PETG - kaszka na ściankach

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1179
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 789
Kontakt:

Re: PETG - kaszka na ściankach

Post autor: @GUTEK@ »

Drukujesz PET-G z nadmuchem 100% i to jeszcze z 5015? Grubo :D
Berg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: PETG - kaszka na ściankach

Post autor: Berg »

te kostki są w trybie wazy? Jeśli nie to często mikrokuleczki z PETG powstają z powodu nitek, które zbiera dysza i randomowo kropelki odpadają.

PS: odnośnie zdjęć: Samsung Galaxy S5 , światło z lampki LED na biurku: viewtopic.php?f=63&t=1200&start=35
Zdjęcie na forum po prostu ma wyraźnie ilustrować to co chcesz pokazać. Tak że przed wrzuceniem warto zadać sobie pytanie czy faktycznie ilustruje. Jeśli nie, to trzeba poprawić. Mała głębia, bokeh są najczęściej bez znaczenia lub wręcz szkodliwe. Jeśli ktoś kto w miarą ogarnia temat fotografii wrzuca niczego nie ilustrujące zdjęcie to mówi mi tylko tyle, że ma kolegów z forum w dupie.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8959
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5875
Kontakt:

Re: PETG - kaszka na ściankach

Post autor: dziobu »

sebaq pisze:...czy jest to kurz, który przykleił się na stałe do wydruku podczas drukowania?
Nie wiem czy podczas druku czy nie, ale trochę mi się tu kurzy i pewnie wiele takich drobinek padło na detal podczas druku. Do zdjęcia go przetarłem; ale nawet umyć ciężko bo drobinki powpadały w szpary między warstwami. Zresztą nie patrzyłem na to wcześniej to i teraz nie zamierzam :)
sebaq
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: PETG - kaszka na ściankach

Post autor: sebaq »

@GUTEK@ pisze:Drukujesz PET-G z nadmuchem 100% i to jeszcze z 5015? Grubo :D
Tylko kostki i detale testowe, według dokładnych wytycznych stąd viewtopic.php?f=60&t=5030#p92192. Zresztą w 1 poście napisałem, że problem jest niezależny od chłodzenia (10-100%). Przy zwykłym druku używam najczęściej 10-15%.
rafaljot pisze:te kostki są w trybie wazy? Jeśli nie to często mikrokuleczki z PETG powstają z powodu nitek, które zbiera dysza i randomowo kropelki odpadają.

PS: odnośnie zdjęć: Samsung Galaxy S5 , światło z lampki LED na biurku: viewtopic.php?f=63&t=1200&start=35
Zdjęcie na forum po prostu ma wyraźnie ilustrować to co chcesz pokazać. Tak że przed wrzuceniem warto zadać sobie pytanie czy faktycznie ilustruje. Jeśli nie, to trzeba poprawić. Mała głębia, bokeh są najczęściej bez znaczenia lub wręcz szkodliwe. Jeśli ktoś kto w miarą ogarnia temat fotografii wrzuca niczego nie ilustrujące zdjęcie to mówi mi tylko tyle, że ma kolegów z forum w dupie.
Tak, tryb wazy, slicer domyślnie tak tnie tę kostkę, pisałem o tym. Odnośnie PS - jednak przy czarnym i mocno błyszczącym PETG, a do tego płaskiej powierzchni musiałbyś się trochę bardziej wysilić ze zrobieniem tych zdjęć. Ostatniego zdania nie skomentuję...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”