Wydruki - tpila1

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: SQ9KRD »

I przekonałeś mnie tym do kupna Prusa
Naprawdę super wydruk
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: tpila1 »

Dzięki :) Moja drukarka to już nie taka oryginalna Prusa ;) Ogarnąłem już większość rzeczy z modyfikacją, więc na dniach założę temat z prezentacją tego, jak ona teraz wygląda.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: tpila1 »

Pomyślałem że dodam, chociażby z racji tego, że filary i kopuła są wydrukowane z PLA Marble od DD (to ten co był do testów), druk 195 stopni, warstwa 0,2mm. Przy filarach miałem gdzieniegdzie problem z dyszą (okazało się, że cały hotend mam zwalony), ale po wymianie kopuła wyszła w miarę ładnie. Całość jest jako prototyp pod większy wydruk z podświetleniem led wewnątrz i lustrami weneckimi.

Obrazek
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 3
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: marek91 »

Bardzo ładny wydruk! :)

Niedługo zrobimy Marble v2.0
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: tpila1 »

Wprawdzie już pomalowany i po lekkiej obróbce, ale pomyślałem, że się pochwalę :) Drukarka wymaga trochę konserwacji, ale daje sobie radę :) Model z myminifactory.com
Ironman_1.jpg
Ironman_2.jpg
Ironman_3.jpg
MosfetN, dragonn
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
Kamino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 135
Rejestracja: 18 kwie 2018, 10:50
Lokalizacja: Cieszyn
x 22

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: Kamino »

Podstawkę mogłeś pomalować matowym kolorem - byłby lepszy efekt, ale i tak bardzo fajnie wyszło.
Grudki też drukowane, czy samemu nakładałeś?
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: tpila1 »

Podstawka jest pomalowana farbą do dioram, imituje błoto i grudki są właśnie z niej ;)
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
Kamino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 135
Rejestracja: 18 kwie 2018, 10:50
Lokalizacja: Cieszyn
x 22

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: Kamino »

Sprawdzę ją, dzięki :)
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: tpila1 »

Ostatnio miałem możliwość nabycia za pół ceny dwóch wielobarwnych filamentów. Oba producenta Eryone dostępne na brytyjskim amazonie. Zawsze sobie chciałem coś takiego "tęczowego" wydrukować, więc stwierdziłem że warto spróbować. Filament jest produkcji chińskiej i co za tym idzie jakość też ma chińską i to tą z niższej półki, mimo że cena (pełna) jest jak za filament klasy premium - przynajmniej w moim odczuciu.

Na pierwszy ogień poszedł filament Steampunk, czyli przejścia pomiędzy bronzem, złotem, sraczkowatym i jakąś tam zgniłą zielenią. Napaliłem się, żeby wydrukować sobie power armor z myminifactory. Niestety na 700g zużytego filamentu wyszło (i to bez rewelacji) tylko kilka elementów modelu. Dysza zatkała mi się z 5 razy. Po zmierzeniu średnicy na odcinku 20 cm jedna część miała 1.52 a druga... 1.98 mm. Pozostawię to bez komentarza, poniżej zdjęcia modelu i pomiarów. Same kolory filamentu są dosyć ciekawe, ale nic mi po nich jak nawet przez PTFE nie chce przejść :D
pomiar 1.98.jpg
pomiar 1.52.jpg
20190602_150019.jpg
No dobra, spróbowałem z drugim filamentem, tym razem o wymownej nazwie Rainbow. Przejścia są różnorakie, każda rolka ma inne. Najlepszy efekt jak wiadomo wychodzi na dużych modelach z wypełnieniem na jakieś 7-10%, wtedy przejścia wychodzą płynnie i wygląda to ładnie. W przypadku tego filamentu nie miałem żadnego problemu z drukiem. Poszedł wydruk popiersia Vadera z myminifactory. Wyszło całkiem nieźle, oczywiście widać, że średnica co nieco pływała, ale ogólnie nie wstyd tego komukolwiek pokazać, tym bardziej że ten wydruk akurat robiłem jako prezent.
IMG_1073.JPG
IMG_1076.JPG
Wydruki na Prusie MK3(S) lekko zmodowanej. Warstwa 0.2 mm, temp. 210 stopni. Prędkości obrysów 80mm/s, zewnętrzne 20mm/s.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”