3dbenchy na M200

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: FlameRunner »

Ja postaram się puścić i na dwóch reprapach (pół)samoróbkach, i na M200, i jeszcze na czymś ciekawym. ;)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Berg »

Blazi pisze::D Serio uważacie, że klienci M200 kupują je żeby drukować łódeczki z Thingiverse? I że porównanie drukarek tylko na podstawie tego wydruku ma jakikolwiek sens?
Mega sens to ma. A co za różnica łódeczka, czy prototyp bloku pompy. Ży niby pompę nagle wydrukuje lepiej niż łódeczkę? Bo drukarka wie, że to poważna sprawa a łódeczka nie?
Ten model Benchy został zaprojektowany specjalnie to testów i w jednym mały modelu występuje na raz kilka trudnych dla drukarki elementów. Modelu prototypowej pompy nikt nie opublikuje, a łódeczkę właśnie każdy może pobrać z Internetu i wrzucić na forum.
Znamy ten model, od razu wiadomo na co patrzeć. Widać jakość chłodzenia, echa, wibracje, równość warstw, dobór temperatury, wyrazistość detali i inne.
morf, dragonn, kretu, Kopytko, anraf1001, MosfetN
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Berg »

Kopytko pisze:Da rade ktoś wydrukowac
daj ten model. No ale właśnie o to chodzi. model kuli jest też spoko. ale zobaczymy nam nim pewnie jakość chłodzenia, równość warstw, powtarzalność ruchu. NAtomiast nie będzie widać wielu innych rzeczy, które wychodzą na 3DBenchy. A Delty wiadomo, że okręgi robią ładnie.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: SQ9KRD »

Na jakich parametrach ogólnych będziecie drukować tą kule. Warstwa / prędkość / wypełnienie ??
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: Tuchajbej »

Akurat nie miałem czasu żeby benchiego puscic ale co innego idzie. Dość słabo to wygląda. Powinno być gładki cylinder [emoji19]Obrazek

Tapatalkniete z S7E, więc nie dziwić się, że są błędy [emoji850]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: emartinelli »

Mam wrażenie, że powstał jakiś mit o Zortraxie. To jest po prostu bezobsługowa drukarka, która naprawdę dobrze i ładnie drukuje ale cudów nie robi, to nadal jest FDM/FFF ze wszystkimi wadami i zaletami.
Nie jeden reprap z forum drukuje co najmniej tak samo dobrze
MosfetN
Postów w temacie: 1
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: MosfetN »

emartinelli pisze:Mam wrażenie, że powstał jakiś mit o Zortraxie. To jest po prostu bezobsługowa drukarka, która naprawdę dobrze i ładnie drukuje ale cudów nie robi, to nadal jest FDM/FFF ze wszystkimi wadami i zaletami.
Nie jeden reprap z forum drukuje co najmniej tak samo dobrze
Mam dokładnie takie samo wrażenie ale mimo to muszę powiedzieć ,że jestem zaskoczony (jak dla mnie) jakość wydrukowanego 3D benchy (który do tego jest wydrukowany z semi-transparentnego i matowego materiału który chowa niedoskonałości) jak i banalnie prostego cylindra jest tragiczna. Gdyby nie zdjęcie dziurkowanej platformy pomyślałbym ,że wydruk pochodzi z telepiącej się anetki w której są problemy z osią Z/ gubieniem kroków na ekstruderze. Mam w domu próbkę z Zortrax,a i wygląda ona trochę lepiej niż na wrzuconych powyżej zdjęciach. Wg. mnie warstwy na całej wysokości wydruków ze zdjęć powyżej są strasznie nie równo poukładane (mam nadzieję ,że użytkownicy zortraksów się nie obrażą ;) ).

Odnośnie tego co napisał Blazi : Rozumiem ,że artyści i inny użytkownicy którzy na co dzień potrzebują drukować figurki i inne 3DBenchy-podobne modele muszą sobie odpuścić Zortraxa bo przecież on nie drukuje dobrze takich "nie-profesjonalnych" modeli ;) ? Kto wie może w Z-Suite jest jakiś algorytm do rozpoznawania "nie-profesjonalnych" wydruków :eh: .
dragonn, Kopytko, morf
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: FlameRunner »

Cylinder faktycznie słaby.
@Tuchajbej, możesz dać model? Jestem przekonany, że M200 powinien sobie (dużo) lepiej poradzić.

W benchy jak dla mnie głównym problemem jest zgrubienie zaznaczone przez @dragonn - ale to nie jest wina ani drukarki, ani silnika tnącego samego w sobie, to tylko bug w jednej z wersji beta Z-Suite.

Co do "mitu o Zortraxie", warto pamiętać że M200 to drukarka z 2013 roku. Przypomnijcie sobie, jakie wtedy się budowało reprapy, jakie były slicery, jakie były filamenty. ;)

PS Półkula leci u mnie na trzech drukarkach, jutro relacja. ;)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: SQ9KRD »

FlameRunner pisze: PS Półkula leci u mnie na trzech drukarkach, jutro relacja. ;)
Jaki parametry Warstwa/Prędkość/Wypełnienie
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: 3dbenchy na M200

Post autor: robertm »

kurcze PANOWIE trochę to bez sensu ja mam obecnie dwie wersje Z-Suite 2.2.0.0 czyli BETA i 1.7.1 czyli jedną z wielu wersji stabilnych (co nie znaczy pozbawionych problemów). Nie używam wersji powyżej 1.7.1 ponieważ mają problem z wypełnieniem ścianek poniżej 1,2mm (robi dwa obrysy, które się ze sobą nie sklejają). Jakkolwiek przerabiałem wszystkie wersje stabilne i każda z nich jest różna od siebie. Drukowałem już masę detali, przy których i wymiarowość i powtarzalność jest zawsze w granicach 0.1 ~ 0.2 mm. Nikt nigdy nie reklamował wydruków pod tymi dwoma względami. Jestem pewien, że znalazłbym taką wersje Z-Suite na której to zakichane benchy wyjdzie idealnie ale szkoda mi czasu na takie zabawy. Zasadniczo też drukuje bez wyłączania supportów co rozwiązuje znaczną ilość problemów z podwijaniem, mostami etc. Mam trochę takie wrażenie, że znów popadamy w pewną pokusę, która królowała 3 - 4 lata tamu - pt.: Udowodnię wan, że moja drukuje najlepiej.

Napiszę to tak ... 3 x NIE
czy Z200 to najszybsza drukarka na świecie - NIE,
czy Z200 to najlepiej drukująca drukarka na świecie - NIE,
czy zamienił bym ją na jakąś inną - NIE :)
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”