Wydruki Tuchajbeja

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Wydruki Tuchajbeja

Post autor: virgin71 »

U mnie jak testuję jakiś dziadowski filament, to zwykle takie kwiatki są skutkiem zgrubienia/nie trzymania wymiaru i niezależnie od FLOW mam wtedy naddatek, który może spowodować właśnie to co zamieściłeś. Z Fiberlogy nie ma na to szans, bo (przynajmniej PLA HD) jest wręcz idealnie skalibrowane. Sprawdź, czy w plastiku nie ma wyraźnych zgrubień.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Wydruki Tuchajbeja

Post autor: Tuchajbej »

Puściłęm ten wydruk - w skali 150% https://www.thingiverse.com/thing:1388237 - szacowany czas 7h. Cięte Slic3r PE.
W jakichś 3/4 wydruku widzicie co sie stało. Nie umiem tego wytłumaczyć. Nie jest to przesunięcie warstwy. Chyba na wadę modelu też nie wygląda. Kąt tego czegoś wygląda mi na 45%. Nie wiem - problemy z jednym silnikiem (corexy)? Ale jeździ normalnie. Przegrzanie? Poza silnikiem ekstrudera silniki są ledwo ciepłe - ten od ekstrudera jest bardzo gorący - ale akurat z podawaniem i retrakcją nie ma problemu.
Podpowie ktoś coś bo to kolejny dłuższy wydruk ktory idzie do kosza. :(
Załączniki
20180505_072543.jpg
20180505_072546.jpg
20180505_072550.jpg
20180505_072555.jpg
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Wydruki Tuchajbeja

Post autor: xyzyx »

Moim zdaniem może to być niekontaktujące połączenie silnika np wtyczka lub coś innego po drodze co powodowało, że nie wszystkie cewki były dobrze podłączone/zasilane. Nie łączenie któregoś z przewodów silnika (jednej cewki) powoduje właśnie przesunięcia pod kątem w Core XY.
Ewentualnie jest to znaczne przesunięcie warstwy i dalszy dziwny wydruk z przesunięciem osi, ale jednak obstawiam to pierwsze.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wydruki Tuchajbeja

Post autor: Kopytko »

Dokladnie nie laczenie silnika lub wylaczenie sie stepsticka.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Wydruki Tuchajbeja

Post autor: Tuchajbej »

kwestia przewodu raczej odpada - jest nieruchomy, nic o niego nie zahacza. Obejrzalem dokładnie, nigdzie nie jest ani przetarty ani załamany, wtyczka siedzi pewnie i nie jest przekoszona. Poza tym jak zobaczyłęm wydruk to nie dotykałem niczego tylko zobaczyłem czy silniki jezdza - wiec sadze ze mechaniczno-elektrycznie jest ok.
Jeśli stepstick przestał działąć na skutek przegrzania to jak by sie to objawiło? Nie będzie layer shift bo to corexy. Załużmy że zadziałąło jakieś termiczne zabezpieczenie. Jak wystygł to powinien zacząć działać i wydruk powinien leciec dalej normalnie poza tymi warstwami ktore sa skopane, czy jak siadł to nie działą do restartu elektroniki?
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wydruki Tuchajbeja

Post autor: Kopytko »

W a4988 jak stepstick sie przegrzeje i wystygnie rusza ponownie natomiast zauwazylem z w tmc 2280 trzeba zrobic reset bo nie ruszy ponownie sam.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Wydruki Tuchajbeja

Post autor: Tuchajbej »

no dobra to zwieksze chłodzenie i puszczam drugi raz
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Wydruki Tuchajbeja

Post autor: Berg »

dokręcona zębatka?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Wydruki Tuchajbeja

Post autor: McKee »

Dużą zaletą Octoprint-a jest możliwość nagrywania Video.
Ew. skombinuj jakiś inny system do rejestracji obrazu drukowanego przedmiotu - dobrze by było zobaczyć co się dzieje / jak się to zaczyna.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Wydruki Tuchajbeja

Post autor: Tuchajbej »

Zlokalizowałem gnoja. Jeden pin we wtyczce silnikowej od strony elektroniki miał niedogiętą blaszke. Sama wtyczka siedziala bardzo dobrze tylko wewnatrz blaszka nie zawsze miala styk z pinem. A byłem pewien że dobrze zarobiłem wszystkie wtyczki, nawet sprawdzalem kilka razy, ba, drukarka prawie pol roku drukowala :D No nic chyba trzeba bedzie niedlugo badanie techniczne zrobić w autoryzowanym serwisie :D
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”