Moje wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Moje wydruki

Post autor: SQ9KRD »

Yorg 68 pisze:
Bilbopl pisze: dodatkowo znowu się wydruk przesunął ale tym razem dużo wcześniej. Tym razem się nie oderwał a przesunięcie i tak jest :/
Zapewne drukujesz z karty - zamień ją na inną. Najlepiej coś z Class10.
Co prawda drukarka ta posiada wbudowaną kartę którą można wymienić jednak to nie powinno stanowić problemu. Do Da Vinci poprostu wysyła się gcoda za pomocą slicera XYZ i tyle.

Ja ciągle optuję za problemem ze stołem. Co prawda od dawna mam tam szkło i w zasadzie ten problem nie występuje lecz przypominam sobie takie problemu jak stół mi "pływał"

Hmm a sprawdź czy głowica dobrze siedzi w tych dwóch ząbkach. Najlepiej wyjmij ją i wsadź całą ponownie.
PS. Najpierw daj unload filament dopiero potem wyciągaj głowice ;)
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Bilbopl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2017, 18:06
Lokalizacja: Sieradz
x 4
Kontakt:

Re: Moje wydruki

Post autor: Bilbopl »

Gdzie tej karty szukać? Myślę jednak, że tak jak mówisz, karta nie powinna być problemem, ponieważ drukarka odbiera najpierw cały wydruk a później drukuje i w między czasie żadnego przesyłu danych nie ma. O głowicy nie pomyślałem, zmieniałem ją kilku krotnie na laser. Podeślę fotkę jak skończy ten wydruk bo mi się wydaje, że faktycznie może być lekko przekrzywiona. Co do stołu wystarczy najzwyklejsza szyba docięta pod wymiar?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Moje wydruki

Post autor: FlameRunner »

A weź wydrukuj zwykłą kostkę kalibracyjną, w połowie pracy wyłączając grzanie stołu.
Bilbopl pisze: A tak z innej beczki http://sklep.devildesign.pl/ to chwilowa przerwa techniczna czy strona nie aktualna?
Kupuj u dystrybutorów/resellerów. ;)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Moje wydruki

Post autor: SQ9KRD »

By dostać się do karty musisz rozkręcić tylną część obudowy na 2 torxach o ile pamiętam ( Teraz drukarka stoi w piwnicy i tylko zdalnie wysyłam i odbieram plastiki ;) ).

Ze stołem jest troszkę zabawy.
Dając szybę tracisz możliwość pół-automatycznej kalibracji ( robiłem może ze 100 wydruków temu )
Po prostu mocujesz szybę powiedzmy 3-5 mm dociętą na wymiar i po sprawie + stosujesz Dimafix i zapominasz o odklejaniu się ABS`u itd.

FlameRunner Już kiedyś to przerabialiśmy. Nie ma możliwości softwerowo wyłączyć stół. Można to uczynić jedynie rozkręcając obudowę od tylu i fizycznie odkręcając przykręcone śrubami przewody.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Moje wydruki

Post autor: FlameRunner »

SQ9KRD pisze: FlameRunner Już kiedyś to przerabialiśmy. Nie ma możliwości softwerowo wyłączyć stół. Można to uczynić jedynie rozkręcając obudowę od tylu i fizycznie odkręcając przykręcone śrubami przewody.
I jak się wtedy skończył temat? Sprawdziłeś to? ;)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Moje wydruki

Post autor: SQ9KRD »

Tak. Dałem szybę :D
220 x 220 tak aby była większa niż samo aluminium.
Co bardzo mocno zniwelowało prążki.
Tylko że ja przy 3000h roboczogodzin robiłem wymianę wszystkich tulei ślizgowych na nowe ( stół, wózek, prowadnice)
U kolegi te prążki są mimo wszystko zbyt wyraźne.
Jeśli nie stół obstawiam źle zamocowaną głowicę.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
x3d
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 80
Rejestracja: 01 gru 2017, 20:32
x 4

Re: Moje wydruki

Post autor: x3d »

Yorg 68 pisze:Zapewne drukujesz z karty - zamień ją na inną. Najlepiej coś z Class10.
czy to ma az tak duże znaczenie? elektronika powinna miec spory cache. Może wiesz ile tego?
Nie słyszałem aby ktoś narzekał na problemy z kartą. To tak wolno sie pobiera.
użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Moje wydruki

Post autor: Yorg 68 »

Nie mam zielonego pojęcia jak to działa.
Wiem ze swojego doświadczenia że jedna z kart nawalała właśnie w ten sposób iż robiły się przesunięcia.
Sprawdzałem na kilku drukarkach i tylko z tej jednej karty robiły się takie "kwiatki" . Jest to Class4 - CO8G TAIWAN.
Temat już znany od dawna - jeszcze z forum RC-FPV gdzie odbyła się duża akcja składania forumowych drukarek.
Roztrząsane tam było dużo chorób w"wieku dziecięcego" drukareczek P3STEEL i ogólnie metod dojścia do poprawnych wydruków.
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
Bilbopl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2017, 18:06
Lokalizacja: Sieradz
x 4
Kontakt:

Re: Moje wydruki

Post autor: Bilbopl »

No i stało się, 20h wydruku, zgrzyt i T-Rex się oderwał. Teraz czyszczenie. I ponowna próba po dołożeniu szyby i porządnej kalibracji. :(
IMG_20180107_181151.jpg
edit: co do karty, to mam sporo class10 U3 - bo używam do aparatów - ją także wymienię przed kolejnym drukiem
A co do szyby to powinna być jakaś konkretna grubość?
Ostatnio zmieniony 07 sty 2018, 18:24 przez Bilbopl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Moje wydruki

Post autor: Yorg 68 »

Nie zapuszczaj takich długaśnych wydruków.
Pomęcz coś mniejszego i przyglądaj się uważnie...
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”