Wydruki - tpila1

Czasem trzeba się pochwalić.
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Wydruki - tpila1

Post autor: tpila1 »

Witam serdecznie, jako że jestem nowy na tym forum pomyślałem, że podzielę się swoimi przygodami (i doświadczeniami) z drukiem 3D :)

Jeden z moich pierwszych wydruków, druk z PLA plus do tego kilka kabelków i innych cudeniek.
Obrazek

Model statku z Eve Online, biały PLA, żadnej obróbki.
Obrazek

Statuetka wiedźminowa, wydruk z dwóch elementów, głowa drukowana z podporami - również PLA.
Obrazek

Pudełko wydrukowane z PLA, a kwiatki z PETG.
Obrazek

Jeden z moich eksperymentów. Wydruk z transparentnego PLA kolorowanego przed drukiem mazakami Sharpie.
Obrazek

Kolejny eksperyment. Tym razem wydruk z PETG i zastosowanie techniki druku zwanej Velocity painting.
Obrazek

Wszystkie modele są pobrane z Thingiverse. Większość drukowana z wysokością warstwy 0,2 mm.
FlameRunner, marek91, chemik72, Kopytko, Yorg 68
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: FlameRunner »

Witaj na forum!

Wydruki robią wrażenie.
Zajmujesz się programowaniem, czy autor metody velocity painting w końcu sklecił ze swojego kodu aplikację strawną dla przeciętnego człowieka?

Wrzuć od razu linki do modeli i napisz kilka słów o Velocity painting - zaraz i tak zostaniesz zasypany pytaniami o to. ;)
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: anraf1001 »

Super!!!
Czyli nie tylko ja bawię się velocity painting ;-)
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: tpila1 »

Dzięki :)

Powstał na szczęście oficjalny mini programik do Velocity painting: https://www.velocitypainting.xyz/gui/index.html

Jest tam mini tutorial i generalnie jest on dosyć prosty w obsłudze. Niby na tej stronie można też podejrzeć wygenerowany gcode, ale przy mojej wazie firefox się wysypał (plik waży 14 mb). Cała metoda opiera się na tym, że wypukłości są generowane przez wolniejszą prędkość druku.

Wpierw należy wygenerować normalny plik gcode w vase mode z jednakową prędkością dla wszystkiego i z większą niż zwykle grubością ścianki - w moim przypadku przy dyszy 0,4 było to 0,6 mm i prędkość 60mm/s. Później zostaje tylko załadowanie tego pliku do generatora i wrzucenie pliku z fakturą w skali szarości - może być czarno-biały (tak było u mnie), ale mogą też być odcienie szarości - im większe kontrasty tym lepiej będzie widoczny efekt. Tak przetworzony plik warto wrzucić do Simplify 3D (na chwilę obecną chyba tylko ten program bez problemu daje podgląd kodu, na którym można zobaczyć wiarygodne efekty). Jak już wspomniałem jest niby też podgląd na zalinkowanej stronie, ale mi jakoś nie działał ;/

Nie wiem czy dobrze to opisałem, ale mam nadzieję, że chociaż trochę wątpliwości na ten temat rozwiałem :)
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: Domell »

Oo widzę Nyx-a ;-) pomaluj go.
tpila1
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 3
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: marek91 »

Jestem pod wrażeniem, najlepszy wydruk z pierwszego zdjęcia!
tpila1
DanyQsh
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2016, 20:11
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: The Thing+Replicape
x 12

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: DanyQsh »

No szacun! Drukarka widzę Prusa i3. Dziś mój szef przyniósł wydruki z tej drukarki, bo ją zakupił i przyznam szczerze, że pierwsza klasa.
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: tpila1 »

Niestety nie wiem jak edytować post (da się?) więc wstawię tu jeszcze jedną fotkę, bo jak kolega Domell wspomniał o malowaniu to przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz.

Z tyłu u dołu miałem drobny problem z filamentem, ale poza tym moim zdaniem wyszło rewelacyjnie :) Wydruk z białego fialmentu, trochę papieru ściernego, szmatka z acetonem (o dziwo z PLA też działa) i dwie farby w spray'u - złota i srebrna :)
Obrazek

Jak już wspomniałem w innym poście - z drukarki jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek według mnie to swoje skrzydła rozwinęła po kilku modyfikacjach: wymiana łożysk, wałków i ramy na całą z profilu aluminiowego.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 3
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: marek91 »

Niestety nie wiem jak edytować post (da się?)

Tylko przez jakiś czas po napisaniu posta, choć nie wiem czy nie powinniśmy tego zmienić...
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Wydruki - tpila1

Post autor: tpila1 »

Pomyślałem, że zaktualizuję moje wydruki o jeden, z którego jestem naprawdę dumny :) Wydruk z wczoraj, Hollow Draudi z Thingiverse (https://www.thingiverse.com/thing:948565). Druk z PLA, prędkość ok 25 mm/s, warstwa 0,2 mm. Żadnych podpór, jedynie brim 1,5 mm ponieważ przy początku druku korpus miał tendencje do odklejania się.
Obrazek
Obrazek
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”