Pajacyk0ve druki

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2665

Re: Pajacyk0ve druki

Post autor: Berg »

luzy. zobacz na tej samej prędkości obrysów wewn. zewn. i wypełnienia.
zrób backlash test.
https://www.thingiverse.com/thing:2256550
Pajacyk0v

Re: Pajacyk0ve druki

Post autor: Pajacyk0v »

Wydrukowałem i wyszło chyba dobrze, wszystkie paski są leeedwo widoczne. Z tego co da się odczytać przy ostrym świetle to...

X: pasek znika przy 0.08
Y: pasek znika przy 0.06

Tylko co z tego wynika to nie wiem :/

Podociagałem jeszcze trochę paski (więcej nie moge bo coś jebnie) i puściłem kolejną partię breloków. Dwa wyszły OK a w trzecim...
j6j54tgrgver.JPG
W wszystkich profilach stosuję infill overlap 33% Więc WTF?!
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Pajacyk0ve druki

Post autor: mcxmcx »

W tym samym miejscu stołu ci się szpara robi? Czyli daleko od środka / 0.0?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Pajacyk0v

Re: Pajacyk0ve druki

Post autor: Pajacyk0v »

mcxmcx pisze:W tym samym miejscu stołu ci się szpara robi? Czyli daleko od środka / 0.0?
Nie widzę prawidłowości. W tym czerwonym logo na poprzedniej stronie zrobił w prawej górnej części. W białej literce A jak leżała centralnie. Te breloki leżały centralnie na środku. Dwa dolne wyszły OK, górny jak widać.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Pajacyk0ve druki

Post autor: mcxmcx »

Ok. Czyli najprostsza przyczyna - przekoszenie odpada.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Pajacyk0ve druki

Post autor: Kopytko »

Hej, miałem coś podobnego kiedyś i miałem też 2 przyczyny, pierwsza to dysza( cały hotend) nie jest prostopadły do stołu. To ,ze ma taą samą odległosć to co innego. a druga to albo źle wykonana dysza albo przytkana. Plastik wylatuje wypychany w którymś kierunku lub zamiast wałeczka wychodzi taka jakby elipsa zwężona. To łatwo zobaczyć przy zwykłej ekstruzji.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Pajacyk0v

Re: Pajacyk0ve druki

Post autor: Pajacyk0v »

Kopytko pisze:Hej, miałem coś podobnego kiedyś i miałem też 2 przyczyny, pierwsza to dysza( cały hotend) nie jest prostopadły do stołu. To ,ze ma taą samą odległosć to co innego. a druga to albo źle wykonana dysza albo przytkana. Plastik wylatuje wypychany w którymś kierunku lub zamiast wałeczka wychodzi taka jakby elipsa zwężona. To łatwo zobaczyć przy zwykłej ekstruzji.
Posprawdzam jeszcze równoległość prowadnic w X. Bo to jedne miejsce gdzie może się coś rozjechać (elementy drukowane).
Co do dyszy to jest praktycznie nowa od TDI.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pajacyk0ve druki

Post autor: virgin71 »

U mnie tak było, jak dysza się zabrudziła jakimś świństwem.
Pajacyk0v

Re: Pajacyk0ve druki

Post autor: Pajacyk0v »

Dziś zrobię test bo wczoraj (znów!) wymieniałem kółko napinacza osi X. Być może to mogło mieć wpływ. Dysza jest świeżo po wypaleniu także wątpię żeby coś tam zostało.
Pajacyk0v

Re: Pajacyk0ve druki

Post autor: Pajacyk0v »

No to służbowy zestaw biurkowy niespodzianka dla ziomka z Triglav (https://www.instagram.com/triglavbikepacking/) gotowy :smile2:

Wielkie podziękowania dla kolegi Kamino za sprawną modyfikację kamienia!!! :git:
5g0j5487gh3rf3r.JPG
59uh4378nh4e8gfj.JPG
XisD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”