Anet A8 i brak chlodzenia wydruku...

Jakość druku Cię nie zadowala?
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Anet A8 i brak chlodzenia wydruku...

Post autor: Reactor87 »

Panowie ostatnio mam ciągle problemy z tym wynalazkiem i jednym z ostatnich to jest całkowity brak chłodzenia wydruku. Wentylator jest sprawny i podłączony do płyty głównej ANET A8 V1-5 w miejscu FAN 1 (czyli tam gdzie powinno być) i oprogramowanie marlin 1.8. W Ultimaker Cura tez chyba wszystko ok... Panowie gdzie jeszcze może być jakiś problem błąd, ze chłodzenie w ogole w żądnym momencie drukowania nie uruchamia się! Jedynie jak z pozycji drukarki (menu) włączę chłodzenie to wieje w takiej sile jak ustawie od 0-255, ale to nie o to chodzi przecież...
Załączniki
chodzenie.png
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Anet A8 i brak chlodzenia wydruku...

Post autor: sagittario »

Nie wiedząc czemu ja tak miałem. Rozwiązaniem była edycja g-kodu. Gdzieś na początku była linia, która wyłączała turbinę. Chyba M107. Kasowałem ją i zamieniałem na M106 SXXX gdzie XXX-to przedział od 0-255.
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Anet A8 i brak chlodzenia wydruku...

Post autor: Reactor87 »

Dzięki! Ja nie mam takiego kodu u siebie, który by wyłączał turbinę (M107), ale przyda się za to ten, który ja włącza czyli M106 ;) Jednak to nie jest do końca rozwiązanie problemu... Rozumiem, że ta turbina będzie stale pracować od początku do końca w określonych z góry parametrach prędkości?

Z ciekawości zobaczyłem na GCODE jakiegoś projektu do wydruku. Nie mam tam niestety kodu na początku M107. Jest ale już na samym koncu
Www
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 02 maja 2020, 22:45

Re: Anet A8 i brak chlodzenia wydruku...

Post autor: Www »

Cześć

Mam identyczny problem. Wentylator jest dobrze podłączony.
W programie Repetier wszystko działa dobrze, włącza/wyłącza, reguluje obroty.

W Cura mam wpisane dane jak kolega dodał na screnie powyżej

W kodzie startowym faktycznie było M107
Zmieniłem na M106

Włączam wydruk, nagrzewa się głowica, włącza wentylator!, ekstruder dojeżdża do miejsca wydruku, rusza wydruk. A wentylator się zatrzymuje!.

Moja drukarka to nie Anet A8 a
Geeetech i3 pro W (bardzoo podobnaa)
ten model nie maiał "fabrycznie" wentylatora, jest dołożony.


Jakby ktoś był w stanie pomóc bybym bardzoo wdzięczony
Dziękuje z góry :)
Www
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 02 maja 2020, 22:45

Re: Anet A8 i brak chlodzenia wydruku...

Post autor: Www »

Witam

Dzień kolejny, wpadłem na pomysł że wrzucę sobie jakiś mały projekt i zobaczę co Cura mi wygenerowała.
I oczywiście na początku wydruku CURA wrzuca M107


Opis screna:
Po lewej jest wygenerowany g-code, w środku okienko z początkowym kodem z Cury gdzie zaznaczyłem linijkę M107 na zielono
Ta M107 została zmieniona na M106 które widać po lewej.
A po prawej są ustawienia wiatraka w Cura;rze...



Ma ktoś może jakieś sugestię co mogę jeszcze zmienić żeby CURA generowała mi gcody bez tej linijki?
Jak są małe wydruki to spokojnie sobię mogę ręcznie zmieniać, ale jak mi przyjdzie edytować plik 20MB w notatniku ;)

Pozdrawiam
Załączniki
m107.png
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1336
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Anet A8 i brak chlodzenia wydruku...

Post autor: JGFTW »

Musisz zmienić parametr Initial Fan Speed i wtedy nawet nie musisz M106 dodawać w gcodzie startowym.

EDIT: Wentylator będzie dmuchał na zadanej wartości procentowej aż do Regular fan speed at height , więc ten parametr możesz sobie ustawić i wtedy od wysokości będzie te Twoje 100% nadmuchu (czyli Fan speed, a dokładniej Regular Fan Speed)
Www
Www
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 02 maja 2020, 22:45

Re: Anet A8 i brak chlodzenia wydruku...

Post autor: Www »

JGFTW pisze:Musisz zmienić parametr Initial Fan Speed i wtedy nawet nie musisz M106 dodawać w gcodzie startowym.

EDIT: Wentylator będzie dmuchał na zadanej wartości procentowej aż do Regular fan speed at height , więc ten parametr możesz sobie ustawić i wtedy od wysokości będzie te Twoje 100% nadmuchu (czyli Fan speed, a dokładniej Regular Fan Speed)
OO super, no w sumie logiczne "prędkość inicjacji 0%"
Jutro uruchomię drkarkę i będę robił testy :)

Mam nadzieję że zadziała "normalnie"
(narazie zrobiłem osłonkę z teflonu na dyszę i bloczek grzejny i wpiąłem wentylator w inne gniazdo i daje cały czas na 100%)
Www
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 02 maja 2020, 22:45

Re: Anet A8 i brak chlodzenia wydruku...

Post autor: Www »

JGFTW Dziękuje!. oczywiście działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”