czarobest - wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
czarobest
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 20
Rejestracja: 22 wrz 2021, 13:17
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Tevo Tarantula
x 8
Kontakt:

Re: czarobest - wydruki

Post autor: czarobest »

Być może źle zostałem zrozumiany, to nie tak, że uważam, że ten filament jest zły - właściwie wręcz przeciwnie, drukuje się okej i dla moich wymagań starczy, po prostu opisałem troszkę co i jak z nim :).

1. Chciałem spróbować innego w podobnej cenie co Colorfil - on też ma różne opinie, a pozytywnie mnie zaskoczył. No i w moim przypadku cena gra rolę, kupiłem PLA za 40zł, PET-G za 45 :). Oczywiście, że zużyję :).
2. Okej, po prostu porównałem do innych - sam trzymam filament non stop na drukarce, odkryty :). Ale jeśli w podobnej kwocie inna firma pakuje, to uznałem to za przynajmniej w miarę potrzebne :).
3. Tak, wiem i o tym też napisałem :). Na Colorfil po prostu go nie było aż tyle.
4. Tu w zasadzie jak wyżej, porównałem do Colorfila, mi to też nie przeszkadza, jeśli rozwinie do końca bez problemów - a pewnie tak będzie.

Ogólnie jestem amatorem, więc zwyczajnie nie wiem, czy idzie coś lepszego wyciągnąć z wydruku z PET-G, nie inwestując oczywiście w inną drukarkę :P.

Więc ten post nie miał być w ramach narzekania czy coś, zwykła informacja i ewentualne spojrzenie przez innych czy jestem w stanie powalczyć z tym PET-G :).
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: czarobest - wydruki

Post autor: Andrzej_W »

Co do PET-G drukuj na jakiejś warstwie adhezyjnej czy to jakiś kleik czy inny specyfik bo potrafi tak mocno trzymać że odchodzi z podkładką :D
Ja już tak jedno szkło załatwiłem.
Robbo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2021, 09:47
x 1

Re: czarobest - wydruki

Post autor: Robbo »

Pomimo tego że to nawinięcie wygląda na bezładne to doskonale się rozwija i nigdy się nie splątał. Ja z Pla drukuję przy 225°C, przy dobrze ustawionym stole dobrze się klei.
To ich PLA jest dużo mocniejsze niż Colorfil, właściwie bardziej podobne jest do PETG
Jutro wrzucę jeszcze raz zdjęcia.
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: czarobest - wydruki

Post autor: Mati »

Musiałbyś ją sam poplątać, żeby się bez problemów nie rozwinęła. Przecież tego nikt ręcznie nie nawija (i plącze).
Robbo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2021, 09:47
x 1

Re: czarobest - wydruki

Post autor: Robbo »

Napinacz Y
Napinacz X
Nowe mocowanie silnika Y
Zaślepka portów bo zmieniłem płytę na SKR 2
Belka z diodami neooixel - super sprawa
Załączniki
P11004-065246.jpg
P11004-065216.jpg
P11004-065148.jpg
P11004-065045.jpg
P11004-064957.jpg
P11004-064909.jpg
Awatar użytkownika
czarobest
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 20
Rejestracja: 22 wrz 2021, 13:17
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Tevo Tarantula
x 8
Kontakt:

Re: czarobest - wydruki

Post autor: czarobest »

Andrzej_W pisze:Co do PET-G drukuj na jakiejś warstwie adhezyjnej czy to jakiś kleik czy inny specyfik bo potrafi tak mocno trzymać że odchodzi z podkładką :D
Ja już tak jedno szkło załatwiłem.
Tak, stąd smarowałem klejem w sztyfcie, a do tego zmniejszyłem pierwszą warstwę względem PLA, na razie odklejało się okej, ale nie wiem czy nie spróbować drukować na taśmie - będzie czyściej i chyba łatwiej do ściągania.
Robbo pisze:Pomimo tego że to nawinięcie wygląda na bezładne to doskonale się rozwija i nigdy się nie splątał. Ja z Pla drukuję przy 225°C, przy dobrze ustawionym stole dobrze się klei.
To ich PLA jest dużo mocniejsze niż Colorfil, właściwie bardziej podobne jest do PETG
Jutro wrzucę jeszcze raz zdjęcia.
Liczę na to :), właśnie widzę, że temperatura jest nieco wyższa niż na Colorifl który powyżej 190 stopni (u mnie oczywiście) się nieco lał na skosach i chyba bardziej nitkował niż ten Plast-Spaw - co nawet czuć przy ręcznym usuwaniu tego co spływa z dyszy. Ale on też ładnie wychodził - tyle że na niższej temperaturze, tutaj też jest moim zdaniem bardzo fajnie :).
Mati pisze:Musiałbyś ją sam poplątać, żeby się bez problemów nie rozwinęła. Przecież tego nikt ręcznie nie nawija (i plącze).
No też prawda :).
Robbo pisze:Napinacz Y
Napinacz X
Nowe mocowanie silnika Y
Zaślepka portów bo zmieniłem płytę na SKR 2
Belka z diodami neooixel - super sprawa
No spoko to wygląda, napinacze które wydrukowałem też jak na razie się sprawdzają :).
Awatar użytkownika
czarobest
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 20
Rejestracja: 22 wrz 2021, 13:17
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Tevo Tarantula
x 8
Kontakt:

