Klucz do wózków sklepowych

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 4
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Klucz do wózków sklepowych

Post autor: maniolx »

Witam . Chciałbym zaprezentować klucz do wózków sklepowych . Trochę nietypowy , bo nie trzymamy go w portfelu , tylko możemy zapiąć do kluczy , aby go nigdy nie zapomnieć . Klucz pasuje między innymi do wózków Biedronkowych (do Lidlowskich u mnie nie pasował) . W innych sklepach nie testowałem . Klucz posiada wycięcie które pomaga w wyciągnięciu go po odpięciu wózka . Czyli nie musimy po odpięciu wózka zostawiać go w wózku , tylko wyjmujemy . (najlepiej przy wyjmowaniu obrócić lekko klucz w stronę wycięcia , wtedy lżej wychodzi ) Klucz bez wycięcia (okrągły) też wychodził , lecz trzeba było użyć większej siły do wyciągania . Drukowałem na PLA i ABS+ i oba spisują się bardzo dobrze .
Załączniki
klucz2.jpg
klucz do wózków sklepowych 1 zł modyfikacja.7z
(950.46 KiB) Pobrany 87 razy
klucz.jpg
dziobu, Berg
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Klucz do wózków sklepowych

Post autor: dziobu »

Jeśli można pogrymasić - nie fajniej by było jakby wąska część miała zaokrąglenie o środku tam gdzie otwór? Tak żeby był to jeden łuk a nie dwa zaokrąglone rogi.
morf
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Klucz do wózków sklepowych

Post autor: morf »

Nie zebym hejtował, fajnie ze zrobiles swoj :git: ale tych projektow jest "od pyty"
chrome_rXEE49HJy8.png
Ja osobiscie mam przy kazdych kluczykach w formie "grzybka", wciskasz a potem przekrecasz (niezaleznie w ktora strone).
20211122_134420.jpg
PS. Łezka sie kreci to jeszcze z drukarki x3d
dziobu, Berg
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Klucz do wózków sklepowych

Post autor: dziobu »

morf pisze:Nie zebym hejtował, fajnie ze zrobiles swoj :git: ale tych projektow jest "od pyty"
Ale tu masz radość z używania detalu własnego projektu a nie jakiś byle gotowiec z sieci ;)
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 4
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Klucz do wózków sklepowych

Post autor: maniolx »

dziobu pisze:Jeśli można pogrymasić - nie fajniej by było jakby wąska część miała zaokrąglenie o środku tam gdzie otwór? Tak żeby był to jeden łuk a nie dwa zaokrąglone rogi.

Tak do końca nie wiem o co chodzi, ale jeżeli to co myślę to mogłoby być za mało "mięsa" przy dziurce i przy zahaczeniu mogłoby rozerwać dziurkę :shock: . Ale jakby co to mogę udostępnić projekt DesignSpark i poprawisz to zobaczymy jak będzie wyglądać . Ogólnie mój projekt mi się podoba i jest nie wyczuwalny przy kluczach bardzo zgrabny .
Ogólnie ten biały to taki mały niewypał i pierwszy z wydruków kluczy . Właściwe to dopiero czarny z ABS+ i żółty z PLA .
morf pisze:Nie zebym hejtował, fajnie ze zrobiles swoj :git: ale tych projektow jest "od pyty"
chrome_rXEE49HJy8.png
Ja osobiscie mam przy kazdych kluczykach w formie "grzybka", wciskasz a potem przekrecasz (niezaleznie w ktora strone).
20211122_134420.jpg
PS. Łezka sie kreci to jeszcze z drukarki x3d
Zdaję sobie sprawę z tego że nie jestem wynalazcą klucza do wózków sklepowych i parę ich w sieci jest . Ja natomiast jak chciałem go wyszukać w sieci to jakoś nie mogłem za dużo i odpowiadających mi kluczy wyszukać . Umieściłem go w dziale "Nasze wydruki" a nie w dziale "Nasze wydruki których nikt nigdy nie wykonał" , więc myślę że miałem do tego prawo . Jeżeli się jednak mylę to zawsze admin może mój post usunąć i nie będzie problemu .
Co do twoich kluczy to wydaje mi się że moje są ciut zgrabniejsze i mniejsze . Twoimi kotwicami łatwiej o coś zahaczyć w spodniach czy kurtce . Ale jak to mówią , żyjemy w wolnym kraju ( no może teoretycznie ) i każdy może robić co mu pasuje i używać kluczy jakie lubi . Pozdrawiam wszystkich .
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Klucz do wózków sklepowych

Post autor: Stanley_B »

morf pisze:Nie zebym hejtował, fajnie ze zrobiles swoj :git: ale tych projektow jest "od pyty"
Nie do końca kolego. Ostatnio otworzyli u mnie nowy sklep Aldi i stare klucze zaczęły utykać w środku, czyli pomimo podcięcia nie da się go wyjąć.
Walczyłem z paroma, nawet z drukiem monety 1F. Chyba też czytają reprapy...

