Różowy Qń

Czasem trzeba się pochwalić.
gwidon777
Postów w temacie: 2
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Różowy Qń

Post autor: gwidon777 »

Dostałem "zamówienie" na wydruk różowego konia.
Nie miałem różowego filamentu no ale od czego jest Geeetech A20M?
Załadowałem Corolfill czerwony i białą perłę od 3DActive (wiem to badziewie, ale muszę to jakoś zużyć).
Po wydrukowaniu kilku kostek ustaliłem proporcje. Warto zauważyć, że kostki były jednolitego koloru.
Natomiast wydruk końcowy wyszedł tak:
Załączniki
20200924_092236.jpg
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 1
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Różowy Qń

Post autor: cyfron »

Nie prościej było kupić różowy filament :)
IMHO wyszło słabo.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Różowy Qń

Post autor: morf »

Co się stało na pysku
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Różowy Qń

Post autor: japim »

morf pisze:Co się stało na pysku
A20M ma mieszający ekstruder. Wygląda jakby pracował tylko czerwony ekstruder a biały się zatrzymał...
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
gwidon777
Postów w temacie: 2
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Różowy Qń

Post autor: gwidon777 »

Moim zdaniem chodzi o retrakcję. W tej drukarce ustawia się procentowy podział ekstruderów. Nie wiem jak to dokładnie działa ale jeśli ustawię 50%/50% to obydwa ekstrudery działają tak samo, czyli każdy podaje połowę filamentu (w porównaniu do sytuacji kiedy pracuje jeden ekstruder). Oznacza to, że każdy ekstruder podaje (powinien podawać) dokładnie tyle samo filamentu.
W tym przypadku idealny kolor uzyskałem przy proporcji 2% czerwonego i 98% białej perły.
W tej sytuacji ekstruder podający czerwony filament podawał 2% całości ale też retrakcja wynosiła tylko 2%. Czyli jeśli ustawiłem retrakcję na 6mm to biały "wyciągał" 98% z 6mm a czerwony 2% z 6mm czyli w praktyce czerwony nie cofał się prawie wcale. Myślę, że to jest przyczyną tak dużych różnic w kolorze.
Dla mnie żadna strata, ponieważ jak już pisałem filament perłowy jest z 3DActive czyli delikatnie to ujmując nie najlepszej jakości. Ale doświadczenie ciekawe.
Jeszcze spróbuję mieszania kolorów w bardziej zbliżonych proporcjach. Może wtedy będą lepsze efekty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”