Enterowy drukarz

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
Enter
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 1

Enterowy drukarz

Post autor: Enter »

Cześć!
Jakiś czas temu dołączyłem do was w poszukiwaniu drukarki - i ostatecznie sprawiłem sobie maszynę CNC - podejrzewam, że nie jest to idelna maszyna i z pewnością będzie trzeba nad nią popracować... ale to może kiedyś, gdy przyjdzie mi skill'a. Póki co poszło kilka wydruków:
Obrazek
W przypadku naboi dałem różne wypełnienia by zobaczyć jak będzie działać oraz jak przełoży się to na czas wydruku - i uważam, że wyszły znacznie lepiej od pierwszego wydruku :>
Podczas wydruku zauważyłem, iż maszyna buduje pod modelem siatkę niewiele większą od podstawy modelu oraz pierwsze kilka warstw wychodzi stosunkowo słabo.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Enterowy drukarz

Post autor: anraf1001 »

Tak na marginesie to rozumiem, że masz na myśli CTC?
Poziomowałeś stół? Nie jest za blisko dyszy?
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Enterowy drukarz

Post autor: McKee »

Enter pisze:Podczas wydruku zauważyłem, iż maszyna buduje pod modelem siatkę niewiele większą od podstawy modelu oraz pierwsze kilka warstw wychodzi stosunkowo słabo.
Nazywa się to raft - poczytaj po co jest i ew. drukuj bez niego jeżeli tak wolisz.
Akurat w przypadku wysokich i cienkich przedmiotów ma to sens żeby powierzchnia styku ze stołem była większa. Poczytaj też o terminach skirt i brim.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Artur13579
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 131
Rejestracja: 04 lis 2016, 22:31
Lokalizacja: Katowice
x 2

Re: Enterowy drukarz

Post autor: Artur13579 »

Może masz w opcjach załączanie chłodzenia wydruku dopiero po kilku warstwach i dlatego tak wychodzą te dolne warstwy.
Anycubic i3 Mega
Prusa MK3
UBOT TOWER
ATMAT SIGNAL PRO400
Awatar użytkownika
Enter
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 1

Re: Enterowy drukarz

Post autor: Enter »

anraf1001 pisze:Tak na marginesie to rozumiem, że masz na myśli CTC?
Poziomowałeś stół? Nie jest za blisko dyszy?
No... bo... oczywiście, że chodziło o CTC... Pewnie, że tak.... ni wim o czym myślałem pisząc posta. Stół wypoziomowałem tak, by pod głowicę wsunąć kartkę papieru. Niedługo dodam jeszcze szklaną płytkę.

McKee - wielkie dzięki za podpowiedź. Zauważyłem tą opcję i póki co wyłączyłem ją - w przypadku tych modeli wydruk podstawy wyszedł znacznie lepiej - na tyle, iż wyraźna była kryza naboju. Chociaż możliwe, iż wpływ miało również niewielkie obniżenie temperatury i prędkości druku. Zaraz postaram się poczytać o tych terminach.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Enterowy drukarz

Post autor: McKee »

Polecam też: https://www.simplify3d.com/support/prin ... eshooting/

A jeżeli ktoś angielskiego nie ogarnia to jest taka proteza: https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Enter
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 1

Re: Enterowy drukarz

Post autor: Enter »

Wielkie dzięki - jak tylko znajdę trochę więcej czasu, poddam się lekturze i uzupełnianiu wiedzy :>
Awatar użytkownika
Enter
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 1

Re: Enterowy drukarz

Post autor: Enter »

Witajcie ponownie :>
Ostatnio przysiadłem bardziej nad maszyną i do tego zacząłem własne wydruki co uważam za znaczy progres. Dodatkowo zacząłem własne wydruki co jeszcze zwiększyło fun z tej maszyny. Jednakże nie wszystko idzie z płatka, a ja osobiście nie znalazłem jakiegoś sensownego rozwiązania:
* Pierwszą a zarazem zapewne najbanalniejszą kwestią jest przenoszenie obiektów z Inventora do MatterControl - pliki eksportuję do stl a potem otwieram w MC - i tutaj okazuje sie, iż obiekt nie ma wymiarów, które miały obiekty w Inventor - obiekt jest, ale jest za mały, i muszę go skalować przynajmniej 10 - krotnie.
* Drugą kwestią jest jakość wydruków - z początku robiłem je za szybko, ale z czasem zmniejszyłem prędkość wydruku oraz temperatury http://i.imgur.com/BhsjQqW.jpg. Głównym elementem jest problem zachowania wewnętrznego kąta prostego - bardzo często łączenie ścianek jest zaokrąglone przez co nie mogę połączyć elementów. Dodatkowo zauważyłem, że jedna z ścian jest znacznie gorzej wydrukowana od drugiej ściany (powstają jakieś nadlewki, ścianka jest cięższa itp) oraz zaokrąglenia, gdzie po jednej stronie wychodzi świetnie, a z drugiej nędznie. http://i.imgur.com/ByTKSDO.jpg

Z ciekawostek: Zauważyłem, że gdy chcę obejrzeć druk, często sięgam po jakieś źródło światła co jest uciążliwe - myślę, że chyba wzbogacę karetkę o dwa kawałki taśmy LED gdzie zasilanie rozważam pociągnąć z zasilacza (teoretycznie zapotrzebowanie na moc na dwa takie elementy będzie minimalne). Miejsce na karetce w sumie już znalazłem.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Enterowy drukarz

Post autor: kapi »

Zapisując z inventora do stl rozwiń opcje obok przycisku zapisz i wybierz jednostki - tam są mm cm i m.


tapatalk
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 1
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Enterowy drukarz

Post autor: WillingMagic »

W inventorze polecam najpierw wybranie opcji 3d print, a potem dopiero eksportowania stlu w tym trybie, bo jak eksportowałem inaczej to niektóry slicery nie lubiły się z modelami.
Jak masz chwilę to polecam obejrzeć:
http://au.autodesk.com/au-online/classe ... #chapter=0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”