Czyli dochodzą teraz nowe modele ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Klucz do wózków sklepowych

Post autor: dziobu »

maniolx pisze:Tak do końca nie wiem o co chodzi, ale jeżeli to co myślę to mogłoby być za mało "mięsa" przy dziurce i przy zahaczeniu mogłoby rozerwać dziurkę :shock: . Ale jakby co to mogę udostępnić projekt DesignSpark i poprawisz to zobaczymy jak będzie wyglądać.
Nie potrzebuję projektu żeby w nim grzebać :)

Chodziło mi o to:
qqq.png
W kluczowych miejscach "mięsa" jest tyle samo, a IMHO wygląda zgrabniej bo nie robisz sztucznych rogów.
Poza tym powinno się też lepiej drukować:
qqq2.png
No ale to moje zdanie a projekt jest Twój ;)
klucz_2.stl
(1.49 MiB) Pobrany 91 razy
Stanley_B pisze:stare klucze zaczęły utykać w środku
Gdzieś tu są wózki gdzie moneta po wsunięciu idzie znacząco w dół (wsuwa się ją klasycznie, od tyłu) przez co te łapki nie działają. Jak już uda się wsadzić to koniec; wyjąć da się dopiero narzędziem. Działą jedynie replika monety, bez żadnych podcieć czy czegokolwiek.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Klucz do wózków sklepowych

Post autor: Andrzej_W »

To ja wrzucę swój :D
Wzorowałem się na którymś z Thingiverse, mam jeszcze podobnie wyglądający ale z metalu zrobiony.
Obydwa maja problem z otwarciem wózków z jednej sieciówek tylko że tak rzadko wybieram sie do marketów że nie pamiętam w którym :D
Kluczyk.jpg
Załączniki
Kluczyk_F360.zip
(119.35 KiB) Pobrany 88 razy
Kluczyk.stl
(194.22 KiB) Pobrany 92 razy
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 4
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Klucz do wózków sklepowych

Post autor: maniolx »

dziobu pisze:
maniolx pisze:Tak do końca nie wiem o co chodzi, ale jeżeli to co myślę to mogłoby być za mało "mięsa" przy dziurce i przy zahaczeniu mogłoby rozerwać dziurkę :shock: . Ale jakby co to mogę udostępnić projekt DesignSpark i poprawisz to zobaczymy jak będzie wyglądać.
Nie potrzebuję projektu żeby w nim grzebać :)

Chodziło mi o to:
qqq.png
W kluczowych miejscach "mięsa" jest tyle samo, a IMHO wygląda zgrabniej bo nie robisz sztucznych rogów.
Poza tym powinno się też lepiej drukować:
qqq2.png
No ale to moje zdanie a projekt jest Twój ;)
klucz_2.stl
Stanley_B pisze:stare klucze zaczęły utykać w środku
Gdzieś tu są wózki gdzie moneta po wsunięciu idzie znacząco w dół (wsuwa się ją klasycznie, od tyłu) przez co te łapki nie działają. Jak już uda się wsadzić to koniec; wyjąć da się dopiero narzędziem. Działą jedynie replika monety, bez żadnych podcieć czy czegokolwiek.
No tak myślałem że o tym piszesz . Cóż może że wygląda ciut lepiej wizualnie , lecz jest to na tyle mały element że mnie potrzebne to zaokrąglenie nie jest . Ale ktoś inny wykorzystać może . :D
Ten klucz zmodyfikowałeś z mojego stl , lecz miałem już takie projekty których z stl-a nie sposób było przerobić , przynajmniej tego co chciałem przerobić .
Awatar użytkownika
Gurzyn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 12 paź 2021, 12:07
Lokalizacja: Tczew
Drukarka: Ender 5

Re: Klucz do wózków sklepowych

Post autor: Gurzyn »

Widzę jeszcze tylko ja nie wykonałem takiego bajeru.
Przydatne. Ale chyba nie do każdego rodzaju wózka będzie pasować taki klucz.
Jednak odpuszczę sobie drukowanie. Mam krążek z lidla.

I no musze. "kiedyś to było wózki bez zamka, teraz to niema"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”