Krzysztof i Ender 4

Krzysztof
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2018, 20:21
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Krzysztof i Ender 4

Post autor: Krzysztof »

Witajcie,

Po problemach z zasilaniem i ustawianiem przyszedł czas na tworzenie.

Jako, że to nadal kalibracja i testy, szybkie druki.

Ustawienia:
PET-G temp 235/70 80mm/s warstwa 0.2
Clipboard01.jpg
Szew mimo, że ustawiony do przesuwania, odznacza się widocznie(dołek, górna kreska od dołu kciuka)
Sam wydruk jest ok na takich ustawieniach, ale ciężko o dobre zdjęcie o tej porze

Co do samego chińczyka, główne wady to mocowanie stołu, układ H. Edit, Silniki, ruchome części/środek ciężkości wysoko, będę musiał dociążyć dół, żeby nie skakała na większych prędkościach jak pralka z kamieniem.
2.jpg
Widać pod jakim skosem jest płyta pod hotbedem, mocowana tylko z jednej strony. Poszła lekka prowizorka na dociążenie i jest poprawa, nie skacze mi tak blat ;). Jak będzie czas to zrobię jakaś poprawkę do mocowania. Na górze między rolkami też napięty sznurek, żeby H nie łapało tak skosów. Z czasem chyba przerobie na corexy, na things jest już mod.

Z pytań problemów, czy i jaki firmware można do tego wgrać, google kieruje mnie na niemieckie fora...

Filament leje się z dyszy tak, że przed startem muszę przecierać dyszę i na starcie zbierać farfocle z obrysu (sprawdzę jutro czy rurka nie ma luzu).
Gdy musi przeskakiwać ciągnie nitki, tak samo po skończonym wydruku kropelka z nitką. Jak cofnę sam filament to wiadomo, czasem trafię, że od polowy obrysu zacznie, a czasem od drugiej warstwy :twisted:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Krzysztof i Ender 4

Post autor: Tuchajbej »

Wazonik wyszedł ładnie.
Petg potrafi się nitkowac. spróbuj zmniejszyć trochę temp. ja pet drukuje w 235C. Ważna jest też prędkość i acc travel. Generalnie im więcej tym lepiej, oczywiście jeśli drukarka daje radę.
Zacznij od 150mm/s i zwiekszaj. Będzie urywać nitki a nie ciągnąć.
I jeśli masz włączony z hop czyli unoszenie głowicy to też powoduje nitkowania.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”