Spiderbot - quadruped

Czasem trzeba się pochwalić.
G4ever

Re: Spiderbot - quadruped

Post autor: G4ever »

marek91 pisze:Dlaczego orczyki zamocowane na trytytkach? Nie lepiej dać małą śrubkę albo trochę kleju?
ale się czepiasz ;P

trytytki są przejściowo, bo jeszcze będzie rozbiernay i składany, docelowo będą drukowane obejmy, które można będzie nasunąć.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Spiderbot - quadruped

Post autor: marek91 »

No sorry, kłuje w oczy :D
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Spiderbot - quadruped

Post autor: FlameRunner »

Jak postępy? Ruszył już choć jedną nogą? ;)
G4ever

Re: Spiderbot - quadruped

Post autor: G4ever »

Nogą ruszył, ale coś koślawo, nie wiem czy problem jest w serwach czy w kodzie. W końcu mam shield do Nano i mogę podłączyć na gotowo w chwili czasu, na razie walczę z końcem roku w firmie ;)
G4ever

Re: Spiderbot - quadruped

Post autor: G4ever »

Na dzień dzisiejszy prawie skończone wszystko w wersji na łożyska z flanszą, czeka przeróbka na zwykłe łożyska, ale to nie jest wiele roboty. Mam inny problem, wykorzystanie powerbanku okazało się złym pomysłem, bo po podpięciu wszystkich 12 sztuk serw serwa praktycznie nie działają i nie mają siły. Przypuszczam, że PB jest za słaby by podać odpowiednią moc na 12 serw. jak podepnę tylko 3 serwa to spider wierzga jedną nogą, przy podpięciu jednego więcej jest problem. Przydałoby się pewnie jakieś nieduże LiPo z napięciem około 5V, chyba, że inne rozwiązanie podpowiecie?
MosfetN
Postów w temacie: 1
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: Spiderbot - quadruped

Post autor: MosfetN »

W "power banku" jest układ zabezpieczający + przetwornica, prawdopodobnie jest ograniczenie prądowe np.1A. Przez to napięcie jest odcinane/ spada w momencie startu serwa. Należy zamontować ogniwa o wyższym prądzie chwilowym (jedno serwo podczas startu pobiera do 1A). Najlepszą opcją byłby pakiet ogniw Li-Po w konfiguracji równoległej. Do tego należy odseparować logikę i dodać baterię kondensatorów.
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
G4ever

Re: Spiderbot - quadruped

Post autor: G4ever »

[quote="MosfetN"]W "power banku" jest układ zabezpieczający + przetwornica, prawdopodobnie jest ograniczenie prądowe np.1A. Przez to napięcie jest odcinane/ spada w momencie startu serwa. Należy zamontować ogniwa o wyższym prądzie chwilowym (jedno serwo podczas startu pobiera do 1A). Najlepszą opcją byłby pakiet ogniw Li-Po w konfiguracji równoległej. Do tego należy odseparować logikę i dodać baterię kondensatorów.[/quote]

Powerbank nie spełnił oczekiwań i jedyną opcją jest LiPo i przetwornica. Zamówiełm już LiPo i BEC. Przypomniałem sobie też , że mam LiPo 3S 11,1 V tylko trochę za duże ale jak źródło napięcia jest ok.
Podpiąłem wszystko na przetwornicy ustawiłem 5V i włączyłem i..... dalej to samo.... Sprawdziłem napięcie na pinach shielda i tam jest tylko 4V. Podniosłem napięcie na przetwornicy do 7V i działa! Całe szczęście, że zamówiłem LiPO 3S a nie 2S bo pole manewru z napięciem byłoby żadne.


https://www.youtube.com/watch?v=nG1u1_Em0Xk
G4ever

Re: Spiderbot - quadruped

Post autor: G4ever »

Udało się w końcu poskładać wszystko do kupy i wgrać sofcik by działało, niestety jeszcze trytytki są :"":

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=IvtV_TfcwOA
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Spiderbot - quadruped

Post autor: FlameRunner »

G4ever pisze:niestety jeszcze trytytki są
No i? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”