Wydruk "Hulk" Problem

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Wydruk "Hulk" Problem

Post autor: FlameRunner »

http://gcode.ws/
Tu dobrą wizualizację g-code robi, można sobie każdą warstwę ścieżka po ścieżce obejrzeć, pokazuje retrakcje. Aż nadto informacji, by znaleźć punkty startowe na obrysach.
Dlaczego na to nalegam? Bo co innego problemy z wykończeniem powierzchni przy punktach startowych danego obrysu, a co innego bąble pojawiające się ot tak, w innym miejscu obrysu, przy ciągłym ruchu głowicy.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wydruk "Hulk" Problem

Post autor: Kopytko »

Hehe zaczyna sie zawsze tam gdzie sie konczy:)taka natura czlowieka:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wydruk "Hulk" Problem

Post autor: Kopytko »

Ale tak na serio to wydaje mi sie ze to przy zmianie warstwy i poczatek obrysu. Ustaw w simlify obrys z jednej strony i pusc ponownie wydruk. Powinny byc te kropki z jednej strony wowczas.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Wydruk "Hulk" Problem

Post autor: McKee »

PrzemoS pisze:
FlameRunner pisze:PrzemoS, to w końcu te bąble są w miejscach, w których drukarka zaczyna/kończy obrys czy nie?
Wystarczy Przemek Panie Adminie :) ( bo nie znam godnosci Pana) :)) a w programie mozna to zobaczyc czy zaczyna czy konczy?? bo ja szczerze mowiac to nie wiem ale mi sie wydaje ze konczy..jak to sprawdzic??
Jesteś PrzemoS bo takiego masz nicka. Trzeba się było inaczej rejestrować :D

A wracając do tematu: mi to też wygląda na początek/koniec ścieżki, czyli ustawienia retrakcji do poprawy.
Zobaczyć możesz na podglądzie wydruku - warto przejrzeć każdy warstwa po warstwie przed wydrukowaniem. Masz w sofcie taki widok z pociętymi śckeżkami - przeanalizuj je.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Wydruk "Hulk" Problem

Post autor: PrzemoS »

McKee pisze:
PrzemoS pisze:
FlameRunner pisze:PrzemoS, to w końcu te bąble są w miejscach, w których drukarka zaczyna/kończy obrys czy nie?
Wystarczy Przemek Panie Adminie :) ( bo nie znam godnosci Pana) :)) a w programie mozna to zobaczyc czy zaczyna czy konczy?? bo ja szczerze mowiac to nie wiem ale mi sie wydaje ze konczy..jak to sprawdzic??
Jesteś PrzemoS bo takiego masz nicka. Trzeba się było inaczej rejestrować :D

A wracając do tematu: mi to też wygląda na początek/koniec ścieżki, czyli ustawienia retrakcji do poprawy.
Zobaczyć możesz na podglądzie wydruku - warto przejrzeć każdy warstwa po warstwie przed wydrukowaniem. Masz w sofcie taki widok z pociętymi śckeżkami - przeanalizuj je.

tak to retrakcja bo ustawilem sobie w simplify aby retrakcja byla w jednym punkcie na obiekcie i to zaczyna i konczy tam i widze ze nie dojezdza dobrze retrakcja bo np wczoraj na druku mialem minimalne dziurki wiec co trzeba i jak doregulowac?? mam ustawione 0.8mm predkosc 60mm/s
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Wydruk "Hulk" Problem

Post autor: Domell »

Ja mam 1,5 ale dobieraj pod dany materiał, każdy ma inne flow...
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Wydruk "Hulk" Problem

Post autor: PrzemoS »

podsylam zdjecia prawie skonczone malowanie oczywiscie bez obrobki papierem sciernym :) co prawda farba akrylowa w tubce nie kryje dobrze za 1 razem powierzchni ale juz za drugim lepiej to wyglada. Mam pytanie na ramionach widze takie nierownosci ktore wyszly , to jest to ze silnik zgubil mi krok czy co moze byc powodem? https://www.dropbox.com/sc/vx9021v6ngoq ... Q5Uz7RziIa
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Wydruk "Hulk" Problem

Post autor: FlameRunner »

Miejsce początku i końca zewnętrznego obrysu to niestety dość szeroki temat, retrakcja jest tylko jednym elementem.

Niemniej jednak warto retrakcję dobrze ustawić.
Co do Twoich ustawień, to przede wszystkim nie podoba mi się szybkość retrakcji. Ile masz kroków na milimetr przesuwu filamentu? Tak z 900 przy mikrokroku 1/16 i silniku 1,8°? To przy prędkości 60 mm/s daje prawie 17 pełnych obrotów na sekundę, to już sporo. Spróbuj wolniej, powiedzmy 30 mm/s, przy długości retrakcji 0,8 mm wiele czasu nie stracisz.
Długość retrakcji ustaw najkrótszą możliwą, przy której nie będzie niekontrolowanych wypływów przy podróżach.
Możesz też ustawić, żeby po retrakcji podawało minimalnie więcej materiału, ale naprawdę minimalnie, coś w okolicach 0,05 mm na początek spróbuj.


A co do niedoskonałości to to może być wszystko. Błąd slicera, pogubione kroki przy retrakcji, pogubione kroki w XY, pogubione kroki albo mechaniczne przycięcie osi Z...
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Wydruk "Hulk" Problem

Post autor: PrzemoS »

FlameRunner pisze:Miejsce początku i końca zewnętrznego obrysu to niestety dość szeroki temat, retrakcja jest tylko jednym elementem.

Niemniej jednak warto retrakcję dobrze ustawić.
Co do Twoich ustawień, to przede wszystkim nie podoba mi się szybkość retrakcji. Ile masz kroków na milimetr przesuwu filamentu? Tak z 900 przy mikrokroku 1/16 i silniku 1,8°? To przy prędkości 60 mm/s daje prawie 17 pełnych obrotów na sekundę, to już sporo. Spróbuj wolniej, powiedzmy 30 mm/s, przy długości retrakcji 0,8 mm wiele czasu nie stracisz.
Długość retrakcji ustaw najkrótszą możliwą, przy której nie będzie niekontrolowanych wypływów przy podróżach.
Możesz też ustawić, żeby po retrakcji podawało minimalnie więcej materiału, ale naprawdę minimalnie, coś w okolicach 0,05 mm na początek spróbuj.


A co do niedoskonałości to to może być wszystko. Błąd slicera, pogubione kroki przy retrakcji, pogubione kroki w XY, pogubione kroki albo mechaniczne przycięcie osi Z...
do tej rozmowy bedzie musial sie Wtracic Kopytko bo on tez mi tam troche zmienial wiem ze cos mam ustawione 800x y800 jerk iles tam.. kroki mam 1/16.
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wydruk "Hulk" Problem

Post autor: Kopytko »

OOOO Filip dzięki za podkierowanie, ja zawsze ustawiam retrakcje na bezpośrednim w okolicach 60 i nigdy się nad tym nie zastanawiałem ze to aż 17 kroków.
Co do zmiany na 30 po-testuje u siebie:)
Przemek tak jak rozmawialiśmy jest to poczatek ścieżki, trzeba by się jeszcze pobawić w opcję bez retrakcji przy zmianie scieżki. masz szybkie śruby Z więc może i to pomóc.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”