Ustawienie brimu

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
DaMIan20
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 28
Rejestracja: 19 kwie 2020, 15:23

Re: Ustawienie brimu

Post autor: DaMIan20 »

morf pisze:Czy tylko ja mam wrażenie że Koledze jest dobrze tak jak jest a my na siłę staramy się pomóc aby mógł drukować z karty SD?
Heh ja rozumiem że drukowanie z kart SD jest lepsze będę tak drukował dopóki nie ogarnę że będzie mi czytał Karty czytałem na jakimś forum że te smart-kontrolery niby mają taką wadę i nie czytają kart , trzeba osobny czytnik dawać a czy to prawda . Jeszcze zobaczę z formatowaną kartą.
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Ustawienie brimu

Post autor: Mati »

Jeśli masz na myśli Reprap discount full graphics smart controler to on bez problemu czyta karty sd. Nie wiemy też jaką masz płytę, więc ciężko coś konkretnego powiedzieć.
DaMIan20
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 28
Rejestracja: 19 kwie 2020, 15:23

Re: Ustawienie brimu

Post autor: DaMIan20 »

morf pisze:Skoro
DaMIan20 pisze:chcem
to
"muszem"
napisac cos wiecej przynajmniej jaki slicer.

Ewentualnie zrobic "skirt" z kilkoma obrysami i zerowym odstepem od modelu
Zrobiłem tak jak pisałeś i dalej daję wypełnienie zaznaczyłem brak brimu.
DaMIan20
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 28
Rejestracja: 19 kwie 2020, 15:23

Re: Ustawienie brimu

Post autor: DaMIan20 »

Mati pisze:Jeśli masz na myśli Reprap discount full graphics smart controler to on bez problemu czyta karty sd. Nie wiemy też jaką masz płytę, więc ciężko coś konkretnego powiedzieć.
Mam lcd 2004 reprap płyta ramps 1,4+ Arduino
DaMIan20
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 28
Rejestracja: 19 kwie 2020, 15:23

Re: Ustawienie brimu

Post autor: DaMIan20 »

FlameRunner pisze:Cura we współczesnych wydaniach ma opcję "Brim Only on Outside".
Jeśli korzystasz z "gołego" CuraEngine podpiętego do Repetier Host, ciężko powiedzieć jaką masz wersję silnika, czy ma tę opcję i czy jest ona dostępna w interfejsie Repetier Host.

Ja od dawna stosuję workflow: slicer (np. Cura lub Slic3r) -> karta SD -> druk. Repetier Host służy mi co najwyżej do wizualizacji gcode, jeśli potrzebuję wizualizacji innej niż zapewnia slicer. Nie widzę powodu, żeby obecnie korzystać na co dzień z Repetier Host.
Jaką wersję Slicera poleca kolega.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”