Nierówne warstwy

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
blitzpl1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 05 sty 2020, 16:10

Nierówne warstwy

Post autor: blitzpl1 »

Witam, zastanawiam się czym mogą być spowodowane nierówności w warstwach - widoczne na zdjęciach. Nasiliło się to głównie po zmianie płytki z Anet v1.5 na SKR v1.4. Wcześniej były lekko widoczne natomiast nie rzucało się to w oczy tak jak teraz. Drukarka to Anet AM8, z fabrycznej A8 został głównie ekstruder i silniki. Bardzo proszę o pomoc ;)
Załączniki
IMG-3337.JPG
IMG-3336.JPG
IMG-3335.JPG
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Nierówne warstwy

Post autor: McKee »

Masz wydruki z tego samego koloru sprzed zmiany?
Może było tak samo ale teraz to bardziej zauważasz?
Na tym samym filamencie testujesz? Z tymi samymi parametrami? Czy może coś zmieniłeś? (Bo powinieneś). Podpowiedź: Czy po zmianie elektroniki robiłeś ponownie kalibrację drukarki?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
blitzpl1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 05 sty 2020, 16:10

Re: Nierówne warstwy

Post autor: blitzpl1 »

Przepraszam za tak późną odpowiedź. Mam wydruki z tego samego koloru/filamentu(w załączniku przed i po zmianie płytki), te same parametry. Po zmianie elektroniki wydaje mi się ,że poprzestawiała się prędkość z jaką działa X,Y. Zaczęło stukać, trzaskać itd. Teraz zmieniłem travel speed na 70mm/s i jest na pewno sporo ciszej, natomiast efekt taki sam - nierówno. Póki co robię benchy na innym filamencie i dam znać.
McKee pisze:Czy po zmianie elektroniki robiłeś ponownie kalibrację drukarki?

Nie robiłem żadnej kalibracji - chyba ,że chodzi o ustawienie dyszy, wydruk kostki 20x20x20 (o 0,20 za duża) to tak.
Szukałem też ustawień jerk na tft35 v2 ale nigdzie ich nie widzę.
Załączniki
PRZED_PO.jpg
DaMIan20
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 28
Rejestracja: 19 kwie 2020, 15:23

Re: Nierówne warstwy

Post autor: DaMIan20 »

Witam Panowie mam podobny problem, u nie bardziej widać pofalowaną ściankę, posiadam złożoną drukarke i jak dla mnie dobrze drukuję nie za wysokie elementy, a jak chce coś wyższego drukować to powstają 2 pofalowane ścianki co może być przyczyną? , Zgóry dzięki.
Załączniki
93790683_609902409601353_1929948120007835648_n.jpg
94075776_692396931587377_1164646529101725696_n.jpg
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Nierówne warstwy

Post autor: JGFTW »

To wcale nie jest podobny problem ;)
Masz przesunięcie warstw na jednej z osi. Przyczyną może być mechaniczna np luźny pasek czy poluzowane koło zębate silnika albo elektryczna np czy masz złe napięcie ustawione na sterowniku albo masz zakłócenia od krańcówki

Tu więcej informacji: https://www.simplify3d.com/support/prin ... -shifting/

Niezły z Ciebie optymista jak masz takie przesunięcie i uważasz, że dobrze drukuję niskie elementy :D
DaMIan20
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 28
Rejestracja: 19 kwie 2020, 15:23

Re: Nierówne warstwy

Post autor: DaMIan20 »

Witam ,pewnie kolega patrzy na pochyloną bryłę, ale ona jest taka do wydrukowania ( akurat miałem taką w programie) ja miałem problem ze zakłóceniami jak dałem w peszlu przewody od silnika i krańcówki osi Y razem, to za każdym razem warstwa się przesuwała o parę mm. A mi chodzi o problem który występuje od samego początku o pofalowaną ściankę . Dodam że problem występuje też jak drukuję z małymi prędkościami.
DaMIan20
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 28
Rejestracja: 19 kwie 2020, 15:23

Re: Nierówne warstwy

Post autor: DaMIan20 »

DaMIan20 pisze:Witam ,pewnie kolega patrzy na pochyloną bryłę, ale ona jest taka do wydrukowania ( akurat miałem taką w programie) ja miałem problem ze zakłóceniami jak dałem w peszlu przewody od silnika i krańcówki osi Y razem, to za każdym razem warstwa się przesuwała o parę mm. A mi chodzi o problem który występuje od samego początku o pofalowaną ściankę . Dodam że problem występuje też jak drukuję z małymi prędkościami.
Załączniki
IMG_20200420_114312.jpg
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Nierówne warstwy

Post autor: McKee »

Załóż swój wątek, nie śmieć koledze / nie kradnij pomocy :P
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
DaMIan20
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 28
Rejestracja: 19 kwie 2020, 15:23

Re: Nierówne warstwy

Post autor: DaMIan20 »

Ok sory kolego blitzpl1 myślałem że już twoja sprawa rozwiązana , a poza tym założył bym temat ,jestem tutaj nowy i nie wiem gdzie go się zakłada na tym forum .
Awatar użytkownika
blitzpl1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 05 sty 2020, 16:10

Re: Nierówne warstwy

Post autor: blitzpl1 »

Znalazłem co prawdopodobnie może być tego przyczyną - zębatka osi X bije góra/dół :clap:.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”