Re: czarobest - wydruki

Post autor: czarobest »

To znowu tak trochę nie wydruki - choć można podciągnąć pod to wydruk dystansu do czujnika, ale się pochwalę :D.
3DTouch przyszedł do mnie we wtorek, ale dopiero wczoraj miałem trochę czasu na ogarnięcię, a dzisiaj na lekkie poprawki i ostatecznie jest i działa :D. Lepiej 18zł (tak się udało z dostawą z Ali) nie mogłem zainwestować jeśli chodzi o tę drukarkę :P.
Ogólnie większych problemów nie było, dołożyłem sobie na zaś kondensatory (elektrolityczny 1000uF i małego tantala SMD 22uF) pomiędzy zasilaniem a masą, na forum takie porady widziałem (chociaż mam akurat wersję która powinna działać dobrze, sądząc po płytce), zresztą faktycznie przewód jest długi - na pewno nie zaszkodzi, a żaden problem dodać :). Szczególnie że akurat są fajnie wyciągnięte pola, gdyby ich nie było i miałbym próbować to łączyć do nóżek od wtyczki, to pewnie bym tego nie robił.

Z oprogramowaniem większych problemów nie było, co prawda za pierwszym razem nie wszystko do końca działało, ale ogarnąłem to całkiem szybko, później tylko drobne poprawki offsetów, bo pomiary z jednej strony były prawie na krawędzi no i teraz wszystko gra.

Zrobiłem sobie wykresy z dwóch pomiarów i wykres z różnicą pomiędzy nimi, jeden z pomiarów ma ciut dużą odchyłkę w granicach 0.05mm, ale reszta już dużo mniej (trzeba by zrobić więcej pomiarów dla sprawdzenia, ale nie mam takich potrzeb :D).
Na górze pomiary z siatką 4x4, widać jaki mam "ładny" stół :D. A na dole wykres z różnicą pomiędzy pomiarami, a macierz w okienku to dokładne wartości tych różnic.
3DTouch (7).jpg
I mała relacja z montażem 3D Toucha :). Dałem oplot i zrobiłem sobie "profesjonalnie", czyli z wtyczką :). Udało mi się znaleźć takie, jak są fabrycznie w drukarce od grzałek - GX16. Raz, że tak fajniej, a dwa, że moim zdaniem większa niezawodność, bo te małe wtyczki w środku leżą sobie spokojnie, a ewentualne siły działają tylko na tę dużą wtyczkę.
3DTouch (1).jpg
3DTouch (2).jpg
3DTouch (3).jpg
3DTouch (4).jpg
3DTouch (5).jpg
3DTouch (6).jpg
Czujnik.jpg

PS: Nie wiem czemu, ale zdjęcia pokazują się inaczej niż wstawiłem (wykresy powinny być na górze) :P. Zmieniłem je miejscami, mimo że nazwy są tak jak powinny :P.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: czarobest - wydruki

Post autor: dziobu »

[OT]
czarobest pisze:PS: Nie wiem czemu, ale zdjęcia pokazują się inaczej niż wstawiłem (wykresy powinny być na górze) :P. Zmieniłem je miejscami, mimo że nazwy są tak jak powinny :P.
Istotny jest indeks pliku a nie jego nazwa. Nie pytaj dlaczego, nie wiem.
viewtopic.php?f=22&t=2109
czarobest
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: czarobest - wydruki

Post autor: Jarewa »

Ten kondensator pasuje tam jak nie powiem co.... A są takie fajne smd a nawet tantalowe...
morf
Awatar użytkownika
czarobest
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 20
Rejestracja: 22 wrz 2021, 13:17
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Tevo Tarantula
x 8
Kontakt:

Re: czarobest - wydruki

Post autor: czarobest »

Jarewa pisze:Ten kondensator pasuje tam jak nie powiem co.... A są takie fajne smd a nawet tantalowe...
Akurat w niczym nie przeszkadza, SMD jest tantalowy przy nóżkach od tego dużego elektrolitycznego (widać na zdjęciu), problem z lutowaniem tam kondensatora SMD byłby taki, że pole od masy i od +5V są oddzielone jeszcze jednym polem (już nie pamiętam od czego), no tak niestety nie umiem połączyć elementu SMD :cry: . A odgiąć tego, ani w górę, ani w dół za bardzo już nie mogę, bo miejsca tam braknie.
dziobu pisze:[OT]
Istotny jest indeks pliku a nie jego nazwa. Nie pytaj dlaczego, nie wiem.
viewtopic.php?f=22&t=2109
Oki, wybacz, że nie zagłębiłem się w tamten temat wcześniej, ale zupełnie się tego nie spodziewałem :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”