Wirusowe wydruki (nasze i wasze)

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 9
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Wirusowe wydruki (nasze i wasze)

Post autor: Zepco »

Poprawka, nie chodziło mi o folię do bindowania a do laminowania (bo przecież jest różnica), co do pierwszych nie wiem być może będą dobre, ale te drugie po wyjęciu z laminarki praktycznie od razu łapią wszystkie kurze z zewnątrz, nawet jak ją przetrzesz to jest tak naelektryzowane że i tak za chwilę brudzi się masakrycznie. Ja mam wersję 125mikronów i niestety jest wiotka i już przy bindowaniu potrafi się pofalować. :(
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3233
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Wirusowe wydruki (nasze i wasze)

Post autor: morf »

Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8946
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Wirusowe wydruki (nasze i wasze)

Post autor: dziobu »

@Zepco
Mam dokładnie odwrotne doświadczenia.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 9
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Wirusowe wydruki (nasze i wasze)

Post autor: Zepco »

dziobu pisze:@Zepco
Mam dokładnie odwrotne doświadczenia.
Dlatego wymieniamy się swoimi doświadczeniami. Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa i będę próbował dalej, może robię coś źle, bo laminuję w chłodnym pomieszczeniu i być może tu jest pies pogrzebany.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8946
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Wirusowe wydruki (nasze i wasze)

Post autor: dziobu »

Zapewne masz za wysoką temperaturę. Wszystkie nastawy czy zalecane wartości dotyczą sytuacji gdy pomiędzy foliami jest kartka A4.
No, albo - choć wątpię - masz laminator z poprzedniej epoki z dwoma zestawami wałków prowadzących i grzałkami między nimi. Na czymś takim równe zgrzanie folii jest skrajnie trudne.

Jeśli zaś chodzi o zbieranie syfów - folia OPUS tego nie robi. Ale to przecież nie jedyny producent; innych obecnie nie mam.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 9
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Wirusowe wydruki (nasze i wasze)

Post autor: Zepco »

Może masz rację. Mam tam 2 tryby - hot i cold. Może spróbuję tym drugim na mniejszej temperaturze.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8946
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Wirusowe wydruki (nasze i wasze)

Post autor: dziobu »

A, to możesz mieć problem z takim zaklejeniem. Oidw COLD to zwykłe kręcenie na zimno bo i takie folie są.
Ja ustawiam płynnie "temperaturę" (mam pokrętło wyskalowane do grubości folii) i tu jadę na poziomie dla 60-80um (sklejając okładki 100um bez kartki).

Jest pewna opcja ale nie wiem czy masz jak - używam czasem prowadnic do folii z kartki po naklejce (jak odklejasz papier samoprzykelpy to zostaje papier ze śliską stroną). Kładziesz wtedy swoje dwie folie tak jak teraz ale z jednej strony dodajesz taką kartkę śliską stroną do folii - wtedy ciepło rozchodzi się prawidłowo bo ilość materiału się zgadza.
Ewentualnie spróbuj ze zwykłą kartką A4 dodaną z boku; nie powinna mieć wpływu na folię ale tak nigdy nie robiłem.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 25
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Wirusowe wydruki (nasze i wasze)

Post autor: Berg »

folia do bindowania 200um daje radę. Chodziłem w tym od 17ej do 21 bez ściągania. Pracowałem przed komputerem z tylko lekkim dyskomfortem.

Teraz temat dezynfekcji muszę opanować. godzina w temp pow 60'C jakoś mnie najbardziej przekonuje. Bo jakieś psikanie alkoholem to gdzieś kapnie, gdzieś nie kapnie. Czytam, że alkohol owszem "zabija" wirusa ale po 5 minutach kąpieli jest potwierdzone, że nie wykryto "żywych" wirusów.
Poza tym wygrzewać można już po zapakowaniu.


Zamierzam to dostarczyć w formie zgrzewki folii oryginalnie zapakowanej + woreczki z pałąkami i gumkami.
Zepco
Garreth
Postów w temacie: 4
Posty: 181
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 34

Re: Wirusowe wydruki (nasze i wasze)

Post autor: Garreth »

http://sprzetdlaszpitali.pl/ Tutaj też bardzo fajny projekt wymyślili, dużo tańszy i dużo szybszy w realizacji od drukowanego
Berg
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3233
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Wirusowe wydruki (nasze i wasze)

Post autor: morf »

Garreth pisze:http://sprzetdlaszpitali.pl/ Tutaj też bardzo fajny projekt wymyślili, dużo tańszy i dużo szybszy w realizacji od drukowanego
Fajne i proste i szybsze. Polak potrafi! :git: :git: :git:
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”