Kawowy Barrett MRAD

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 4
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Kawowy Barrett MRAD

Post autor: kaworu »

Rzecz zaczęta ze 4 lata temu, na czymś co wyglądało zupełnie jak Anet, ale się tak nie nazywało. W każdym razie korpus od tego czasu leżał i czekał na resztę części, bo praca, potrzebniejsze wydruki, do tego gdzieś zgubiłem lufę. Ale że ostatnio znów zaczął być mi potrzebny do zdjęć... ma 120cm wzrostu z tłumikiem, idealnie więc nadaje się do towarzyszenia kobiecie mającej 160. :D

A że ostatnio dopadłem szpulę półprzeźroczystego PET, która mogę po prostu zmarnować, to zawsze dodatkowy powód aby w końcu go skończyć.

Temat raczej jako worklog, będą nowe części, będziem pokazywać. Większość części jest/będzie przetarta papierem ściernym, wysmarowana szpachla natryskowa, ponownie przetarta papierem i pomalowana na matowo-czarno. Z bardzo bliska nie jest idealny, ale w sumie byc nie musi, z pewnej odległości prezentuje się idealnie. ;)

Korpus był podzielony na 10 elementów, wydrukowany w większej części z PLA. Górna szyna jest z PET, wszystko sklejone klejem do PVC i octanem etylu w miejscach gdzie PLA łączy się z PLA.

ObrazekObrazek

Lufa po wysmarowaniu szpachlą:

Obrazek

I po finalnym malowaniu:

Obrazek

korpus aktualnie czeka na malowanie, stwierdziłem, że naprawię kilka większych niedoskonałości i ubytków, które stworzyły się przez lata:

Obrazek

A w chwili obecnej, poskładane (całe dwa) elementy prezentują się tak:

Obrazek
Berg, marek91, FlameRunner, MaxXxi47
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Kawowy Barrett MRAD

Post autor: marek91 »

Ładnie, czekam na kolejne foty :)
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 3
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Kawowy Barrett MRAD

Post autor: MaxXxi47 »

:o
Ale na twoim miejscu poszedłbym o krok dalej i wpakował do środka flaki z jakiegoś sprężyniaka ASG.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 4
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Kawowy Barrett MRAD

Post autor: kaworu »

MaxXxi47 pisze::o
Ale na twoim miejscu poszedłbym o krok dalej i wpakował do środka flaki z jakiegoś sprężyniaka ASG.
Zobaczymy :D na razie to ja głownie chce, żeby ładnie wyglądał, a jak będzie ładnie wyglądać to się zastanowimy nad uzbrojeniem go. ;D
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 3
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Kawowy Barrett MRAD

Post autor: MaxXxi47 »

Ale tak to nie zadziała. Musiałbyś już w fazie projektowania ogarnąć gdzie zmieścić zespół cylindra, jak ogarnąć podawanie kulek, jakieś mocowania na komorę Hop-up i lufy. Jak już wydrukujesz i posklejasz to nawet nie będzie jak dostać się do środka.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 4
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Kawowy Barrett MRAD

Post autor: kaworu »

MaxXxi47 pisze:...
Daało by się. Sklejane to są te elementy, które i tak stanowią jeden element - jak korpus, ale z racji na jego rozmiar nie da się wydrukować go w całości. Bo już na przykład górny korpus z lufą łączą dwie śruby M6, jak w oryginale, i to jest całkowicie demontowane. Także istnieje (chyba, bo w sumie nie sprawdzałem jak duże są elementy do ASG) opcja, żeby poupychać rzeczy w wolnej przestrzeni w środku. Jakby wymienić lufę to by można nawet coil-guna na tym zrobić, o ile da się w niej zmieścić cewki. ;)
Potfur
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 44
Rejestracja: 20 lut 2018, 15:38
x 1

Re: Kawowy Barrett MRAD

Post autor: Potfur »

MaxXxi47 pisze::o
Ale na twoim miejscu poszedłbym o krok dalej i wpakował do środka flaki z jakiegoś sprężyniaka ASG.
Chyba ma to być replika do robienia zdjęć?
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 3
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Kawowy Barrett MRAD

Post autor: MaxXxi47 »

Niestety wymiarów brak
http://salonasg.pl/p/1544/6303/kompletn ... soria.html
Do tego komora hop-up i lufa. Ale pewnie taniej wyszło by jakąś używkę kupić i wypatroszyć :P
Np to
https://www.olx.pl/oferta/mb03-well-CID ... 79a60f3ae1
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 4
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Kawowy Barrett MRAD

Post autor: kaworu »

Tymczasem, otwory nagwintowane:

ObrazekObrazek

Co umożliwiło instalacje szyn do akcesoriów. No tyle, że do tego powinny być śruby z łbem trójkątnym, no ale z braku laku, na chwilę obecną mogą być i te.

Obrazek

Dolny korpus w trakcie maziania papierem:

ObrazekObrazek

I sprężynka z długopisu do zwalniania blokady dolnej czesci:

Obrazek

I na chwilę obecną wygląda tak:

Obrazek
Kopytko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”