proteza dłoni z czujnikiem nacisku mięśni sterowana arduino pro mini

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

proteza dłoni z czujnikiem nacisku mięśni sterowana arduino pro mini

Post autor: zouk »

bielawa pisze:Filamenty z ColorFill są zajebiste pod względem kolorów
Kolory ok ale nie tylko. Cena robi swoje. Jak cf wchodził na rynek to znajoma poprosiła mnie o wydruk nietypowej rzeczy. Miała kilka zastrzeżeń. Między innymi ma być tanio. Znalazłem taniego dostawcę i kupiłem srebrne PLA. Wydruk nietypowy no ale jak nie druknąć. ?
Wydruk to proteza dłoni z czujnikiem nacisku mięśni sterowana arduino pro mini dla nastolatka. Wydruk wyszedł ot tak, ale i tak jestem zadowolony, że ktoś odzyskał "swoje siły" :) A wracając do filamentu od cf to u niego się zaopatruje, jest tani i już mi tak zostało, szkoda, że gość nie ma gumy ( ścięgna protezy ) więc kupiłem u innego. Modelu nie ma na thingiverse, szukałem i gdzieś znalazłem,więc "dorobiłem" miejsce na 2 serwa i arduino. Chłopak zadowolony i to wystarczy:)

znajdę zdjęcia to wstawię.

... a drukowanie z filamentu od cf jest ok. dałem gościowi przypadkiem szansę i nie żałuję.:)
* cf- Colorfill
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: Berg »

@zouk. Jeśli to nie tajemnica i nie zajmujesz się robieniem takich rzeczy profesjonalnie, to to jest super temat by opisać w osobnym, własnem wątku, w dziale "nasze wydruki" i by wrzucić projekt, może będzie więcej osób, które skorzystają z Twojej pracy.

To dorobionych przez siebie elementów, masz prawa i możesz wrzucić je na Thingi. ;) a do reszty dać linka.
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: zouk »

rafaljot pisze:Jeśli to nie tajemnica i nie zajmujesz się robieniem takich rzeczy profesjonalnie, to to jest super temat by opisać w osobnym, własnem wątku, w dziale "nasze wydruki" i by wrzucić projekt, może będzie więcej osób, które skorzystają z Twojej pracy.

To dorobionych przez siebie elementów, masz prawa i możesz wrzucić je na Thingi. ;) a do reszty dać linka.
Znalazłem ten model na Thingiverse https://www.thingiverse.com/thing:380665. Widocznie źle szukałem.
Pogrzebałem w piwnicy i znalazłem prototyp który był za duży, za grube ścięgna zamocowałem i za słabe serwa.

Co do modelu to jest to użyty ten wcześniej którego link wkleiłem. Moje modyfikacje polegały na zrobienie miejsca na serwa, linki naciągające w innych miejscach oraz miejsce na arduino.
IMG_20180217_113404.jpg
IMG_20180217_113342.jpg
Drukując drugą część wzorowałem się na tym https://www.thingiverse.com/thing:270259

Jeśli admin wydzieli to ok. Kopytkowe wydruki są ok.
Berg, morf
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: Kopytkowe wydruki...

Post autor: zouk »

rafaljot pisze:...i by wrzucić projekt, może będzie więcej osób, które skorzystają z Twojej pracy.
Projekt w załączniku. Błędy które powstały w fazie gdy powstał prototyp były następujące:
Użyłem tpu aby wydrukować ścięgna a właściwie to łączenia zgięć palców. Na zdjęciach widać ślady nacinania łączeń które w załączonym archiwum
Flexy-Hand2-modyfikacje.7z
(4.92 MiB) Pobrany 165 razy
nazwane są 7 i 8. Wymyśliłem aby uszczuplić nieco te łączenia i powycinałem okna. Być może gdybym użył gumy nie byłoby problemów ze sztywnością.

Druga sprawa to serwa. W normalnym rozmiarze 2 serwa się zmieściły ale mowa tutaj o chłopięcej dłoni. Musiałem zmodyfikować naciąganie palców i kciuka czego efektem było użycie jednego serwa. Serwo które użyłem miało metalowe zębatki i spokojnie dało radę naciągać elementy palców i kciuka. Z racji tego, że "ścięgna" zostały odchudzone to palce słabo wracały do pozycji wyjściowej czyli prawie wyprostowanej. Do prostowania palców i kciuka wykorzystałem odwrotny kierunek serwa.

Czujnik który użyłem nazywa się MyoWare Muscle Sensor https://botland.com.pl/czujniki-medyczn ... i-emg.html.

Podczas składania całości nie obyło się bez wypalania lutownicą rowków na przewody.
Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: proteza dłoni z czujnikiem nacisku mięśni sterowana arduino pro mini

Post autor: Domell »

Zouk napisali ci już "to to jest super temat by opisać w osobnym, własnem wątku, w dziale "nasze wydruki" i by wrzucić projekt, może będzie więcej osób, które skorzystają z Twojej pracy."

Załóż własny temat!

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: proteza dłoni z czujnikiem nacisku mięśni sterowana arduino pro mini

Post autor: FlameRunner »

Domell, a przyjrzyj się temu tematowi. :P
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: Proteza dłoni z czujnikiem nacisku mięśni sterowana arduino pro mini

Post autor: zouk »

Domell pisze:Zouk napisali ci już "to to jest super temat by opisać w osobnym, własnem wątku, w dziale "nasze wydruki" i by wrzucić projekt, może będzie więcej osób, które skorzystają z Twojej pracy."

Załóż własny temat!

T.

Nie bardzo rozumiem. Admin FR założył oddzielny temat odnośnie mojego hmm wydruku. Cytując wcześniejszy post zanim wydzielony został ten, tytuł został stary. Nie mam i nie będę miał na to wpływu.Tzn. będę miał - nie będę cytował.
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: proteza dłoni z czujnikiem nacisku mięśni sterowana arduino pro mini

Post autor: Domell »

Łojj sorki, jakoś w między czasie FR musiał wydzielić :).
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”