dragonn wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 31
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: dragonn wydruki

Post autor: dragonn »

Pjoter pisze:Klipper na duet 2 WiFi? Bo sam o tym myślałem i się zastanawiam czy warto. Jaki RRF masz na duecie?
Tak, na Duet 2 Wifi.
Miałem tam chyba RRF 3.3? Nie śledziłem ostatnich aktualizacji ale bardzo stary nie był.
I tak, oczywiście Duet 2 WiFi to OVERKILL dla Klippera, ale przynajmniej mam solidną płytkę która się nie psuje (odpukać w niemalowane) do combo z klipperem.
szendo
Postów w temacie: 1
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: dragonn wydruki

Post autor: szendo »

Opowiesz coś więcej o życiu z klipperem i duetem?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 31
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: dragonn wydruki

Post autor: dragonn »

szendo pisze:Opowiesz coś więcej o życiu z klipperem i duetem?
Dużo jeszcze nie jestem w stanie odpowiedzieć bo dopiero dziś to zaczęło żyć :D.
Z niektórymi rzeczami jest ciut zabawy jak co skonfigurować bo nie jest to popularna kombinacja.
Na przykład chwilę zajęło mi ogarnięcie płytki rozszerzenie do PT100, musiałem się posiłkować schematami elektrycznymi Dueta żeby dojść do tego gdzie jaki pin idzie do procesora. Ale jak już się znalazło piny to ruszyło od razu :git: .
Całość jest połączona z Rassberry Pi Zero W nie przez USB a przez UART.
Do streamowania obrazu używam https://github.com/dans98/pi-h264-to-browser ale musiałem spatchować Fluidda żeby dało się podpiac kamerę jako iframe https://github.com/cadriel/fluidd/pull/425 ;p
Do tego jako restart_method dodałem sobie odrzucony PR z Klippera które dodaje opcję robienia to przez pin RTS, ale standartowe command też powinno działąć. I w controller_fan nie wiem jak ustawić żęby nie brało pod uwagę żadnych steperów, to zmieniłem w kodzie żeby domyślnie nie brało żadnych :) .
Powiem tak, jeśli ktoś ogrania Pythona to grzebanie w tym kodzie to bajka w porówaniu do grzebania w czymkolwiek z Marlina czy nawet RRF.
Wstępnie jestem bardzo zadowolony z tej zmiany.
McKee
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”