Takie tam moje eksperymenty ;)

Czasem trzeba się pochwalić.
stawiniakPOL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2021, 21:11
Lokalizacja: Mińsk mazowiecki
x 10

Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: stawiniakPOL »

Witam.

Przedstawiam moje wypociny.
Z uwagi na charakter mojej pracy - robię różne rzeczy do sportu samochodowego, głównie zawieszenia, "drukarstwo" pomaga w prototypowaniu części. Wszystkiego nie mogłem sprawdzić w programie projektowym którego używałem i kinematykę i pasowanie części musiałem jakoś sprawdzić. A jakieś pierdoły typu obudowy, montaże do zegarów, to szkoda czasu na rzeźbienie w MDF czy kombinowanie z żywicami - szybciej i taniej i dokładniej wydrukować.

To tak podrzucę kilka zdjęć swoich prototypów które wykonałem. Niestety jest tego mało i z "odzysku", bo dysk postanowił "stanąć" sobie dwa lata temu, i straciłem masę materiału fotograficznego, masę projektów (ale nauczyłęm się robić backupy i inne RAIDy). I dopiero wychodzę na prostą z tym bajzlem który sobie zafundowałem. Projekty poodtwarzałem, i ten rok będzie mocno "drukowany" :)

Wydruk prototypu części zwrotnicy do BMW, projekt nieudany, utracony w awarii dysku.
zwrotnica.jpg
37533618_1936873689712183_797576307335495680_n.jpg
Takie pierdoły jak ramki na dodatkowe zegary to "kilka" jeździ po świecie. Na zdjęciu ramka w mojej E30.
IMG_20180105_153118.jpg
Tutaj prototyp kolektora dolotowego do silnika M50B25NV BMW (2,5l 190KM) typu ITB (Individual Throttle Bodies) przepustnice są z motocykla TRIUMPH. To jest pierwsza wersja projektu pod fabryczny silnik, gotową mam już 3cią wersję pod inne wałki rozrządu i zmodyfikowaną głowicę i drugą wersję pod silnik delikatnie "podłubany".
91799179_3449456355069530_2729206839047618560_n.jpg
Jest jeszcze masa pierdół - jak adapter pod filtr stożkowy, który testuję w swoim codziennym samochodzie. Ale zdjęć nie mam - zrobię jutro i przedstawię "produkt". Ale jeździ już kilka miesięcy i nic się nie dzieje :)

Do tej pory projektowałem w programie Design Spark Mechanical, ale od miesiąca siedzę już w Solidworks 2021 I BĘDZIE DRUKOWANE W TYM ROKU OSTRO :D

Mała zapowiedź z projektu - projekt w jakichś 20% realizacji :)
zawieszenie BMW .png
Zepco, BobekNierobek, morf, dziobu, Abys, wiesioo, Silvered87, Elhape, panWiadr0
stawiniakPOL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2021, 21:11
Lokalizacja: Mińsk mazowiecki
x 10

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: stawiniakPOL »

I jeszcze takie foty znalazłem ....

To jest podstawa pod wybierak biegów do BMW. To jeszcze nie było wydrukowane na moich drukarkach a u osoby która dostarcza mi elementy z włókien węglowych. Ten element (zgjęcie pochodzi z 2017 albo 2016roku posłużył jako kopyto do stworzenia formy odlewniczej. Zdjęcia odlewu mogę wrzucić jutro. Na dysko nie mam - ale cały karton tych podstaw leży i się kurzy.
13077349_10204820043255840_847071527_n.jpg
Tu zdjęcie drugiego elementu do wybieraka - czyli gałka zmiany biegu podczas drukowania (też rok 2016 czy 2017).
13078166_10204820131898056_301987655_o.jpg
A tak gałeczka wygląda po odlaniu w aluminium, i po "postprocesie" na tokarce.
WP_000254.jpg
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: dziobu »

Kolejny użytkownik Zmorpha :)
stawiniakPOL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2021, 21:11
Lokalizacja: Mińsk mazowiecki
x 10

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: stawiniakPOL »

Zmorpha ma mój znajomy. Ja mam 3 ANETy 2 A8 i jedną A6. A6 kupiłem jako pierwszą z 4 lata temu, po roku dokupiłem dwie A8.

