Holgin - wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
Holgin
Postów w temacie: 8
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Holgin - wydruki

Post autor: Holgin »

Mam w końcu urządzenie, które robi lepsze zdjęcia niż przeciętny kalkulator, więc nadszedł w końcu czas na wrzucenie paru zdjęć.
Najwięcej drukuje części do drukarki :D Ale te nie są zbyt fascynujące. Będę sukcesywnie dorzucał jak uznam coś za ciekawe, tymczasem trochę zdjęć kurzołapów, które lubię drukować, jak kupuję nowy kolor filamentu. Także:

Sowa, Fiberlogy PLA burgundowy, 0.2mm

Byłem dość rozczarowany tym kolorem, widać też przebarwienia gdzieniegdzie. Ale wydruk mi się podoba :D
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Moai Statue, PLA DD zielony, ASA DD Aluminium, 0.2mm
ASA na profilu z czapy i włączonym chłodzeniem. Zielony zdobył wielu fanów :)
4.jpg
5.jpg
6.jpg


Sarna, DD PLA miedziany, 0.2mm
7.jpg
8.jpg

Budda, DD EKO PLA pomarańczony, 0.1mm

Jeden z fajniejszych wydruków, wszelkie niedoskonałości się świetnie chowają :)
9.jpg
10.jpg
11.jpg
dziobu, Abys, Pjoter, bafunio, arkomania.pl, Wawok, JGFTW
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Holgin - wydruki

Post autor: Pjoter »

Śledziłem temat o samej maszynie, widac że mody robią robotę ;)
Wydruki bardzo ładne :git:
Holgin
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Holgin - wydruki

Post autor: virgin71 »

Zielony ASA jest najładniejszym kolorem;) dopisz mnie do listy fanów.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Holgin - wydruki

Post autor: FlameRunner »

Zwykły zielony (green) od DD jest bardzo ładny w każdym materiale, potrzebuje tylko dużo światła. :)
Holgin
Postów w temacie: 8
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Holgin - wydruki

Post autor: Holgin »

Zarówno zielony jak i pomarańczowy mnie zaskoczyły, bo spodziewałem się generycznych kolorów z palety podstawowej, a tutaj takie efekty wizualne :)

Ciekawostka - budde wydrukowałem z osia Z niepodpartą w żaden sposób od góry:
123.jpg
Wałki 10mm i duży element, w którym są osadzone, są na tyle sztywne jako całość, że (przynajmniej do tej wysokości) nie ma potrzeby ich chwytania na górze. A zdjąłem górne blachy z tego powodu, że owa sztywność osi Z dobitnie pokazała, jak do dupy jest rama Tatara - praktycznie niemożliwe jest ustawienie elementów montażowych silników Z równolegle do płaszczyzny wydruku.
JGFTW
Holgin
Postów w temacie: 8
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Holgin - wydruki

Post autor: Holgin »

Święta idą, święta...

PLA DD Blue Semi transparent 0.2mm

Kupiony "z przymusu" do wydrukowania elementów na prezent, ale szybko go polubiłem - śnieżyczki wyglądają super :)
2222.jpg
1111.jpg
Swoją drogą, jestem bardzo zadowolony z PEI, pomimo tego, że jak widać jest "gazowane" - po pierwszym nagrzaniu pojawiły się bąbelki powietrza + były jedna-dwie wady fabrycznie, ale poza tym blacha sprawdza się dobrze, śnieżynki mimo ostrych rogów ładnie się trzymają, ogólnie adhezja w sam raz. Co ciekawe, powierzchnia jest płaska - bąbelki na to nie wpływają.
JGFTW
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1343
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Holgin - wydruki

Post autor: JGFTW »

Teraz dopiero zrozumiałem o co chodzi Ci z tymi bąbelkami, o których pisałeś na SB. Początkowo myślałem, że chodzi Ci o większe bąble, które ja również widuję na swoich drukarkach z PEI i niezależnie od tego jak starannie arkusz na stół nakleję to pojawiają się prędzej (jeżeli mniej starannie) czy później, szczególnie po wielu wydrukach na stole 100-110C.

Ale to co Ty masz mówi nam więcej o procesie w jaki te blachy robią, widać zamiast naklejać arkuszę PEI, kupują pewnie jakieś przemysłowe ilości w formie ciekłej (musi mieć strukturę jak żywica epoksydowa) i oblewają nim blachę, zresztą dość pośpiesznie, stąd pęcherzyki powietrza - dali by na jakiś wibrujący stół na chwilę i pewnie tego by nie było, ale jak nie ma problemu to chyba nie ma o czym mówić ;) ...

Być może jest to ich ghetto próba zrobienia struktury jak po malowaniu proszkowym w MK3/s
Holgin
Postów w temacie: 8
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Holgin - wydruki

Post autor: Holgin »

Oj nie, to na 99% jest po prostu naklejka. Moim zdaniem powierzchnia blachy nie była wystarczająco czysta, być może nawet trzeba by ją wygrzać przed naklejaniem (adsorpcja gazów/innych rzeczy na powierzchni?), albo sam klej był drugiego sortu.

Pęcherzyki pojawiły się dopiero po pogrzaniu, po prostu coś paruje/zwiększa objętość i stąd takie zachowanie.

Zresztą, PEI nie da się kupić "w formie ciekłej", to jest polimer. Nie zgadzam się z teorią o "wylewaniu" ;)

Chińczyk jak zobaczył zdjęcia to skontaktował się z fabryką i zaraz potem wysłali mi nowe. Jestem ciekaw co przyjdzie :D
Więcej napiszę w wątku dotyczącym drukarki.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2469
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Holgin - wydruki

Post autor: mcxmcx »

Są się kupić, da się też zamówić usługę "oblewania" dowolnych kształtów.
Oblewanie jest tańsze niż arkusze.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Holgin
Postów w temacie: 8
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Holgin - wydruki

Post autor: Holgin »

mcxmcx pisze:Są się kupić, da się też zamówić usługę "oblewania" dowolnych kształtów.
Oblewanie jest tańsze niż arkusze.
Teraz zauważyłem, że nigdy nie odpowiedziałem. Miałeś rację, PEI do CoreXY bez dwóch zdań było "oblewane". Dowiedziałem się czegoś nowego :)

Wydrukowałem coś użytecznego!!!
I to na CoreXY!
IMG_20200610_181522.jpg
IMG_20200610_181511.jpg
IMG_20200610_164818.jpg
123.PNG
W otworach będą magnesiki, w pokrywce kawałki blachy stalowej, bo tak sobie uwidziałem, ale następnym razem spróbuję zrobić jakieś snapy.
dziobu, Zepco, Wawok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”