Anycubic chiron + CO2 40W

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Marcin258
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 01 sty 2020, 16:01
x 1

Anycubic chiron + CO2 40W

Post autor: Marcin258 »

Kupiłem anycubic chiron i rodzi się w mojej głowie chęć zamontowania lasera jak w temacie.
Pytanie czy ktoś słyszał lub robił coś takiego aby zobaczyć efekty i rozwiązania.

1. jak będzie sprzęt to pokombinuję ze sposobem montażu rury tzn kierunku i mocowania zwierciadeł
2. na stół nakładka do cięcia CO2 aby nie zniszczyć powłoki pod druk.
3. obudowa całości blacha lub sklejka i odciągi powietrza

Pytanie jak będę miał obudowaną drukarkę (drukowanie ABS spróbuję) co będzie z chłodzeniem materiału czy nadmuch brać z poza obudowy.
Jaką temperaturę w obudowie utrzymywać.

jeszcze dodam że anycubic chiron bo będę drukował duże elementy nie wysokie a CO2 40W bo chcę ciąć plexę.

Jak już będę tak daleko to obiecuję relację z postępów i poradnik krok po kroku.

pozdrawiam
Marcin
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2485
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 312

Re: Anycubic chiron + CO2 40W

Post autor: mcxmcx »

Kup dwa zestawy luster i jedna głowicę ;) da się to.zroboc na krótkim dystansie.

Ogólnie, albo zamontuje aż tube na sztywno w podstawie / na górze etc, albo będziesz miał problem z jakością.

Ja próbowałem wyjąć promień z K40 do ultimakera, bo szybciej etc, a co najważniejsze, łatwo regulowana wysokość stołu ;)

Czyli stoi sobie k40, z lewej przykręcony drewniak, dwa lustra z tyłu, do góry i do przodu (a później na w prawo na karetkę i głowica.

Było ok, ale... Ugięcie blatu na którym to stało (normalny blat kuchenny) od położenia 2kg powodowało zmianę na lustrach.

Za każdym razem trzeba było ustawiać lustra.

Nawet podłożyłem profile 30*30 ale nic nie dało.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Anycubic chiron + CO2 40W

Post autor: Berg »

nie no, nie tędy droga.... nie rób tego pls. Laser CO2 zasilany jest napięciem 14000 Volt to nie jest dobry pomysł, by to robić w takiej otwartej konstrukcji.

Kalibracja luster zajmuje dużo czasu. Przy montowaniu, demontowaniu takiego moda trzeba by to robić za każdym razem. W dodatku w otwartej obudowę to ryzyko, że ten laser będzie świecił na co popadnie też jest niemałe.... :devil:
arkomania.pl
Marcin258
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 01 sty 2020, 16:01
x 1

Re: Anycubic chiron + CO2 40W

Post autor: Marcin258 »

wiem że laser to już duże niebezpieczeństwo i maszynę zabuduję całkowicie z odciągami małe okienko ochronne i tyle. a laser na stałe z jednej strony hot end z drugiej soczewka lasera. Masa wzrośnie ale czy to przy prędkościach druku 60mm/min popsuje jakość tego nie wiem.
Awatar użytkownika
offroad
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 06 paź 2018, 22:12
Lokalizacja: Wawa
x 11

Re: Anycubic chiron + CO2 40W

Post autor: offroad »

a dlaczego co2?
Anycubic 4MAX
Voron łazi po głowie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”