Morfowe wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Morfowe wydruki

Post autor: FlameRunner »

http://forums.reprap.org/read.php?263,490228
Hmm, wygląda że Slic3r faktycznie upraszcza modele...
Nie mam teraz czasu żeby zgłębić temat - chciałbym poznać stojący za tym algorytm.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 41
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Morfowe wydruki

Post autor: morf »

@rafaljot - zazdrosc straszna rzecz ale zazdraszczam bo fajnie wyszlo :-) :-) Jaka predkosc druku miales?
FlameRunner pisze: 1. Stawiam, że masz wyświetlacz graficzny i elektronikę na MEGA2560? Dla testu wyłącz wyświetlacz w firmware. Co zrobić, jeśli pomoże? Opcji jest kilka:
a) Spróbować najnowszego Marlina - Marlin 1.1.0-RC8. Z changelogu: "Major performance improvement for Graphical LCDs"
b) Zmienić wyświetlacz na tekstowy.
c) Zmienić elektronikę na mocniejszą (pod względem mocy obliczeniowej).
Yes, Yes dokladnie, mam mega2560 z repetier + graficzny lcd.
Wylaczyc troche slabo bo drukuje z karty ew moge sprobowac puscic przez kompa :)
a) Moge sprobowa Marlina chociaz jestem zupelnie zielony
b) bleeee a ten graficzny jest taki "ladny amerykanski!" ale fakt jest to opcja
c) Rozumiem ze najlepiej 32bit juz?
FlameRunner pisze: 2. Jaki masz fizyczny krok silników XY (1.8°? 0.9°?) i jaki mikrokrok? Jeśli 1.8°@1/32, spróbuj zmienić mikrokrok na 1/16. Jeśli silniki 0.9°, spróbuj nawet mikrokroku 1/8.
Mam obecnie 1.8° z mikrokrokiem 1/32 ale fakt ze wlasnie dzis mialem zmienic na 0.9° na z,y,z bo kupilem jakis czas temu i czekaja
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Morfowe wydruki

Post autor: Berg »

a zrób taki test:
Wydrukuj kostkę. Jedną normalną. A drugą obróconą na stole o 45' . Chodzi o to by porównać druk przy ruchu X, Y i razem X+Y

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Morfowe wydruki

Post autor: Domell »

Możecie mi jedno wyjaśnić? Cały czas jest mowa o za słabej elektronice to ja się pytam 8 milionów operacji na sekunde to za mało w medze2560? Która czyta plik tekstowy?
Wydaje mi się że prędzej silniki nie wyrobią :/
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Morfowe wydruki

Post autor: Berg »

Co do 0.9 i 1/32 - lepsze jest wrogiem dobrego. Zostawiłbym 1.8' i 1/16. 1/32 i do tego wyświetlacz graficzny na atmega to chyba proszenie się o problemy. Jednak dobrze wiedzieć, czy to jest przyczyną, czy coś innego.

@Morf, wszystko na 40mm/s, ale myślę, że przy 100mm/s będzie podobnie
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 41
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Morfowe wydruki

Post autor: morf »

rafaljot pisze:Co do 0.9 i 1/32 - lepsze jest wrogiem dobrego. Zostawiłbym 1.8' i 1/16. 1/32 i do tego wyświetlacz graficzny na atmega to chyba proszenie się o problemy. Jednak dobrze wiedzieć, czy to jest przyczyną, czy coś innego.

@Morf, wszystko na 40mm/s, ale myślę, że przy 100mm/s będzie podobnie

Co to za drukarkę masz?
mam samorobke z projektu x3d xs poki co :)
Duzo by gadac, mialem sporo problemow, czesc udalo sie rozwiazac czesc niestety nie np nadal zdarzaja sie przesuniecia pomimo wszelakich czarow odprawianych nad kablami/stepstikami etc.
Jako tymczasowe rozwiazanie pomaga zjechanie z x/y accell do 400 i predkosciami max 50mm/s.

pomysl na silniki 400 krokowe byl taki zeby uzywac ich z a4988 zamiast 200krokowych z tmc2100 (chodzi o odglosy - niestety musze dazyc do maksymalnego wyciszenia drukarki z przyczyn troche niezaleznych ode mnie).


Ja drukowalem na 60 i na okres "znacznika" zmniejszylem predkosc do 30, glowica chodzi wtedy znacznie plynniej stad mniej babli.
Sprawdze test z kostka, poki co wrzucilem inny "uzytkowy" wydruk wiec pewnie dopiero wieczorem :)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Morfowe wydruki

Post autor: Berg »

odgłosy w dużej mierze zależą od samych silników. a4988 na 1/16 też potrafi niemal bezgłośnie pracować z dobrymi silnikami. Moment trzymający silników w tych mikropozycjach może być nawet 20 razy mniejszy przy mikrokroku 1/32 dlatego to zaczyna mieć taki sobie sens. Z masz na pasku, czy trapezówce? Jeśli na pasku to przede wszystkim trzeba to przerobić.
DanyQsh
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2016, 20:11
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: The Thing+Replicape
x 12

Re: Morfowe wydruki

Post autor: DanyQsh »

Jak masz TMC 2100 to maks prędkość na trybie stealthchop to ok. 70mm /s. Przyczyną zatrzymywania się drukarki na moment może być ładowanie się bufora danych przy "skomplikowanych" krzywych. Jeśli masz w jakiś sposób możliwość jego zwiększenia w firmware to zrób to.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 41
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Morfowe wydruki

Post autor: morf »

rafaljot pisze:Z masz na pasku, czy trapezówce? Jeśli na pasku to przede wszystkim trzeba to przerobić.
Ztke mam na pasku wg pierwotnego projektu. Póki co nie podjąłem się zaprojektowania tego na trapezeie. Ale (moja subiektywna uwaga) że akurat w Z mam dość równe warstwy, a przynajmniej wydaje mi się nie nie mam problemu.
Ale mam taka modyfikacje w planach :-)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Morfowe wydruki

Post autor: Berg »

Bo ten pasek nie jest taki całkiem bez sensu. Jednak
1. nie musisz tego projektować, ktoś już to zrobił.
2. jak zmienisz na śrubę, to całkiem straci sens dawanie tam silnika 0.9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”