Moja próba okiełznania dyszy 0.8mm

Czasem trzeba się pochwalić.
SQLek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2017, 04:18

Moja próba okiełznania dyszy 0.8mm

Post autor: SQLek »

Wszystko zaczeło się od zużytej dyszy 0.3mm którą przewierciłem na 0.5mm, która się zużyła i została przewiercona na 0.8mm.

Ogólnie drukuje się całkiem fajnie. Prostsze modele wychodzą równie dobrze. Obiekt drukowany DD's PETG.
P4160006.JPG
P4160005.JPG
Slicowane Slic3r.
  • Warstwa: 0.6mm
  • Makszymalna prędkość wydruku: 80mm/s
  • Maksymalna objętość wydruku: 12mm³/s
  • Inne nastawy prędkości: auto
Wąskim gardłem przy wydruku jest objętość topionego plastiku. Radełko ekstrudera kręci się niczym wiatraczek. Na zębatym ekstruderze sądzę że 16mm³/s byłoby do osiągnięcia, lub nawet 20mm³/s na miedzianej dyszy.

A Wy drukowaliście już na dyszach 0.6+?
Awatar użytkownika
Sekal
Postów w temacie: 1
Posty: 90
Rejestracja: 24 kwie 2016, 00:50
x 40

Re: Moja próba okiełznania dyszy 0.8mm

Post autor: Sekal »

Przekładnia na ekstruderze + duża wydajność cieplna głowicy i chłodzenie. Największa dysza na jakiej pracowaliśmy to 1mm.

Od jakiegoś czasu używamy:
http://e3d-online.com/E3D-v6/Volcano
przy dużych dyszach i same dobre słowa mogę powiedzieć o tej głowicy (no dobra łatwiej ją uszkodzić, przy uderzeniu w stół - to jedyny minus jaki widzę).
- Dni Druku 3D, Kielce
- Drukarki w układzie delta
- Drukowanie z mas
Awatar użytkownika
marcino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:37
x 3

Re: Moja próba okiełznania dyszy 0.8mm

Post autor: marcino »

Nawiązując do wypowiedzi @Sekal
Drukowałem i drukuje 2015r. Volcano ful metal od początku jego powstania, zero problemów (filament 3mm, ekstruder Wade) super się sprawdza w trybie waza i wydruku wazonu na dyszy 1.0/1.20, ogólnie do obiektów z średnią ilością szczegółów. Przydatność przy większej ilości szczegółów to w mim przekonaniu 0.60 warstwa 0.50 max nakrętka na klucz 10/13mm pasuje w gniazdo dość dobrze. Z racji, że drukarka idzie do innego właściciela, na której jest Volcano wykonałem dysze 0.40 i po testach przyznam, że drukuje normalnie jak na mniejszej E3D v5 ful metal.
Załączniki
wazon woda 300mm Volcano 1.20
wazon woda 300mm Volcano 1.20
wydajne chłodzenie
wydajne chłodzenie
x-ends_Prusa Volcano 0.70
x-ends_Prusa Volcano 0.70
wazon 170mm Volcano 1.20
wazon 170mm Volcano 1.20
==================================================
pozdrawiam Marcin ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”