[Projekt] Grzana płytka do PCB i różnych innych zabaw

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1176
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: [Projekt] Grzana płytka do PCB i różnych innych zabaw

Post autor: @GUTEK@ »

Tam nie powinno być "Made in EU" lecz "Proudly made in Poland".

Mnie denerwuje, że ta płyta nie jest wyśrodkowana. :D
japim
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: [Projekt] Grzana płytka do PCB i różnych innych zabaw

Post autor: dziobu »

Adinfo pisze:Czy planujesz zrobić większą wersję w sensie obudowy i większych odległości + izolacja stołu od reszty aby jednak było mniejsze ryzyko odkształceń plastiku?
Nie. Przynajmniej na razie.
Adinfo pisze:Z czego wynika ten rozmiar grzanego stołu, czy tyle CI wystarcza/będzie wystarczało?
Taka grzałka była w promocji :P

Chciałem coś małego żeby móc sobie zagrzać np pojemnik z oksydą czy puszkę z acetonem. Teraz kładłem pojemnik na stole w drukarce, ale to działa tylko tam gdzie stoi drukarka. Poza tym - max ~110°C. A dopiero po zakupie grzałki załapałem że przecież nie mam pomiaru temperatury i sama zmiana sterowania problemu żadnego nie rozwiąże ;p

Zupełnie osobno, w celach marketingowych, mam pewną potrzebę posiadania u siebie jakiegoś sprzętu wykonanego z plastiku. Takiego co działa i który można komuś pokazać. Mam sporo zdjęć swoich projektów ale zdjęcie nie pozwala ocenić czy np plastikowa obudowa nie jest tandetna w dotyku.

Połączyłem te dwie potrzeby i postanowiłem stworzyć takie gotowe pudło. Pewnie przez większość czasu będzie leżało gdzieś w kartonie, dlatego obudowa jest zwarta a gniazdo z bezpiecznikami wciśnięte do środka. Poza kompaktowością miało się jakoś ciekawie prezentować; najgorzej nie wyszło ;P No i dużo fajniej robi się takie coś dla siebie, jak robię bo mogę, a nie bo muszę. Wtedy można poszaleć bo nawet jak nie wyjdzie to tragedii nie ma.
Całość jest tak ściśnięta bo w sumie to żadną sztuką jest zrobienie wielkiego klamota gdzie w środku hula wiatr. Tak jak beznadzieją jest drukarka która ma pół metra szerokości i stół 15x15cm. A jakoś i gdzieś trzeba ogarnąć sposób planowania i projektowania żeby urządzenie dało się wykonać, złożyć i jeszcze żeby działało.

Zewnętrzne wymiary z uwzględnieniem śrubek i wystającego regulatora:
150.5 x 100.0 x 77.1

Mniej już chyba nie dam rady z tą grzałką.
@GUTEK@ pisze:Tam nie powinno być "Made in EU" lecz "Proudly made in Poland".
<polityka mode on>
---cenzura---
<polityka mode off>
@GUTEK@ pisze:Mnie denerwuje, że ta płyta nie jest wyśrodkowana. :D
A mnie nie ;)
Wyśrodkowanie płyty wymagało by zwiększenia urządzenia o 9mm na co nie mogę sobie pozwolić :D Jeśli powstanie kolejna wersja (albo sfajcze tą) to zwiększę całość ale o 2-3 żeby plastik na ścianie czołowej się nie grzał. Albo dodam jakieś otwory wentylacyjne.
Adinfo, Andrzej_W, Zepco
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: [Projekt] Grzana płytka do PCB i różnych innych zabaw

Post autor: dziobu »

Projekt:
Heat_Bed STEP.rar
(1.56 MiB) Pobrany 43 razy
Heat_Bed IronCAD.rar
(10.45 MiB) Pobrany 47 razy
Heat_Bed IGS.rar
(2.51 MiB) Pobrany 44 razy
Heat_Bed STL.rar
(11.93 MiB) Pobrany 43 razy

Podgląd online:
http://xyzyk.pl/projekty/01-073-Heat_Bed
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”