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”