Plastiki Cosika

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Plastiki Cosika

Post autor: Cosik »

Hej,

Nie są to moje pierwsze wydruki ale są to elementy projektu o który coś już wspominałem, a mianowicie "inteligenty stojak na szpulę". Zawiera czujnik pomiaru ciężaru i będzie informował o wadzie pozostałej na szpuli + dodatkowe "ficzery". Wczoraj go poskręcałem i zarys programu już też jakiś jest.

Wydruki pochodzą z AA6, egzotyk ma stół w budowie ;)

Co do wydruków to nie wiem co może być przyczyną tych artefaktów na mniejszym elemencie. Może to być wina hotendu, bo np zauważyłem że na pierwszej warstwie jak ustawię np szerokość 0.2 to sobie nie radzi, odklejają się ścieżki. Więc pewnie ma on jeszcze więcej ograniczeń ale w planach jest wymiana na lepszy.
Załączniki
złożony prototyp podstawki pod filament
złożony prototyp podstawki pod filament
20180301_215153.jpg
20180228_210310.jpg
20180227_202047.jpg
20180227_202041.jpg
Berg
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Plastiki Cosika

Post autor: dragonn »

Nie byłby lepiej gdyby cała rolka była podparta tylko z jednej strony gdzie jest belka?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Plastiki Cosika

Post autor: Berg »

@dragonn , zdecydowanie nie. Wtedy belkę tensometryczną by wykręcało wzdłóż zamiast naciskać.

@cosik. niestety to jak Ty zamontowałeś belkę też nie jest dobre . PEwnie coś będzie działać ale bardziej precyzyjnie będzie jak byś ją przesunął w lewo ile się da. Niżej, jest dużo miejsca na to. Taki szkic na szybko:
Zrzut ekranu 2018-03-02 o 11.31.06.png
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Plastiki Cosika

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze:@dragonn , zdecydowanie nie. Wtedy belkę tensometryczną by wykręcało wzdłóż zamiast naciskać.

@cosik. niestety to jak Ty zamontowałeś belkę też nie jest dobre . PEwnie coś będzie działać ale bardziej precyzyjnie będzie jak byś ją przesunął w lewo ile się da. Niżej, jest dużo miejsca na to. Taki szkic na szybko:
Zrzut ekranu 2018-03-02 o 11.31.06.png
Bo najlepiej by było to zintegrować do takiego wieszaka jak Ty używasz w Evo i w sumie ja też :D. A belka musiałby być wzdłuż otworu rolki a nie w poprzek.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Plastiki Cosika

Post autor: Berg »

Choć jeszcze lepiej by moim zdaniem było jakby czujnik był zamontowany pod spodem. Pod lewą i prawą stroną stojaka, by ważył całą szpulę. Twoim układ będzie wrażliwy na to czy szpula jest bliżej lewej, czy prawej strony. MAsa będzie wychodzić różnie.
Tak jakby leżała po prostu na takiej wadze, tam pod szybą jest ukryta taka belka zamontowana w taki sposób jak na moim szkicu wyżej:
42f9219b798698bb36f4cabca54a0049.jpg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Plastiki Cosika

Post autor: Berg »

dragonn pisze: Bo najlepiej by było to zintegrować do takiego wieszaka jak Ty używasz w Evo i w sumie ja też :D. A belka musiałby być wzdłuż otworu rolki a nie w poprzek.
rozumiem. ale efekt będzie ten sam co opisałem wyżej. w zależności od tego czy szpula będzie bliżej jednej czy drugiej krawędzi to masa będzie wychodzić różna - dokładnie proporcjonalnie do kwadratu tej różnicy odległości. zgadza się ?

Choć nie do końca tak, bo ta belką jest sprytnie zrobiona. Po to ma ten otwór z boku. i tak bardziej chodzi góra dół niż się wygina.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Plastiki Cosika

Post autor: dragonn »

Hmmm to w takim razie zrobiłbym to Twoje mocowanie ale z wgłębinami na rożne rozmiary rolek. W ten sposób dałby się zapewnić że rolka zawsze będzie w tej samej pozycji
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Plastiki Cosika

Post autor: Berg »

głosuję, za takim. w sumie prosty do wydrukowania też
Zrzut ekranu 2018-03-02 o 12.36.47.png
hmmm. choć zbyt podobny do rozwiązania - kupić wagę w Lidlu za 50zł i postawić na niej stojak. ma przycisk tara, to łatwo wyzerować do pustej szpuli :D
Choć własne rozwiązanie mogło by mieć na przykład zapamiętane masy pustych szpul różnych producentów. albo tylko jednego jak kto woli :D
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Plastiki Cosika

Post autor: Cosik »

@ rafaljot wiem o co Ci chodzi, na chwilę obecną to jest prototyp, muszę sprawdzić czy to ma w ogóle prawo działać, muszę też sprawdzić jak to się zachowa przy kalibracji itd itp. Jak będzie coś więcej to muszę dodać elementy mocujące dla elektroniki więc to jest temat rozwojowy ;)

Poza tym charakterystyki do belek nie ma, samemu trzeba wyznaczyć więc to da się ogarnąć nawet jak jest inaczej ustawione, u mnie ciężar rozkłada się na dwa punkty podparcia więc też muszę to uwzględnić w obliczeniach ;)
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Plastiki Cosika

Post autor: Cosik »

A tutaj coś co robiłem w między czasie ;) Oczywiście retrakcja do poprawy i obecnie nad nią pracuję ;) Postprocesing pierwszy raz więc nie wyszło idealnie. Użyłem podkładu samochodowego i nie chciało kryć, dopiero farba 4in1 zaczęła kryć ;)

Jest to Tiara Elzy "z Wąsem" jak to mawiała córka kuzynki (chodzi o Frozen)

https://www.youmagine.com/designs/elsa-s-tiara-remixed

EDYTA: Zauważyłem został chyba ślad po rękawiczce, muszę w domu sprawdzić jeszcze raz :P
Załączniki
20180304_191103.jpg
20180304_191057.jpg
20180224_162729.jpg
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”