Anycubic i3 mega sensor T0 abanormal

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Alvarito
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2019, 09:37

Anycubic i3 mega sensor T0 abanormal

Post autor: Alvarito »

Witam,
Wczoraj skończyłem składać nową karetkę do mojej i3 megi.
Podczas druku okazało się że drukarka staje A na jej wyświetlaczu widnieje komunikat "t0 sensor abanormal "
Nie mozna anulowac ani zadtopowac wydruku
Wiem że jest to błąd związany z czujnikiem temperatury.
Wczoraj rozkręciłem hotend (okazało się przy okazjii że był niedokrecony i A dysza była za mało zakręcona)
Czy ten błąd tyczy się samego czujnika temperatury, czy może jest powodowany przez grzałkę?
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic i3 mega sensor T0 abanormal

Post autor: Adinfo »

Rozumiem, że "t0 sensor abanormal" pojawia się po pierwszej warstwie, która jeszcze drukuje się normalnie?
- co masz założone na bloku grzejnym? (np. skarpetę silikonową)
- czy przy "t0 sensor abanormal" wentylator chłodzenia wydruku jest aktywny (mocno dmucha) gdy pojawia się ten błąd? - jeżeli tak to zbyt mocno wychładza głowicę, która nie jest w stanie utrzymać temperatury. Jeżeli nie posiadasz na bloku żadnej izolacji to będziesz miał takie właśnie objawy.

Sprawdź jeszcze połączenie termistora do płyty, możesz go też zmierzyć na wtyku przewodu miernikiem na wszelki wypadek.

Jeżeli to nie kwestia zbyt mocnego wychładzania bloku grzejnego to trzeba będzie dalej szukać przyczyny.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Alvarito
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2019, 09:37

Re: Anycubic i3 mega sensor T0 abanormal

Post autor: Alvarito »

Dzięki kolego za pomoc. Sorki że dopiero teraz odpisuję ale robiłem testy
1 warstwa drukowała się oki ( bez chłodzenia) , natomiast na 2 warstwie załączał się wentylator z zbytnio wychładzał stół.
Na bloku grzejnym mam skarpetę sylikonową do e3d.
Mógłby ktoś polecić jakąś fajną karetkę do i3 megi z bowdenem?
Aktualną mam (https://www.thingiverse.com/thing:2838383) i niestety na elemencie gdzie pisze hot, prawdopodobnie śrubka dotyka bloku grzejnego, nagrzewa się i powoduje odkształcenie tego elementu ( PETG) element ten zaczyna obwisać i boje się że spowoduje zadarcie wydruku do góry .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”