Calibram BT

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Holgin
Postów w temacie: 4
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Calibram BT

Post autor: Holgin »

Fajnie by było porobić jakieś testy sztywności/wytrzymałości. Podrukować kształtki i obciążać, wyginać..
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2665

Re: Calibram BT

Post autor: Berg »

porównanie DD ABS+ i Calibram. Test organoleptyczny :D

Calibram jest sztywniejsze, w rękach czuć, że trudniej było złamać ale jak się złamie to pęka. DDABS+ jes jakby bardziej miękkie. Poddaje się ciut wcześniej, potem można jeszcze wygiąć ze trzy razy w przeciwne strony zanim całkiem odpadnie.

U góry ABS+ , u dołu Calibram. Wcześniej połamałem wzdłóż warstw.

Trzeba powtórzyć testy z komorą.
IMG_20200405_150312.jpg
dziobu, Abys
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Calibram BT

Post autor: dziobu »

A masz ASA jakieś żeby porównać?
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 8
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Calibram BT

Post autor: panWiadr0 »

Wydrukowałem mocowania przewodu hamulcowego do motura enduro. Będzie test w ciężkich warunkach.
calibram.jpg
dragonn, Berg
Awatar użytkownika
yszty
Postów w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2018, 11:37
Lokalizacja: Poznań
x 5
Kontakt:

Re: Calibram BT

Post autor: yszty »

panWiadr0 pisze:Wydrukowałem mocowania przewodu hamulcowego do motura enduro. Będzie test w ciężkich warunkach.
calibram.jpg

Jak nie wrzucisz pózniej zdjęć, to znaczy ,że uchwyty zawiodły :rotfl:
Berg
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 8
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Calibram BT

Post autor: panWiadr0 »

yszty pisze:
panWiadr0 pisze:Wydrukowałem mocowania przewodu hamulcowego do motura enduro. Będzie test w ciężkich warunkach.
calibram.jpg

Jak nie wrzucisz pózniej zdjęć, to znaczy ,że uchwyty zawiodły :rotfl:
Akurat słowo hamulce w tym przypadku to na wyrost jest. Raczej spowalniacze :]
Uchwyty tylko przytrzymują przewód leżący na wahaczu także spokojna twoja rozczochrana. :roll:
bryan
Postów w temacie: 1
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Calibram BT

Post autor: bryan »

Czesc, a ja mam pytanie czy jest gdzieś szansa na zdobycie próbek lub zakup mniejszej ilości tego materiału do testów. Nie chce się pakować od razu w cała rolkę nie wiedząc czy dobrze pójdzie druk.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2665

Re: Calibram BT

Post autor: Berg »

@bryan , kup rolkę albo parę DD PETG, który na pewno się przyda i poproś próbkę: ;)

https://allegro.pl/uzytkownik/enoztech
Rupis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2020, 17:30

Re: Calibram BT

Post autor: Rupis »

Witam. Kupiłem czarny z nadzieją że będzie mniej kłopotliwy niż ABS iiii... Daleki jestem od pochopnego opisywania produktu w złym świetle bez sprawdzenie na własnej skórze ale w tym wypadku produkt się pogrążył. Drukarka Prusa Mk3S, zamknięta w komorze, 260/110, druk pudełek mniej więcej 100x100x100 ścianka 5 mm i 200x100x100 ta sama grubość ścianki. Niestety na rogach bananki :( Miało fajnie przylegać i nie przylega. Jeden box z klejem drugi bez. Dla moich celów wybór słaby , śmierdzi jak wszystko inne ;) Jeśli producent lub ktoś w temacie to przeczyta to proszę o radę jak pozbyć się odklejania. Nie przekreślam ale nie myślę o kupnie kolejnej szpulki(chyba że po mniej lakonicznej instrukcji użycia)
Hang
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2019, 14:54

Re: Calibram BT

Post autor: Hang »

Rupis pisze:Witam. Kupiłem czarny z nadzieją że będzie mniej kłopotliwy niż ABS iiii... Daleki jestem od pochopnego opisywania produktu w złym świetle bez sprawdzenie na własnej skórze ale w tym wypadku produkt się pogrążył. Drukarka Prusa Mk3S, zamknięta w komorze, 260/110, druk pudełek mniej więcej 100x100x100 ścianka 5 mm i 200x100x100 ta sama grubość ścianki. Niestety na rogach bananki :( Miało fajnie przylegać i nie przylega. Jeden box z klejem drugi bez. Dla moich celów wybór słaby , śmierdzi jak wszystko inne ;) Jeśli producent lub ktoś w temacie to przeczyta to proszę o radę jak pozbyć się odklejania. Nie przekreślam ale nie myślę o kupnie kolejnej szpulki(chyba że po mniej lakonicznej instrukcji użycia)
Możliwe, że zły środek adhezyjny. Czego używasz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”