Pusta przestrzeń w slicerze...

Czasem trzeba się pochwalić.
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Pusta przestrzeń w slicerze...

Post autor: Reactor87 »

Panowie mam problem i nie wiem o co chodzi i co jest tego powodem... Drukuje nóżki do podwyższenia biurka o 2cm. otwieram plik w cura i widzę dziwną rzecz... Cura nie wiem dlaczego robi pustą przestrzeń w modelu, przez co nie można go normalnie wydrukować..

Jak widać na poniższym zdjęciu między warstwą 3 i 6 jest pusta przestrzeń, na której poniższe części całego elementu nie mają ze sobą już żadnego styku.
pusto.png

W modelu 3d nie widzę takiej wady i przestrzeni, więc nie wiem, dlaczego Cura coś takiego widzi i tworzy?

model 3d.png

Poniżej dołączam plik 3d, jak by ktoś mógł u siebie sprawdzić co się dzieje i jak to naprawić, aby dało się normalnie wydrukować element? Tym bardziej, że potrzebuje tego na już, bo mam pół pokoju w rozsypce przez brak tych elementów :(
Fredde_2cm_Leg_Riser.stl
(491.88 KiB) Pobrany 120 razy
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Pusta przestrzeń w slicerze...

Post autor: Reactor87 »

Niestety albo i na szczęście.... To nie problem w Cura tylko w modelu... To jednak w modelu coś poszło komuś nie tak (to nie mój model) i został on taki wadliwy opublikowany... Rozebrałem troszkę model i dopiero wtedy wyszło, że w modelu jest pusta przestrzeń. Bez częściowej rozbiórki modelu widok ogólny dawał złudzenie, że model jest ok... Teraz kurde, trzeba to jakoś naprawić, a ja jestem laikiem i mam marną wiedzę o modelowaniu 3d...
Załączniki
błąd w model.png
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Pusta przestrzeń w slicerze...

Post autor: dziobu »

Reactor87 pisze:To jednak w modelu coś poszło komuś nie tak (to nie mój model) i został on taki wadliwy opublikowany...
Nic nie poszło nie tak. Zwyczajnie skopany projekt. Wycięcie na dole jest OK, ale wstawione bloki już go nie dotykają:
g1.png
Tak to wygląda po przecięciu:
g2.png
Albo ktoś tego nie drukował albo jakiś slicer sobie z tym radzi (pewnie MakerBotowy; u nich 90% STLi to kpina).
Reactor87 pisze:to jakoś naprawić, a ja jestem laikiem i mam marną wiedzę o modelowaniu 3d...
Naprawa polega na nauczeniu się robienia takich rzeczy, a jeszcze prościej - na rysowaniu swojego ;P

A tak to powinno wyglądać:
g3.png
nozka_stl.rar
(109.35 KiB) Pobrany 127 razy
FlameRunner, Abys, JGFTW
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Pusta przestrzeń w slicerze...

Post autor: Reactor87 »

Bardzo dziękuje za pomoc i przede wszystkim gotowego naprawionego pliku do druku! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”