Problem z drukiem PLA

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Problem z drukiem PLA

Post autor: feriar »

Cześć,
nie dawno postanowiłem spróbować swoich sił w PLA. W tym celu kupiłem biały ekofilament od DD. Drukuje się ok, ale w pewnym momencie przestaje być podawany, a radełko żłobi w nim dziurę, gdy go ręcznie popchnę na wyłączonym ekstruderze to idzie. Radełko jest ostre i czyste, głowica (Lama) jest chłodzona, temperatura druku to 220 stopni. PLA potrzebuje słabszy czy mocniejszy docisk niż ABS ?
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
SteFan
Postów w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 07 cze 2016, 09:25
x 7

Re: Problem z drukiem PLA

Post autor: SteFan »

Ja PLA (również to od DD) drukuję na temp. 196C a wiem że są tacy co na jeszcze niższej temp. drukują.
Druga sprawa to sprawdzić docisk na radełko.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Problem z drukiem PLA

Post autor: virgin71 »

Ja PLA drukuję do 210 w zasadzie i jest dobrze, ale ja mam 3mm, więc wolniej idzie.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Problem z drukiem PLA

Post autor: Kopytko »

Sprawdź czy nie masz zbyt długiej retrakcji, Lama dobrze chłodzi blok i przy retrakcji zapewne Ci się czopuje bo filament momentalnie stygnie się przykleja do łącznika.JA to przerabiałem na LAma3d dlatego rzadko na niej drukuje z PLA. Co do temp druku ja oscyluje pomiędzy 185-190.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Problem z drukiem PLA

Post autor: feriar »

Problem tak myślę, że sam ustąpił, (drukarka miała gorszy dzień :D ) w razie czego to jeszcze będę pisać tutaj, ale dzięki za dodatkowe pomysły :)
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”