Co dziś drukujesz?

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 13
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: BobekNierobek »

Popełniłem zatrzaski do KRESS-a
Załączniki
kress.jpg
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 2
Posty: 434
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: Marcin1415 »

S3b pisze:W końcu zmobilizowałem się, żeby ukończyć dawno temu rozpoczęty projekt (który w międzyczasie uległ update'owi co niosło za sobą wydruk wszystkiego od nowa :crazy2: )

Nie mogę się doczekać pierwszego uruchomienia, zupełnie jak przy pierwszej budowanej drukarce :)
Ciekawe jak z dokładnością będzie. Udostępnisz gdzieś cały projekt z poprawkami?
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 7
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: S3b »

Marcin1415 pisze: Ciekawe jak z dokładnością będzie. Udostępnisz gdzieś cały projekt z poprawkami?
Co do dokładności - do zastosowań "domowych" myślę, że będzie wystarczająco. Jak zaczynałem to drukować to jeszcze miałem pewne wątpliwości ale w międzyczasie autor zrobił spory update i wyeliminował większość niedociągnięć projektu. Na youtubie jest masa filmów z frezowania 2.5D nawet w aluminium. Wiadomo, że to nie będzie demon prędkości, ale projekt jest śmiesznie tani w budowie a możliwości ma spore (z tego co ludzie pokazują na forum autora oraz na YT). Zobaczymy jak będzie :D
Ciągle nie mogę wyjść z podziwu jak gość to sprytnie wykombinował :shock:

W zasadnie nic jeszcze nie modyfikowałem poza dodaniem podwójnych łożysk do wózków oraz zębatek na szeroki pasek GT2.

Reszta wg. projektu: Mostly Printed CNC 525 MPCNC "F-25mm OD"

Na pewno będę redukował wielkość pola roboczego o jakieś 25cm w osi X i Y. Reszta pewnie wyjdzie w trakcie zabawy z maszyną:)
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 2
Posty: 434
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: Marcin1415 »

S3b pisze:
Marcin1415 pisze: Ciekawe jak z dokładnością będzie. Udostępnisz gdzieś cały projekt z poprawkami?
Co do dokładności - do zastosowań "domowych" myślę, że będzie wystarczająco. Jak zaczynałem to drukować to jeszcze miałem pewne wątpliwości ale w międzyczasie autor zrobił spory update i wyeliminował większość niedociągnięć projektu. Na youtubie jest masa filmów z frezowania 2.5D nawet w aluminium. Wiadomo, że to nie będzie demon prędkości, ale projekt jest śmiesznie tani w budowie a możliwości ma spore (z tego co ludzie pokazują na forum autora oraz na YT). Zobaczymy jak będzie :D
Ciągle nie mogę wyjść z podziwu jak gość to sprytnie wykombinował :shock:

W zasadnie nic jeszcze nie modyfikowałem poza dodaniem podwójnych łożysk do wózków oraz zębatek na szeroki pasek GT2.

Reszta wg. projektu: Mostly Printed CNC 525 MPCNC "F-25mm OD"

Na pewno będę redukował wielkość pola roboczego o jakieś 25cm w osi X i Y. Reszta pewnie wyjdzie w trakcie zabawy z maszyną:)
Do zastosowań domowych wystarczy mniejsze pole robocze. Na co dzień pracuję na CNC, mało sztywny ploter Seron ale daje radę w aluminiu. Czy udostępnisz swoje modyfikacje, stl?
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 7
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: S3b »

Marcin1415 pisze:Czy udostępnisz swoje modyfikacje, stl?
Wszystkie plastiki są z oryginalnego projektu z thingiverse. Nic nie przerabiałem.

Jedynie dałem dłuższe śruby M8 w tych miejscach gdzie są podwójne łożyska 608:
Obrazek
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: corristo25 »

Dzisiejszy dzień był dla mnie dniem nowości. Odebrałem paczkę z nowym PLA, "głęboko czarnym" Wolfixem, oraz postanowiłem po raz pierwszy sprawdzić moją drukarkę na znanym stateczku. :)
Załączniki
benchy2.jpg
benchy1.jpg
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: McKee »

A pokaż łódkę od tyłu, bo mam wrażenie, że jej dobrze nie schłodziłeś (?)

// tą łódką
// tę łódkę
// FR
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
MasterofFFF
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2017, 13:21
x 1

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: MasterofFFF »

À propos łódek, to ja dzisiejszej nocy takie cudo wydrukowałem - element robota podwodnego.
Materiał ABS Natural, podpory z HIPS. Dysza 0,4 mm, warstwa 0,3 mm.
Długość ok. 56 cm.
Załączniki
WP_20171005_12_35_33_Rich.jpg
FlameRunner
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 4
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: SQ9KRD »

Zapytam przewrotnie drukowałeś na UM3 ??
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: virgin71 »

Nie. 56cm jest niewykonalne. Tutaj widać Simplify 3D. Stół ok. 40cm, żeby to na skos wstawić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”