Ciepło w radiatorze głowicy.?

Jakość druku Cię nie zadowala?
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: sebaq »

Wreszcie dotarł do mnie ten sam hotend (klon Micro Swissa od Trianglelab). Też mi się przyblokowuje PLA. Dzieje się tak przy temperaturze, przy której do tej pory drukowałem (210°C). Przeskakuje silnik ekstrudera, wydruk idzie, ale z dużymi błędami. Przy 215°C jest już dużo lepiej, a przy 220°C jest idealnie (wstępnie, bo testy trwają). Z ustawień - zwiększyłem w Marlinie dla E: max feedrate na 200 i max acceleration na 9000, prędkość retrakcji dałem na 80 mm/s, a dystans retrakcji właśnie dopracowuję (będzie coś ok. 2-2.5 mm).

Z moich spostrzeżeń odnośnie tego hotendu - wydaje mi się, że po zakończeniu wydruku dużo wolniej schładza się dysza niż w stockowym (nawet z tytanowym łącznikiem z wkładką PTFE). To chyba dobry objaw świadczący o skuteczniejszym działaniu heatbreake'a. Z tym, że w stockowym miałem skręcony blok z radiatorem dwoma dodatkowymi wkrętami, w klonie Micro Swissa ich nie użyłem (może to też zrobiło różnicę).
xqz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 46
Rejestracja: 28 lis 2019, 00:01
x 1

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: xqz »

Próbowałem tego wszystkiego i nawet jak była retrakcja 0.5mm a mam bowden to i tak się blokowało.

Ostatecznie wróciłem do stockowego z ptfe i nie mam już problemów.
Kaeltaz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2019, 00:08
x 1

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: Kaeltaz »

Ja też posiadam klona microswissa od trójkątnych i chłodzenie zrealizowałem za pomocą całej blachy głowicy. Blacha alu 4mm do tego mały płaskownik alu między głowicą, wszystkie połączenia alu posmarowane dobrą pastą termo. Wentylator głowicy sunona skręcony na 8V i nawet daje to radę. Co sądzicie o takim rozważaniu?
PS. BLtiuch na zdjęciu już wymieniony :)
Drukarka to ender5
Załączniki
IMG_7969.PNG
IMG_7968.PNG
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: kamilxxg »

Wszyscy chyba bardziej zwrócą uwagę na igłę od ABL bo trochę krzywa :D

Fajnie jakbyś dał jakiś feedback czy przy szybkim drukowaniu np PLA, ABS, ASA i częstą retrakcją drut się nie blokuje
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
fredator
Postów w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 07 gru 2018, 08:02
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Ender 3
x 82

Re: Ciepło w radiatorze głowicy.?

Post autor: fredator »

xqz pisze:Próbowałem tego wszystkiego i nawet jak była retrakcja 0.5mm a mam bowden to i tak się blokowało.

Ostatecznie wróciłem do stockowego z ptfe i nie mam już problemów.
Wg mnie popełniłeś błąd w ogóle kupując ten produkt do drukowania z PLA, bo ten materiał ma dużą lepkość i all-metale (zwłaszcza chińskie) mogą mieć z tym problem - ja tak miałem przy all-metal V6 od Trianglelab w konfiguracji z bowdenem. Nie miałem tyle szczęścia co kolega Cosik i niestety kupno oryginalnej gardzieli od e3d u mnie nie pomogło. Być może zielone PLA od Fiberlogy, na którym to wtedy testowałem jest jakieś gorsze od innych pod tym względem :unknown:
Trianglelab przy V6 samo nawet pisze, żeby do PLA kupować gardziele z rurką PTFE. Czym miałby się różnić ten ich produkt od tamtego? Wg mnie po prostu dla klonu MicroSwissa nie mają w ofercie gardzieli z PTFE, więc przemilczają ten fakt.
Porównanie all-metal i PTFE autorstwa Trianglelab
Porównanie all-metal i PTFE autorstwa Trianglelab
Dodatkowo klon MicroSwissa ma gorsze chłodzenie niż V6, więc tutaj będzie raczej gorzej. A tak w ogóle to sprawdzałeś czy faktycznie długość tego nadtopionego filamentu jest większa niż wysokość bloku grzejnego? Na zdjęciu wygląda na ok. 2x więcej niż długość dyszy, więc raczej ok (nie jestem tego na 100% pewien).

Jak chcesz mieć niezawodny hotend do PLA to kup sobie w TDI-CAD gardziel dla Endera 3 i będziesz miał spokój z przerwą, która prędzej czy później i tak się pojawi. Dysze to już jak tam chcesz, ja biorę akurat od Trianglelab, bo mają bardzo dobrze wykonane.

Edit: Sorki za przyłączenie się do odkopanego posta, teraz dopiero to zauważyłem :/
sq4nyy
Ender 3 - direct z Bondtechem i Micro-Swissem oraz MKS Gen L
Ender 3 - direct z BMG i SKR v1.1
ForkLIFT na ramie od Hypercube 2020 - bowden i SKR v1.3 - buildlog
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”