Tak to u mnie wygląda - kącik drukarza :D
IMG_20210122_233406613.jpg
IMG_20210610_180529614.jpg
IMG_20210610_180158086.jpg
Jeszcze drzwiczki z profila aluminiowego i szkła mnie czekają do zamówienia i zamontowania i muszę wydrukować osłony na świetlówki, bo szafa stoi ode mnie 2m pod kątem 45st i najwyższa świetłówka ze środkową dają po oczach. Całość mnie wyszła jakieś 250pln - szafa + elktryka + oświetlenie. Tylko za jakiś czas będę robił nową. Każdą półkę o jakieś 7cm wyższą, bo chcę drukarki postawić na płytach chodnikowych żeby zniwelować hałas od rezonansu. Ale to za rok jak przejdę na aluminiowe ramy itd.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: Andrzej_W »

Widzę że wyposażenie dodatkowe do Anet jest :DD
stawiniakPOL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2021, 21:11
Lokalizacja: Mińsk mazowiecki
x 10

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: stawiniakPOL »

Andrzej_W pisze:Widzę że wyposażenie dodatkowe do Anet jest :DD
No z gaśnicą na czele :D Na szczęście nie musiałem nigdy użyć, ale w dwóch stołach przyłącza już popalone. Te wtyczki znoszą jakieś 10A a prąd jaki idzie na stół jest wyższy. Więc czeka mnie w tym tygodniu dołożenie kabli do grzałek, i lutowanie bezpośrednio kabli do maty grzewczej.

W szafkach ogólnie mam rzeczy potrzebne do majsterkowania w domu, jakieś rzeczy do kabelków, jakieś dremelki zestaw narzędziowy, narzędzia pomiarowe. I jest to miejsce do czasowego przechowywania gratów których często używam przy prototypowaniu - jakichś śrubek, nakrętek podkładek, łożysk ... Chemii typu kleje, taśmy do klejenia na stół. No masa takich pierdół :) Mega wygodne w użyciu - wyjeżdźam i mam dostęp do wszystkiego, biorę co potrzeba i wjeżdżam z powrotem.

Polecam taki wózeczek/szafeczkę każdemu. Ja kupiłem "najtańsze na allegro" marka Shermann. Do warsztatu to się nie nadaje, nawet takiego przydomowego. Skorupa z cieniutkiej blachy, i średniej jakości kółka. Choć prowadnice szuflad są ok i działają płynnie. I na + że w szufladach dna są wyściełane matą piankową, całkiem wytrzymałą. Jak ktoś chciałby takie coś - polecam ogólnie. I są różne konfiguracje tych szafek i różne wymiary.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: FlameRunner »

Daj jeszcze czujnik dymu z głośnym alarmem przy każdej drukarce, bo inaczej pożar zauważysz dużo za późno.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: Pjoter »

OPie! Czy modyfikowałeś firmware drukarki? Lub ściągałeś wersję z włączonym thermal runaway? Bo jak nie to warto to zrobić.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
stawiniakPOL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2021, 21:11
Lokalizacja: Mińsk mazowiecki
x 10

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: stawiniakPOL »

Jest THERMAL RUNAWAY - firmware to Marlin 1.1.9. Drukarki kupione w Garage Make Zone i przez nich poprawione w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki tej funkcji właśnie wyszły problemy ze złączem stołu. I dzięki temu gaśnica jak stała tak stoi nieużywana :)

Czujnik dymu jest jeden - ale tak umieszczony że zbierze z każdej drukarki dym.

Jeszcze chcę zainstalować 3 bezpieczniki - po jednym na każdą drukarkę. Zyskam tym dwie rzeczy - 3 obwody w szafie, i bezpiecznik będzie robił za włącznik zasilania na drukarkę. Tak mi to wpadło wczoraj na myśl o tych bezpiecznikach, jak dumałem sobie nad sterowaniem drukarkami przez USB z innego mojego tematu.
stawiniakPOL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2021, 21:11
Lokalizacja: Mińsk mazowiecki
x 10

Re: Takie tam moje eksperymenty ;)

Post autor: stawiniakPOL »

Parę miesięcy temu tak testowo popełniłem taką redukcję na "filter stoszkowy, bardzo sportowy".

Materiał PET-G, działa nic się z tym nie dzieje, ciekawe jak teraz w te upały będzie. Wypełnienie 55 albo 75% (nie pamiętam) grubość ścianki 1,2mm. Warstwa 0,25mm. Redukcja mocowana na przepływomierz na wcisk, trzyma się bez użycia kleju.
IMG_20210128_161137657.jpg
A tak wygląda w przekroju projekt.
Focus redukcja filtra powietrza.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”