Takie tam moje eksperymenty ;)

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 2
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: bratmat »

Ja z Petg mam po drukowane pokrywy lamp mijania (dekle) do samochodu - założone ledy, które trochę jednak się grzeją i nic nie spłyneło :-P. Próbuje PCTG ale jest cholernie kruche i wymaga wysokich temperatur. Próbnie u mnie idzie na 255 stopni bo niestety drukarka ma problem wyżej zagrzać
Załączniki
dekiel.jpg
stawiniakPOL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2021, 21:11
Lokalizacja: Mińsk mazowiecki
x 10

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: stawiniakPOL »

panWiadr0 pisze:Sugeruje wyciąg do jakiegokolwiek materiału. Topisz tworzywa sztuczne.
No tak ciężko w mieszkaniu zrobić wyciąg ... Z kolei mając tanią Anetę (a nawet coś w przedziale 5 - 7 razy droższego) to z doświadczenia (na szczęście nie swojego) wiem że na warsztacie nie wytrzyma to okresu "jesień - wiosna" - elektronika pada jak mucha przy lampie UV od kondensatu wilgoci. A nie mam piwnicy, ani strychu. Mam tylko mieszkanie.

Jakbym się uparł to jakiś wyciąg bym ulepił, ale nie mam jeszcze pojęcia jak to zrobić by nie tracić temperatury w komorze, a poza tym szafy i tak nie mam jeszcze zamkniętej drzwiami i uszczelnionej jakbym tego chciał. Stąd moje pytanie bo po druku z ABS pozostało mi wspomnienie "Kaca" i 1kg szpula filamentu zużyta może w 2%. Drukowanie z PLA i PET bez problemu przechodzi - czuć że druk idzie, ale w przypadku ABS to miałem odczucie jakby kurz się unosił w powietrzu, po 4 godzinach druku już dusiło, pomimo przerwania druku przez następne kilka godzin łeb bolał jak, na prawdę, po obróceniu 0,7 do lustra.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: dziobu »

stawiniakPOL pisze:bo po druku z ABS pozostało mi wspomnienie "Kaca"
ABS ABSowi nie równy. Dziś większość to jakieś mieszaniny (stąd nazwy ABS+, smartABS, itp) z których większość nie śmierdzi tak jak kiedyś (a czasem to w ogóle nic nie czuć).
stawiniakPOL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2021, 21:11
Lokalizacja: Mińsk mazowiecki
x 10

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: stawiniakPOL »

bratmat pisze:Ja z Petg mam po drukowane pokrywy lamp mijania (dekle) do samochodu - założone ledy, które trochę jednak się grzeją i nic nie spłyneło :-P. Próbuje PCTG ale jest cholernie kruche i wymaga wysokich temperatur. Próbnie u mnie idzie na 255 stopni bo niestety drukarka ma problem wyżej zagrzać
Do jakiej to ALfy ??

Według tego co pokazał KitchenCNC to temperaturowo PCTG praktycznie = PETG czyli plastyczność detalu przypada na około 80stC dla mnie to jest o 40stC za nisko.
stawiniakPOL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2021, 21:11
Lokalizacja: Mińsk mazowiecki
x 10

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: stawiniakPOL »

dziobu pisze:
stawiniakPOL pisze:bo po druku z ABS pozostało mi wspomnienie "Kaca"
ABS ABSowi nie równy. Dziś większość to jakieś mieszaniny (stąd nazwy ABS+, smartABS, itp) z których większość nie śmierdzi tak jak kiedyś (a czasem to w ogóle nic nie czuć).
Wykopię co to za ABS mam i dam znać tak dla wiadomości, dla potomności ;)
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 2
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: bratmat »

stawiniakPOL pisze:
Do jakiej to ALfy ??
Alfa 159
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”