Ciepło w radiatorze głowicy.?

Jakość druku Cię nie zadowala?
sq4nyy
Postów w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 11 mar 2020, 19:15
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Ender3 Rack
x 5

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: sq4nyy »

Sunon 2040 25dB jest raczej za mocny, mam 2x25dB do płyty i hotendu i wg mnie jest za głośny szczególnie z hotendem. Nie wsadzałem jeszcze termopary do zimnej strony hotendu, ale jestem prawie pewien, że Sunon 4020 20dB by to spokojnie obskoczył - szczególnie jak masz wydrukowaną obudowę hotendu z direktorem nadmuchu autorstwa @tdi-cad
Niebawem zdejmę mu trochę napięcia przetworniczką, bo niestety nie widzę sunonów 4010
Ender 3 Pro SKR 2.0 w docieplonej szafie 19"
ABS lover :P :devil:
bryan
Postów w temacie: 8
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: bryan »

Ja mam dokładnie takiego https://allegro.pl/oferta/sunon-wentyla ... 8947963993 z petsfangiem - jest na 24v i nawet nie jest za głośny. Za to walcze z dobraniem dobrego 5015 który nie będzie za bardzo piszczał przy niezadużych obrotach.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: sebaq »

bryan pisze:Ja mam dokładnie takiego https://allegro.pl/oferta/sunon-wentyla ... 8947963993 z petsfangiem - jest na 24v i nawet nie jest za głośny. Za to walcze z dobraniem dobrego 5015 który nie będzie za bardzo piszczał przy niezadużych obrotach.
Jesteś zadowolony z tego 4020? Jak się ma do stockowego jeśli chodzi o poziom głośności? Nie jest zbyt mocny? Też poszukuję trwalszej i może cichszej alternatywy dla stockowego do Petsfanga.

Co do 5015 - kilka dni temu zamieniłem jakiegoś chińczyka na tego Sunona (9,18 m3/h): https://www.tme.eu/pl/details/mf50151vx ... -b00u-a99/ Chciałem słabszą wersję (7,65 m3/h), ale aktualnie w PL na stanie znalazłem tylko tego (dokładnie to tutaj: https://allegro.pl/oferta/turbina-wenty ... OTFlYWY%3D). Nie żałuję, niebo a ziemia w porównaniu z chińczykiem. Rusza od równo 10% mocy. Żadnego piszczenia nie słychać, może lekki cykanie - ale tylko jeśli odpalisz go w całkowitej ciszy :) Natomiast jak dasz 100% mocy jest dość głośny. Ja od początku przy drukowaniu PLA daję go na 80%, może jednak jeszcze zejdę z mocą.
bryan
Postów w temacie: 8
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: bryan »

sebaq pisze:
bryan pisze:Ja mam dokładnie takiego https://allegro.pl/oferta/sunon-wentyla ... 8947963993 z petsfangiem - jest na 24v i nawet nie jest za głośny. Za to walcze z dobraniem dobrego 5015 który nie będzie za bardzo piszczał przy niezadużych obrotach.
Jesteś zadowolony z tego 4020? Jak się ma do stockowego jeśli chodzi o poziom głośności? Nie jest zbyt mocny? Też poszukuję trwalszej i może cichszej alternatywy dla stockowego do Petsfanga.
Jest podobnie cichy jak ten stockowy do chłodzenia głowicy, ale niestety tamten mi padł. Za mocny nie jest - mam klona micro swiss i on moim zdaniem wymaga trochę większego nadmuchu bo jest mniejszy.
sebaq pisze: Co do 5015 - kilka dni temu zamieniłem jakiegoś chińczyka na tego Sunona (9,18 m3/h): https://www.tme.eu/pl/details/mf50151vx ... -b00u-a99/ Chciałem słabszą wersję (7,65 m3/h), ale aktualnie w PL na stanie znalazłem tylko tego (dokładnie to tutaj: https://allegro.pl/oferta/turbina-wenty ... OTFlYWY%3D). Nie żałuję, niebo a ziemia w porównaniu z chińczykiem. Rusza od równo 10% mocy. Żadnego piszczenia nie słychać, może lekki cykanie - ale tylko jeśli odpalisz go w całkowitej ciszy :) Natomiast jak dasz 100% mocy jest dość głośny. Ja od początku przy drukowaniu PLA daję go na 80%, może jednak jeszcze zejdę z mocą.
Mam takiego samego SUNON'a na zapasie, ale musialbym przerobic trochę zasilanie na 12V. Zamówiłem też na Ali - oryginalne blowery 5015 stosowanie w CR-10V2 są od razu na 24V. W tym tygodniu powinny dojść to szybko przetestuje. Creality chwali się, że mają 18dB. Teraz mam jakiś PengDa z aliexpresu, ale on delikatnie wyje na małych obrotach.
sebaq
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: sebaq »

