Pioter3D-wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
pioter3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2019, 07:44
Lokalizacja: podkarpacie
x 8

Pioter3D-wydruki

Post autor: pioter3D »

Z zabawy zrodziło się narzędzie. :)
Jako wół roboczy pracuje u mnie pasek B3 1.9TD kombi. Silnik AAZ. Te silniki tak z czasem mają, że koło pasowe na wale zaczyna się gibać a to gibanie urywa śrubę trzymającą koło zębate rozrządu. Jedyną możliwą naprawą jest szlif czoła wału a i często wymiana koła zębatego. Dobra żartuje..koła zębatego nie drukowałem :). Na znanym portalu aukc. wyszukałem narzędzie do naprawy czyli frez czołowy z prowadnicą. Ale tu zonk - nie uśmiechało mi się płacić 450zł min za to coś. Kombinowałem a nawet spożyłem napój wzmacniający koncentrację i..wymyśliłem.

Elementem ściernym jest kamień szlifierski cena 5 zł. Do tego wydrukowałem trzymacz w który wpasowany jest kamień a trzymacz obraca się na osi 10mm z gwintem która to została wytoczona przez sąsiada (ok moje szczęście). Oś i trzymacz są pasowane. Całość wygląda jak poniżej.
I działa :)

Zapomniałem dopisać. Całośc obracana jest przez wiertarkę akku ale przez korek do wina gdyż nie muszę trzymać współosiowo wiertarki z osią wału.
Załączniki
zestaw rozlo.jpg
zestaw calosc.jpg
przed.JPG
po.jpg
na wale.jpg
Abys, kapi, Jose
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Pioter3D-wydruki

Post autor: Artu »

Trzeba było wydrukować jeszcze nakładkę osłaniająca zimmering przed syfem ze szlifowania :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”