[CTC Bizer] Tubka Teflonowa

drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: [CTC Bizer] Tubka Teflonowa

Post autor: drakan9 »

Kopytko pisze:W ctc strefa topnienia jest bardzo ale to bardzo krotka. Pet potrzebuje lekkiego zmiekniecia do przejscia w stan plastyczny. Zmiana na full metal napewno pomoze:)
Jest tak jak mówisz, przeglądając neta ludzie polecają właśnie ten zestaw https://store.micro-swiss.com/products/ ... hotend-kit, zmówiłem zobaczymy jak szybko dojdzie, o dziwo przesyłka rejestrowana, chyba że ktoś ma sporo chęci to może na e3d przerobić
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 3
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: [CTC Bizer] Tubka Teflonowa

Post autor: WillingMagic »

Drakan9 Ja sobie chwalę microswissa, ale ostrzegam, że mimo że jest w pełni metalowy to lepiej obchodzić się z nim delikatnie. Nie lepiej było zamówić z niemieckiego amazona do Polski?
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: [CTC Bizer] Tubka Teflonowa

Post autor: drakan9 »

WillingMagic pisze:Drakan9 Ja sobie chwalę microswissa, ale ostrzegam, że mimo że jest w pełni metalowy to lepiej obchodzić się z nim delikatnie. Nie lepiej było zamówić z niemieckiego amazona do Polski?
No z tego co ludzi pisali, to na ctc temp 240-260 stopni nic mu nie zrobie, bo gościu 3 miechy jedzie na 280 stopni drukując z nylonu, a co do amazona.... fail zapomniałem o nim :( Ogólnie ostatnio na paczki z usa nie narzekam, w 6 dni roboczych docierają.

Przy okazji potestuje go na niższych temp
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 3
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: [CTC Bizer] Tubka Teflonowa

Post autor: WillingMagic »

Temperatury nie robią na nim wrażenia. Miałem na myśli łatwo go porysować przy składaniu, co potem przeszkadza przy rozbieraniu całego grzania, bo się blokuje. Dokładnie sprawdź czy dobrze dokręciłeś na gorąco, bo za pierwszym razem mi ciekł i musiałem zdjąć tą osłonę z kaptonu + tworzywa, bo się zapiekło.
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: [CTC Bizer] Tubka Teflonowa

Post autor: drakan9 »

WillingMagic pisze:Temperatury nie robią na nim wrażenia. Miałem na myśli łatwo go porysować przy składaniu, co potem przeszkadza przy rozbieraniu całego grzania, bo się blokuje. Dokładnie sprawdź czy dobrze dokręciłeś na gorąco, bo za pierwszym razem mi ciekł i musiałem zdjąć tą osłonę z kaptonu + tworzywa, bo się zapiekło.
Tzn na gorąco, na filmiku robią wszystko na chłodno + nakładnie pasty termoprzewodzącej jak widzę, czyli jak już skręcę go to jeszcze na gorąco dokręcić?
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 3
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: [CTC Bizer] Tubka Teflonowa

Post autor: WillingMagic »

Wstępnie skręcasz na zimno, a potem na gorąco dokręcasz, tylko z wyczuciem, aby nie trzeba było znowu zamawiać części ;-)
drakan9
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 184
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:50
x 8

Re: [CTC Bizer] Tubka Teflonowa

Post autor: drakan9 »

WillingMagic pisze:Wstępnie skręcasz na zimno, a potem na gorąco dokręcasz, tylko z wyczuciem, aby nie trzeba było znowu zamawiać części ;-)
Ok, czyli w sumie nic trudnego :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”