Dzięki za info. Zamówię tego Sunona 4020 21 dBa - miałem jednak nadzieję, że będzie ciut cichszy od fabrycznego :) Co do chińskiego 5015, to miałem chyba taki sam - Pengda Technology. U mnie ruszał dopiero od 80% i piszczał jak oszalały... Do tego prawdopodobnie sfajczył mi mosfeta...
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: TDI-CAD »

A może by tak poprawić ten łącznik i wydłużyć o 1,5mm? Jaką ma średnicę? Można znaleźć szkic w sieci?
xqz
bryan
Postów w temacie: 8
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: bryan »

sebaq pisze:Dzięki za info. Zamówię tego Sunona 4020 21 dBa - miałem jednak nadzieję, że będzie ciut cichszy od fabrycznego :) Co do chińskiego 5015, to miałem chyba taki sam - Pengda Technology. U mnie ruszał dopiero od 80% i piszczał jak oszalały... Do tego prawdopodobnie sfajczył mi mosfeta...
U mnie rusza od jakiś 15-17%, ale niestety poniżej 30% jest wkurzający.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
xqz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 46
Rejestracja: 28 lis 2019, 00:01
x 1

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: xqz »

Założyłem sunona 25db i wieje dużo mocniej niż oryginalny.
Problem jednak nie zniknął. Dalej się pla blokuje.

Dodałem do gcode komendy
M203 e200;
M201 e9000;

I ustawiłem retrakcje na 80mm/s i 2mm. Dalej się blokuje.

Nie wiem już co mam z tym zrobić..
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: sebaq »

Kibicuję Tobie - sam czekam na taką samą głowicę i mam również zamiar drukować z PLA. Jak widzę zrobiłeś chyba wszystko, co zalecają na stronie produktu na Ali. W jakiej temperaturze drukujesz PLA? Czy zmieniłeś termistor razem z głowicą? Jeśli tak, to czy jest on tego samego typu co stockowy, a jeśli nie, to czy zmieniłeś odpowiednio ustawienia Marlina? Stockowo jest TEMP_SENSOR_0 1. Na stronie produktu jest takie info odnośnie termistora dostarczanego z głowicą "* Kompatybilny 100 K B3950Termistor lub 104GT-2 termistor", a także żeby ustawić typ na "* 13: 100 k Hisens 3950 1% do 300 ° c dla hotend "Simple ONE"& "Hotend" wszystko w jednym", czyli TEMP_SENSOR_0 13 [OT: Te spolszczenia z Ali mnie rozwalają, ale już nie zmieniałem]. I jeszcze - jeśli zmieniałeś termistor, to czy dawałeś oryginalny kabel czy coś kombinowałeś? Może temperaturę masz przekłamaną? Nie wiem, czy nie walnąłem w powyższym wywodzie jakiejś głupoty, jeśli tak to proszę kogoś mądrzejszego o poprawienie.
xqz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 46
Rejestracja: 28 lis 2019, 00:01
x 1

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: xqz »

Termistor zostawiłem oryginalny, ten co przyszedł z głowica zostawiłem na wymianę w razie awarii tego, tak samo grzałkę. Nic nie zmieniałem w marlinie.

Drukowalem od 200 do 240 stopni. Przy 240 pla zaczyna płynąć.
Co ciekawe - filament biały pla od creality który dostałem wraz z drukarka nie blokuje się nawet przy 195°C.
Cała reszta się blokuje nieważne czy to devil design, f3d czy 3dactive. Wszystkie poza tym od creality się blokują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”