Robalowe wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
robal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 75
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:15
x 5

Re: Robalowe wydruki

Post autor: robal »

A co planujesz tam "wsadzić" jako narzędzie? Wrzeciono czy może laser? Ja wykombinowałem sobie, że spróbuję z laserem ale w sumie to nawet nie wiem czy toto się będzie do tego nadawać... pierwotny pomysł był taki, żeby na większej zrobić mniejszą (lite)... drewniane części są masakrycznie drogie. Choć widziałem przeróbkę, że ktoś zrobił drukowane :P
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 5
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Robalowe wydruki

Post autor: jagus »

wrzeciono kiedyś w swoim ox cnc miałem takie https://www.wima-tools.pl/pl/p/FREZARKA ... OWANIE/207 teraz widzę że nie jest dostępne nawet na alle.. ale mam już drugą taką frezarkę zamawiałem z allie. takie coś na tej aukcji wersje metalową https://pl.aliexpress.com/item/Router-T ... 758ada82d7
Laser też zamierzam podłączyć tyle że ja mam zbudowany swój 2.5W
Co do elementów wycinanych z drewna to będę wycinał sam trochę piłą ukośnicą trochę stołową i pewnie włosową się zobaczy w sumie tam jakiś kształtów nie ma finezyjnych a zrobię to tak nakleję na sklejkę wydrukowane na zwykłej drukarce arkusze które są w plikach do ściągnięcia oczywiście z zachowaniem wymiarów będą wydrukowane i według tego będę wiercił i wycinał. Zdaje sobie sprawę że takie Cięcie może nie wyjść idealnie dokładnie ale otwory do wiercenia już tak a to głownie ma znaczenie na takim arkuszy się źle nie robi byle go równo nakleić a tu by się zdała drukarka z formatem A3 na zwykłej będę musiał kleić z dwóch kartek tak czy siak działać będzie i później się najwyżej wytnie na frezarce już :)
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
robal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 75
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:15
x 5

Re: Robalowe wydruki

Post autor: robal »

Jakiś czas temu chodził za mną zapasowy blok ekstrudera, co pociągnęło za sobą testy z ABS-em. Ponieważ tymczasowo zakończyły się fiaskiem z braku komory, przyszła kolej na PET-a. A że w międzyczasie jeszcze walczyłem z TPU (również nieudanie) a rady kolegów, aby doprowadzić kanał filamentu bezpośrednio pod rolkę miały przynieść efekt - oto nowy/stary ekstruder z PET-u, z doprowadzoną rurką pod same radełko. Zachęcony sukcesem projektowym i drukarskim postanowiłem od razu wymienić - jakiż był mój szok gdy zobaczyłem jak wygląda bieżący ekstruder na maszynie, zastanawiam się jak to dało w ogóle drukować (a poszło w między czasie sporo plastiku). Na fotce także porównanie łożysk, na których kręci się śruba za radełkiem, jedno po prostu się rozpadło. Tak że, chyba w ostatnim momencie ta wymiana się udała... ufff!
Jedynym mankamentem nowego rozwiązania jest to, że z każdą wymianą filamentu trzeba odkręcać tą pomarańczową część dociskającą filament do radełka bo ekstruder nie wciągnie tego sam, trzeba wepchnąć filament do kanału - jest trochę za ciasno.
Załączniki
IMG_20181005_205321.jpg
IMG_20181005_205303.jpg
IMG_20181005_204000.jpg
IMG_20181005_205417.jpg
robal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 75
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:15
x 5

Re: Robalowe wydruki

Post autor: robal »

W sumie chyba było warto :). Pierwszy udany wydruk z TPU (naturalny DD) :yahoo: Szczerze mówiąc spodziewałem się, że to będzie bardziej elastyczne, kostka robi wrażenie dość solidnej, choć oczywiście nie jest to twardość PLA czy innego ABS-u. Może to kwestia konstrukcji, wypełnienia czy temperatury druku? Kostka ma 10%, więc w sumie niewiele. Drukowana w 225/220 na stole 55/50. W tle drukują się "vibration dumpers" dla drukarki, zobaczymy jak to wyjdzie. Ale czy z tego dałoby się drukować opony do zabawek? Mam pewne wątpliwości... chyba że da się tu coś jeszcze "podregulować" odnośnie elastyczności.
Załączniki
IMG_20181006_093735.jpg
IMG_20181006_093646.jpg
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Robalowe wydruki

Post autor: xyzyx »

wygląda jak extuder z TPU :D
robal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 75
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:15
x 5

Re: Robalowe wydruki

Post autor: robal »

Jeszcze tak odnośnie tego nowego ekstrudera i rurki podprowadzonej do radełka. O ile w przypadku TPU się to sprawdziło, to kiedy wsadziłem do ekstrudera filament, z którego on sam był wydrukowany to po pewnym czasie niestety wszystko się zakleszcza, przynajmniej w przypadku PET-a. Nie wiem czy to kwestia za ciasnego kanału (choć jak pchać ręcznie to idzie bez problemu) czy właściwości samego materiału. Nie chciało mi się testować na PLA czy ABS-ie. Wiertarka, kawałek rurki PTFE zamiast wydrukowanego kanału i na razie PET idzie dobrze. Ciekawe jak będzie z PLA...
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Robalowe wydruki

Post autor: FlameRunner »

Nie widzę opcji, żeby coś nie szło ładnie przez rurkę teflonową. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”