Wydruki Alucarda

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 3
Posty: 178
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 50

Wydruki Alucarda

Post autor: alucard321pl »

Witam. Wszyscy się chwalą, pochwalę się więc i ja.
Dostałem ostatnio zlecenie od kochanej żony na spełnienie jej dziecięcych marzeń i oto prezentuję szanownemu Państwu nie jeden, lecz dwa wydruki.
0.jpg
Być może niektórzy już wiedzą co to za postacie. Zacznę omówienie, jak kultura nakazuje, od "kobiety".
Nala drukowana była filamentem PLA Printme Skin. Fatalny filament. Kalibracja wskazała na temperaturę druku 210C, lecz jak widać na łapkach, dysza (0.4mm) przytkała się i zaraz po wyłapaniu problemu zwiększyłem temperaturę do 220C. Ogólnie drut ma straszne odchyły w średnicy. Nie polecam. Wszystko to przy warstwie 0.2mm.
Link do modelu: https://cults3d.com/en/3d-model/various/nala-roi-lion
1.jpg
2.jpg
Simba to już filament PLA Spectrum Lion Orange. Temperatura 200C, warstwa 0.2mm. Jeśli chodzi o prędkość druku, to nie chcę skłamać, bo po prostu nie pamiętam, ale coś w okolicach 60mm/s. Przed pomalowaniem byłem niezadowolony z koloru, ale wybronił się. Ogon chlasnąłem przy samej dupie w meshmixerze i drukowałem osobno.
Link do modelu: https://cults3d.com/en/3d-model/various/simba-roi-lion
3.jpg
4.jpg
Byłbym zapomniał. Drukowane na Ender 5.
dziobu, JGFTW, Pjoter, epon, Andrzej_W, Kopytko, arkomania.pl, Zepco, jarn, sagittario, aaannnd, bafunio, Abys
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 3
Posty: 178
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 50

Re: Wydruki Alucarda

Post autor: alucard321pl »

Witam ponownie. Znów nadszedł czas aby się troszkę pochwalić.
Brat mój 3 tygodnie temu dostał na imprezie taki oklep, że lekarze chirurdzy na oddziale chirurgii twarzowo-czaszkowej musieli mu powkładać trochę śrub i tytanu. Po powrocie ze szpitala jego syn nazwał go T-1000, więc wpadłem na pomysł, że druknę mu głowę Terminatora. Wybór trafił na ten model: https://www.thingiverse.com/thing:4132355.
Zmodyfikowałem klapkę kieszeni na baterię tak, aby była jednocześnie koszykiem na 2xAAA. Nie wykorzystałem oryginalnego otworu na przełącznik, bo nie miałem akurat takiego na stanie.

Filament PLA Print-Me Steel
Prędkość 60mm/s
Warstwa 0.2mm
Czas druku około 28h
Temperatura 210
Podpory w 4 miejscach pod rzuchwą
Drukarka Ender 5 (nie wiem czy nadal można ją tak nazywać, bo oryginalna to jest w sumie tylko rama)
20220906_102554.jpg
20220906_102646.jpg
20220906_102721.jpg
20220906_102657.jpg
20220906_102706.jpg
aaannnd, dziobu, Tengrom, Andrzej_W, jarn, Abys
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 583
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 234

Re: Wydruki Alucarda

Post autor: Rozarh »

alucard321pl pisze:Brat mój 3 tygodnie temu dostał na imprezie taki oklep, że lekarze chirurdzy na oddziale chirurgii twarzowo-czaszkowej musieli mu powkładać trochę śrub i tytanu. Po powrocie ze szpitala jego syn nazwał go T-1000
Za karę jego syn powinien obejrzeć Terminator 2: Dzień sądu tak długo aż uświadomi sobie, że T-1000 był z ciekłego metalu i nie miał ani jednej śruby... :"":
T-800 byłby bardziej adekwatną nazwą...
Ech, ta dzisiejsza młodzież... :facepalm:
mcxmcx, cyfron
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 3
Posty: 178
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 50

Re: Wydruki Alucarda

Post autor: alucard321pl »

Rozarh pisze:Ech, ta dzisiejsza młodzież... :facepalm:
Dawno przestałem wymagać czegokolwiek od milenialsów, albo zakładać, że coś wiedzą - bo nie wiedzą.
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 1
Posty: 1419
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Wydruki Alucarda

Post autor: cyfron »

alucard321pl pisze:
Rozarh pisze:Ech, ta dzisiejsza młodzież... :facepalm:
Dawno przestałem wymagać czegokolwiek od milenialsów, albo zakładać, że coś wiedzą - bo nie wiedzą.
...a nie prawda, bo swojego syna wyedukowałem należycie. Po pierwszej części terminatora nie był zachwycony, ale po obejrzeniu dwójki wciągnął całą serię pełnometrażową. Mało tego ostatnio uświadomił mnie, że universum Marvel'a i DC to dwa różne światy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”