Piterop - wydruki - Anycubic 4Max Pro

Czasem trzeba się pochwalić.
piterop
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:35

Piterop - wydruki - Anycubic 4Max Pro

Post autor: piterop »

Wrzucam zbiorczo trochę wykonanych wydruków.
Nie mam czasu za dużo grzebać przy drukarce i poprawiać. Większość zrobionych tutaj jest odpalona na zasadzie "Wszystko domyślnie jak w Cura", sowa jest z oryginalnego gcodu dostarczonego z drukarką na karcie SD przez chińczyka.

Drukowane filamentem od chińczyka, którego 0.5kg było gratis z drukarką. Łącznie przedrukowałem te 0.5kg od chińczyka + 0.5kg białego PLA DevilDesign (wiele wydruków nie jest tutaj zaprezentowanych).

PLA najlepiej wychodziło mi w 195*C + 60*C stół + 5mm retrakcja + 25mm/s szybkość retrakcji + szybkość druku 55 mm/s lub mniej.

Jestem bardzo zadowolony z drukarki chociaż chciałbym dopracować retrakcję (mam jednocześnie objawy zbyt małej i zbyt dużej) oraz wystartować z PETG (z czym mam problem ze względu na straszliwe artefakty retrakcji).

Późniejsze testy retrakcji i wydruki robię na DevilDesign Ekofilament PLA i jestem mocno zdziwiony, ale mimo bezpośredniego ekstrudera przy hotendzie muszą mieć retrakcję 5mm - zmniejszanie jak i zwiększanie wartości pogarsza rezultaty.

Zaciski działają bardzo fajnie, za to przekładnia planetarna wyszła sklejona na amen :/

Otwory (np. na śruby) wychodzą fajnie od 2mm, wszystko mniejsze raczej kupa.

Wydaje mi się, że drukarka/slicer nie do końca uwzględnia grubość ścianki filamentu i stąd problemy:
- pozamykane częściowo otwory mniejsze niż 2mm
- zrobiłem testowy "grzebień" ze szparami 1mm i szpary wyszły znacznie mniejsze niż 1mm
- sklejona przekładnia planetarna

Główne problemy na ten moment to retrakcjaw PLA (brak zadawalających efektów + czemu aż 5mm?) plus nie umiem w ogóle rozpocząć pracy z PET-G od DevilDesign,

Główne zalety:
- (przynajmniej na wyświetlaczu) bardzo stabilne trzymanie temperatur
- bardzo dobry stolik "ultrabase". Jestem w stanie drukować kilkadziesiąt godzin bez żadnego czyszczenia zmiatając dosłownie ręką pozostałości. Przy gorącym nieduże elementy bardzo ciężko odkleić, a po ostudzeniu praktycznie same odpadają
- trafił mi się raczej bardzo równy stół. Raz zpoziomowałem na początku i tematu już nie ma (mimo iż robiłem wydruki na prawie max pola roboczego, nie zaprezentowane na zdjęciach)

Główne wady:
- walka z retrakcją na małych elementach (zarówno objawy zbyt małej - nitki i grubsze gałęzie tam gdzie niczego nie powino być, jak i zbyt dużej - "wybrakowane" słupki, urwane góry słupków
- problemy (dla mnie kosmetyczne) z rozpoczynaniem po retrakcji, szczególnie widoczne na pierwszej warstwie tj. jak robię płytkę z małymi otworami to nie rysują się często pełne kółka a raczej niedomknięte
- nie mogę łatwo skonfigurować temperatur pre-heat w związku z czym zaczynam od standardowych, a potem wrzucam wydruk i stół/dysza odczytują temperatury z gcode "po kolei" i nagrzewają się po kolei. Skutkuje to tym, że czekam aż stół osiągnie 50 i dysza 190 (preheat), po czym odczytywany jest gcode tempratury stołu do wydruku (60) i czekam na jego osiągnięcie, po czym odczytywany jest gcode dyszy (np. 195) i wtedy następuje nagrzanie. Bez preheatu byłobyto czekanie najpierw od 0 na stół a potem od 0 na dyszę, a powinno dać się to zoptymalizować i grzać naraz. Ponadto najpierw stół zjeżdża ok 6-7 centymetrów w dół i potem wraca przed każdym wydrukiem (pewnie da się załatwić gcodami startowymi ale nie wnikałem). Koniec końców od podejścia do drukarki do rozpoczęcia rysowania skirt/brim schodzi mi 5-6 minut.
- problem z rozpoczęciem z PETG
- widoczne różnice w równości ułożenia warstw (patrząc na wydruk z boku)
DSC06260.jpg
DSC06259.jpg
DSC06258.jpg
DSC06257.jpg
DSC06256.jpg
DSC06254.jpg
DSC06253.jpg
DSC06251.jpg
DSC06248.jpg
DSC06247.jpg
DSC06246.jpg
DSC06245.jpg
DSC06243.jpg
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Piterop - wydruki - Anycubic 4Max Pro

Post autor: Pjoter »

Dziwna sprawa z retrakcja. Najpierw spróbował bym większych prędkości - 30mm/s - 60mm/s. Każda retrakcja powyżej 2mm dla direct jest podejrzana. Też miałem podobny problem z retrakcja dla direct w przypadku gdy za bardzo grzalem PLA (przegrzewalem o 10-15 stopni). Plastik był wtedy zbyt płynny i nie dało rady nad nim zapanować.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”