3D RC plane

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: 3D RC plane

Post autor: poharatek »

marek91 pisze: Właściwie to nie, trochę już polatałem dronami i szło mi całkiem nieźle. Później skleiłem jakiś model odrzutowca z pianki do nauki latania (jakiś szit za 10 USD z aliexpress) trochę polatałem (fpv oczywiście) i mi się spodobało.
Ojjjjjj...
Latanie "na skrzydłach" a latanie na "kontrolerze lotu" to zupełnie inna zabawa jest.
Jeśli faktycznie chciałbyś się nauczyć latać, i chciałbyś,żeby to w miarę bezboleśnie poszło, to na początek polecam jakiś piankowy motoszybowiec ze śmigłem pchającym - czyli Pioneer 1400 (czy Skysurfer, czy jakiś jeszcze inny klon tej konstrukcji). Po wylataniu kilkudziesięciu godzin i wyrobieniu odruchów dopiero można próbować ulotnić taka rakietę, jak Funracer. Inaczej - szkoda modelu...
Dodatkowo - jeśli lubisz latanie FPV, to pioneerek bardzo dobrze się nadaje na platformę do takiego latania.

@laser00
Przepraszam za offtopic.
Próbowałeś już może, jak te wydruki "polubią" się z żelazkiem modelarskim przy oklejaniu i naprężaniu?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: 3D RC plane

Post autor: morf »

poharatek pisze: Jeśli faktycznie chciałbyś się nauczyć latać, i chciałbyś,żeby to w miarę bezboleśnie poszło, to na początek polecam jakiś piankowy motoszybowiec ze śmigłem pchającym - czyli Pioneer 1400 (czy Skysurfer, czy jakiś jeszcze inny klon tej konstrukcji). Po wylataniu kilkudziesięciu godzin i wyrobieniu odruchów dopiero można próbować ulotnić taka rakietę, jak Funracer. Inaczej - szkoda modelu...
Dodatkowo - jeśli lubisz latanie FPV, to pioneerek bardzo dobrze się nadaje na platformę do takiego latania.
normalnie czuje plagiat :friends:
viewtopic.php?f=9&t=5156#p87671
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
lazer00
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2019, 10:52
Lokalizacja: Zakopane
Drukarka: Anet A6
x 30

Re: 3D RC plane

Post autor: lazer00 »

@poharatek

Słuszna uwaga
Skrzydła już oklejone, ale użyłem folii Solarfilm Light. Już przy 80-ciu stopniach się klei, a do naciągnięcia wystarczy 110.
Zazwyczaj używam Oracover, ale tam są już potrzebne wyższe temperatury i miałem obawy czy się model, że tak powiem nie rozpłynie:)
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: 3D RC plane

Post autor: Gmeracz »

lazer00 pisze: W zasadzie to już bardziej model 3D niż akrobat.
No to powodzenia. Powierzchnie są potężne i to będzie kręcić bąki jak szalone. Twój wybór.
// użytkownik zbanowany permanentnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”