Hackatone - kompaktowa drukarka do materiałów wysokotemperaturowych (forumowa drukarka)

Regulamin forum
1. Dział "B+R, innowacje i pomysły" jest miejscem służącym do dyskusji o nowych pomysłach i opracowywania nowych rozwiązań w duchu idei open source.
2. O ile nie zaznaczono inaczej, wątki w dziale "B+R, innowacje i pomysły" stanowią oddolną inicjatywę forumowiczów, a właściciele forum nie nadzorują prowadzonych prac.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: Berg »

O widzę, że bardziej mówimy o zarządzaniu niż drukowaniu.

4 osobowy zespół to za mało na początek. Po podjęciu pierwszej demokratycznej decyzji o tym jaka mechanika z 4 osób zostaną dwie. Po podjęciu drugiej decyzji - Bowden, czy direct zostanie jedna.

By taki model zarządzania mógł działać muszą się ścierać dwie "siły" - poczucie wolności , które uwalnia kreatywność, o to chodziło w Valve oraz prosty cel w postaci kasy na koncie dzięki dobrej sprzedaży na koniec każdego miesiąca, najlepiej + premia roczna.

Zmotywowanie ludzi do współpracy w oparciu o samą radość wspólnego projektowania moim zdaniem nie zadziała :D Trzeba by umówić się, że każdy wpłaca np 10tyś na konto i oddasz, jak projekt będzie mieć 5000 lajków :D przed 31 grudnia a nie, to całość idzie na WOŚP.

EDIT: albo lepiej na kampanię PAD, to będzie bardziej motywować :D
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: Dawid.S »

Jak na razie z ankiety widać duże inspiracje do prusa research czego spodziewałem się już w poprzednim wątku. Czyli chcemy zachować możliwie dużą otwartość projektu ale profity w postaci $ też są spoko więc jak miałbym wróżyć.. to mniej więcej w tym kierunku
4 osobowy zespół to za mało na początek.
Już sześcioosobowy, zapraszam :friends:
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: FlameRunner »

Stefek96 pisze:Mało wiem o drukarkach samych w sobie bo niewiele przy nich grzebałem w porównaniu do wielu tu na forum ale ogarniam inventora więc mogę coś nie coś narysować lub przerabiać jak będzie taka potrzeba.
Czyli chcesz brać udział w tworzeniu przez społeczność hobbystów otwartoźródłowego projektu drukarki 3D, ale używać komercyjnego oprogramowania i siłą rzeczy zapisywać pliki źródłowe we własnościowym formacie? ;)
Dawid.S pisze:Link do zgłoszenia się do projektu: ...
(...)
Ustalimy kanały komunikacji...
(...)
Przygotowuje strone dedykowaną projektowi
Po co było to całe "utworzenie działu badań i rozwoju"...?
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: emartinelli »

FlameRunner pisze:Po co było to całe "utworzenie działu badań i rozwoju"...?
Do publikowania gotowych rozwiązań lub prawie gotowych?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: FlameRunner »

Sekal pisze:Ja się zastanawiam jaki jest cel projektu?
Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest drukarka społeczna, w oparciu o sześcioosobowy zespół.
JGFTW
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: FlameRunner »

emartinelli pisze:
FlameRunner pisze:Po co było to całe "utworzenie działu badań i rozwoju"...?
Do publikowania gotowych rozwiązań lub prawie gotowych?
Do tego by wystarczył jeden wątek.
Cały czas myślałem, że chodzi o dział, w którym można założyć dużo wątków i swobodnie prowadzić w nim prace nad projektem.

Mamy sytuację taką, że jest wątek "zgłoszenia", ale zgłoszenia odbywają się przez formularz guglowy, a w wątku toczy się dyskusja ogólnie o projekcie. Założyłem dział B+R, żeby był porządek, a już jest bałagan.
McKee, Berg, yszty, JGFTW
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 336
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: sagittario »

Czy później przez to nie ma czasem kilkunastu dystrybucji Linuxa, kilku różnych przeglądarek, programów "itede" "itepe"?
Bo część osób pracująca przy otwartym projekcie pokłóci się o to czy bowden czy direct, a później każdy założy własny zespół i "stworzymy standard", który zastępuje inne standardy ? ;)
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: Dawid.S »

FlameRunner pisze:Po co było to całe "utworzenie działu badań i rozwoju"...?
Szukam optymalnego rozwiązania by nie zaciapać sie kierowaniu wątkiem, dla porządku uznałem ze warto na forum wrzucać do działu r&d wpisy ze znaczacymi postepami lub zasiegac po opinie ogółu. Bez sensu teraz zasmiecac dział wszystkim watkami organizacyjnymi. Gdybym miał możliwość edytowania pierwszego postu forum można by juz np zrezygnować ze strony dla projektu, wtedy ten pierwszy wpis pelnil by role landing page projektu - teraz to bardzo utrudnione. Sam dział mamy od 24h i jeszcze trzeba go dopracować by realizowal funkcje dla których powstał. W międzyczasie projekt drukarki forumowej juz ruszył. Jeśli chodzi o mnie to bardzo chętnie bede go prowadził w pierwszym poście a nawet namawiam do tego typu praktyki związanej z tym działem.
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: Dawid.S »

FlameRunner pisze:
Sekal pisze:Ja się zastanawiam jaki jest cel projektu?
Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest drukarka społeczna, w oparciu o sześcioosobowy zespół.
Jak na razie tylko 6 osób zdecydowalo sie reprezentować spolecznosc
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Hackatone - zgłoszenia (forumowa drukarka)

Post autor: McKee »

Dawid.S pisze:Jak na razie tylko 6 osób zdecydowalo sie reprezentować spolecznosc
Ja to raczej odbieram jako: Jedynie 6 osób wykazuje choć minimalne zainteresowanie projektem (zaangażowanie wykraczające poza zwykłe komentowanie pomysłu na forum).
Trzymam kciuki ale zupełnie nie wierzę w powodzenie. Za dużo już takich inicjatyw widziałem. Jak sam nie zrobisz całej roboty to nic z tego nie wyjdzie.

PS.: Cały czas nie widzę odpowiedzi: "po co?" Kto i jak miałby z tego skorzystać. Najbliżej tytułu "forumowej drukarki" była IMHO delta anycubic-a, którą kupiło kilkanaście osób. To ma jakiś sens jak podobny (bo nie taki sam!) sprzęt ma kilkanaście osób (i prawie każdy przerabia pod siebie choć niektórzy mają problem nawet z uruchomieniem) ... ale projekt i potem budowa drukarki od zera? - jakoś nie wierzę żeby większej liczbie osób chciało się coś wspólnie i równolegle budować.

PS.: Delta jest fajna (jako kolejna drukarka - nie jako pierwsza). IMHO skupcie się na delcie... i ew promocji "forumowego anycubic-a" (choć też każdy zechce mieć swoje pprzeróbki). Więc czy wogóle hasło "forumowa drukarka" ma sens?
kapi, Dawid.S, fredator, sagittario
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „B+R, innowacje i pomysły”